नेपाली श्रष्टाहरू भारततर्फ

195 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १५ जेष्ठ २०७१, बिहीबार ०६:१५

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

माधव अधिकारी
काठमाडौं ,१५ जेठ

नेपाली श्रष्टाहरूको एउटा समूह विहीबारदेखि भारत यात्रामा निस्केको छ । सिलिगुडी, कालिम्पोङ् र सिक्किममा काविता उत्सव गर्न सो समूह भारततर्फ लागेको हो । देवकोटा लुसुन प्रज्ञाप्रतिष्ठानको परिकल्पना र प्रेस क्लब आफ सिक्किमको औपचारिक निमन्त्रणामा भ्रमणको आयोजनका गरिएको हो । कार्यक्रमलाई सिलिगुडीमा कवि भक्त राई स्मृति मण्डप र कालिम्पोङ्मा सडक कविता समूहले सह–संयोजन गर्दैछन् ।
यात्रामा समालोचक निनु चापागाइँ, कवितहरू विवश पोखरेल, हरिगोविन्द लुइँटेल, कृष्ण प्रसाइँ, प्रतीक ढकाल, भूपिन, ज्योति जङ्गल, हेमन्त विवश, महेश पौड्याल, हेमन यात्री, सीमा आभास, हेम प्रभास, र राबत तथा पत्रकार पर्वत पोर्तेल समेल छन् । श्रष्टाहरूले सिलिगुडी, कालिम्पोङ् र गान्तोकमा कविता उत्सव सम्पन्न गर्नेछन् ।

नेपालीभाषी श्रष्टाहरूका बीच प्रेम, सदभाव र आपसी समझदारी बढाउनु कार्यक्रमको उद्देश्य रहेको कार्यक्रमका सह–संयोजक महेश पौड्यालले बताए । “हामी भारतका अन्य नेपाली भाषी क्षेत्रमा पनि निकट भविष्यमा यस प्रकारका उत्सव सम्पन्न गर्नेछौं,” पौड्यालले भने ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१५ जेष्ठ २०७१, बिहीबार ०६:१५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories