अपाङ्गमैत्री छैनन धादिङका सरकारी कार्यालय

237 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २२ असार २०७१, आईतवार २२:१९

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

images (1)धादिङ,- धादिङ जिल्लाका कुनै पनि सरकारी कार्यालय तथा गैर सरकारी संस्थाहरु अपाङ्गमैत्री हुन नसकेको सरोकारवालाहरुले वताएका छन । देशका विभिन्न जिल्लावाट धादिङ आईपुगेका अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरुले जिल्लाको सरकारी कार्यालयको अवलोकन गर्न खोज्दा अपाङ्गमैत्री नभएको वताएका हुन । अपाङ्गता भएका व्यक्तिलाई लक्षित गरी धादिङबेसीमा संचालन भएको प्रस्तावना तथा प्रतिवेदन लेखन सम्वन्धि राष्ट्रिय स्तरको तालिममा सहभागी भएकाहरुले जिल्लाका कुनैपनि सरकारी कार्यालय अपाङ्गमैत्री नभएको वताएका हुन ।
परिलक्षित संस्थाको आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोगमा असार १८ गतेवाट धादिङबेसीमा संचालन गरिएको प्रस्तावना लेखन तथा प्रतिवेदन लेखन सम्वन्धि राष्ट्रिय स्तरको तालिम आईतवार सम्पन्न भएको हो । तालिममा धादिङ,गोरखा, कास्की,पाल्पा,बांके र कैलाली जिल्लाका अपाङ्गता भएका व्यक्तिद्धारा संचालित संस्थाका प्रंतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो । तालिमका क्रममा सरकारी कार्यालयको अवलोकनका लागि गएका बिशेष गरी ह्विलचियरमा हिंड्नुपर्ने अपाङ्गता भएकाहरु सरकारी कार्यालयका प्रमुख समक्ष पुग्न नसकेको स्वालम्वन जिवनपद्धती नेपाल कास्कीका हितमान छन्त्यालले वताए ।
तालिमले अपाङ्गता भएका व्यक्तिलाई पनि सवलाङग् सरह केही काम गर्न सक्छन भन्ने आत्मविश्वास दिएको भएपनि धादिङ जिल्लाका सरकारी कार्यालयनै अपाङ्गमैत्री नभएको पाउंदा दुःख लागेको प्रगतिशिल अपाङ्ग संघ कैलालीका कालिचरण चौधरीले वताएका छन । पांच दिन सम्म संचालन भएको प्रस्तावना लेखनका बिषयमा प्रशिक्षक तेज बिक्रम शाह र कुमार विसीले सहजीकरण गरेका थिए ।
तालिमको समापन कार्यक्रम गैर सरकारी संस्था महासंघ धादिङका अध्यक्ष दामोदर अर्यालको प्रमुख आतिथ्यमा सम्पन्न भएको हो । कार्यक्रममा परिलक्षितका अध्यक्ष विजयकुमार मानन्धरको पनि उपस्थिती रहेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२२ असार २०७१, आईतवार २२:१९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मोटरसाईकलको ठक्करबाट बद्रीबहादुर कार्कीको मृत्यु

धादिङ, ११ माघ - मोटरसाइकलको ठक्करबाट शुक्रवार राती धादिङको बैरेनीवजार स्थित पृथ्वीराजमार्गमा एक जनाको मृत्यु भएको छ । मृत्यु हुनेमा धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ बैरेनीवजार बस्ने ६० वर्षीय.....

बिदुरको अधुरै रह्यो जापान फर्कने सपना

धादिङ-तिहारमा जापानबाट फर्केका ३० वर्षीय विदुर गुरुङ भूकम्पले भत्काएको घर निर्माण गर्ने तरखरमा थिए । जापानमा.....

सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण

धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ मा रहेको सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण गरिएको छ.....

दार्खा खुकुरी आक्रमणको मुख्य योजनाकार अशोक पक्राउ

खनियावास । धादिङको खनियावास गाउँपालिका वडा नम्बर ४ दार्खामा मंगलबार राति भएको खुकुरी आक्रमणको मुख्य योजनाकार.....

दार्खामा खुकुरी प्रहारः एकको मृत्यु, एक गम्भिर घाईते

धादिङ । धादिङको खनियावास गाउँपालिका वडा नम्बर ४ दार्खामा मंगलबार राति दुई जनामाथि खुकुरी प्रहार भएको छ । घरमा.....

Categories