अपाङ्गमैत्री छैनन धादिङका सरकारी कार्यालय

308 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २२ असार २०७१, आईतवार २२:१९

सम्पादक: Dhadingnews.com

images (1)धादिङ,- धादिङ जिल्लाका कुनै पनि सरकारी कार्यालय तथा गैर सरकारी संस्थाहरु अपाङ्गमैत्री हुन नसकेको सरोकारवालाहरुले वताएका छन । देशका विभिन्न जिल्लावाट धादिङ आईपुगेका अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरुले जिल्लाको सरकारी कार्यालयको अवलोकन गर्न खोज्दा अपाङ्गमैत्री नभएको वताएका हुन । अपाङ्गता भएका व्यक्तिलाई लक्षित गरी धादिङबेसीमा संचालन भएको प्रस्तावना तथा प्रतिवेदन लेखन सम्वन्धि राष्ट्रिय स्तरको तालिममा सहभागी भएकाहरुले जिल्लाका कुनैपनि सरकारी कार्यालय अपाङ्गमैत्री नभएको वताएका हुन ।
परिलक्षित संस्थाको आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोगमा असार १८ गतेवाट धादिङबेसीमा संचालन गरिएको प्रस्तावना लेखन तथा प्रतिवेदन लेखन सम्वन्धि राष्ट्रिय स्तरको तालिम आईतवार सम्पन्न भएको हो । तालिममा धादिङ,गोरखा, कास्की,पाल्पा,बांके र कैलाली जिल्लाका अपाङ्गता भएका व्यक्तिद्धारा संचालित संस्थाका प्रंतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो । तालिमका क्रममा सरकारी कार्यालयको अवलोकनका लागि गएका बिशेष गरी ह्विलचियरमा हिंड्नुपर्ने अपाङ्गता भएकाहरु सरकारी कार्यालयका प्रमुख समक्ष पुग्न नसकेको स्वालम्वन जिवनपद्धती नेपाल कास्कीका हितमान छन्त्यालले वताए ।
तालिमले अपाङ्गता भएका व्यक्तिलाई पनि सवलाङग् सरह केही काम गर्न सक्छन भन्ने आत्मविश्वास दिएको भएपनि धादिङ जिल्लाका सरकारी कार्यालयनै अपाङ्गमैत्री नभएको पाउंदा दुःख लागेको प्रगतिशिल अपाङ्ग संघ कैलालीका कालिचरण चौधरीले वताएका छन । पांच दिन सम्म संचालन भएको प्रस्तावना लेखनका बिषयमा प्रशिक्षक तेज बिक्रम शाह र कुमार विसीले सहजीकरण गरेका थिए ।
तालिमको समापन कार्यक्रम गैर सरकारी संस्था महासंघ धादिङका अध्यक्ष दामोदर अर्यालको प्रमुख आतिथ्यमा सम्पन्न भएको हो । कार्यक्रममा परिलक्षितका अध्यक्ष विजयकुमार मानन्धरको पनि उपस्थिती रहेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२२ असार २०७१, आईतवार २२:१९ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

मलेखु धादिङबेसी सडक खण्डमा ट्याक्सी पल्टिंदा एक जनाको मृत्यु

धादिङ,९ असोज । धादिङको मलेखु धादिङबेसी सडक खण्ड (कालुपाण्डे राजमार्ग) मा विहीवार राती भएको दुर्घटनामा परि एक महिलाको ज्यान गएको छ । अन्य चार जना घाईते भएका छन् । सुत्केरी लिएर काठमाडौबाट धादिङबेसी तर्फ.....

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

Categories