अपाङ्गमैत्री छैनन धादिङका सरकारी कार्यालय

218 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २२ असार २०७१, आईतवार २२:१९

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

images (1)धादिङ,- धादिङ जिल्लाका कुनै पनि सरकारी कार्यालय तथा गैर सरकारी संस्थाहरु अपाङ्गमैत्री हुन नसकेको सरोकारवालाहरुले वताएका छन । देशका विभिन्न जिल्लावाट धादिङ आईपुगेका अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरुले जिल्लाको सरकारी कार्यालयको अवलोकन गर्न खोज्दा अपाङ्गमैत्री नभएको वताएका हुन । अपाङ्गता भएका व्यक्तिलाई लक्षित गरी धादिङबेसीमा संचालन भएको प्रस्तावना तथा प्रतिवेदन लेखन सम्वन्धि राष्ट्रिय स्तरको तालिममा सहभागी भएकाहरुले जिल्लाका कुनैपनि सरकारी कार्यालय अपाङ्गमैत्री नभएको वताएका हुन ।
परिलक्षित संस्थाको आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोगमा असार १८ गतेवाट धादिङबेसीमा संचालन गरिएको प्रस्तावना लेखन तथा प्रतिवेदन लेखन सम्वन्धि राष्ट्रिय स्तरको तालिम आईतवार सम्पन्न भएको हो । तालिममा धादिङ,गोरखा, कास्की,पाल्पा,बांके र कैलाली जिल्लाका अपाङ्गता भएका व्यक्तिद्धारा संचालित संस्थाका प्रंतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो । तालिमका क्रममा सरकारी कार्यालयको अवलोकनका लागि गएका बिशेष गरी ह्विलचियरमा हिंड्नुपर्ने अपाङ्गता भएकाहरु सरकारी कार्यालयका प्रमुख समक्ष पुग्न नसकेको स्वालम्वन जिवनपद्धती नेपाल कास्कीका हितमान छन्त्यालले वताए ।
तालिमले अपाङ्गता भएका व्यक्तिलाई पनि सवलाङग् सरह केही काम गर्न सक्छन भन्ने आत्मविश्वास दिएको भएपनि धादिङ जिल्लाका सरकारी कार्यालयनै अपाङ्गमैत्री नभएको पाउंदा दुःख लागेको प्रगतिशिल अपाङ्ग संघ कैलालीका कालिचरण चौधरीले वताएका छन । पांच दिन सम्म संचालन भएको प्रस्तावना लेखनका बिषयमा प्रशिक्षक तेज बिक्रम शाह र कुमार विसीले सहजीकरण गरेका थिए ।
तालिमको समापन कार्यक्रम गैर सरकारी संस्था महासंघ धादिङका अध्यक्ष दामोदर अर्यालको प्रमुख आतिथ्यमा सम्पन्न भएको हो । कार्यक्रममा परिलक्षितका अध्यक्ष विजयकुमार मानन्धरको पनि उपस्थिती रहेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२२ असार २०७१, आईतवार २२:१९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

नागढुङ्गा-सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु

 काठमाडौँ। काठमाडौँ भित्रने सहज मार्गका रुपमा हेरिएको नागढुङ्गा–सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु भएको छ । सुरुङमार्ग निर्माणको जिम्मेवारी पाएका जापानी निर्माण संस्था हाजमा आङ्दो कर्पोरेशनले.....

साङकोष माविका शिक्षक नविन श्रेष्ठले किन थाम्न सकेनन आँसु ?

धादिङ– मेरो नाम नविन श्रेष्ठ हो । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको साङकोष माविमा शिक्षक पदमा कार्यरत छु ।.....

बूढीगण्डकी प्रभावित आरुघाटबासीको आन्दोलन स्थगित

धादिङ, २२ मंसिर - प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजनाको डुवान क्षेत्रमा पर्ने जग्गाको.....

हाडनाताकरणी मुद्दाका फरार अभियुक्त २२ वर्ष पछी पक्राउ

धादिङ -जिल्लामा फरार प्रतिवादी पक्राउ अभियान संचालन गरिरहेको धादिङ प्रहरीले हाडनाता करणी अपराध गरेर फरार रहेका.....

धादिङका एसपी फेरिए, अब धादिङको प्रहरी प्रमुखमा रविन्द्र रेग्मी

धादिङ- प्रहरी प्रधान कार्यालयले धादिङ लगायत चार जिल्लाको प्रहरी नेतृत्व हेरफेर गरेको छ । प्रहरी प्रधान.....

Categories