त्रिशूली नदीमा साहसिक जलयात्रा महोत्सव

227 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १४ जेष्ठ २०७०, मंगलवार ०६:५७

सम्पादक: Dhadingnews.com

rafting at trisuliबेल्खु/ नेपाल एसोशिएसन अफ र्‍याफ्टिङ एजेन्टस -नारा)को आयोजनामा शनिवार त्रिशुली नदीमा साहसिक जलयात्रा महोत्सव सम्पन्न भएको छ । नेपालको पर्यटन उद्योगकोे महत्वपर्ूण्ा अंगको रुपमा मानिएको साहसिक जलयात्रा नाराको रजत महोत्सवको अवसर पारेर शनिवार त्रिशूली नदीमा आयोजना गरिएको हो । नेपालमा साहसिक जलयात्रा पर्यटनको विकास, विस्तार, संरक्षण र पर््रवद्धन गर्ने उद्देश्यले सन् १९८९ मा स्थापना भएको नेपाल एसोशिएसन अफ र्‍याफ्टिङ एजेन्टस्ले -नारा) संस्थाले यस बर्षरजत महोत्सव भनाएको छ रजत महोत्सव २०६९ को अवसरमा धादिङको त्रिशूली नदिमा २२ किलोमिटर जलयात्रा गरिएको थियो । नेपाल एशोसियसन अफ र्‍याफ्टिङ एजेन्टस् -नारा) को आयोजनामा भएको जलयात्रामा धादिङको बेल्खुखोलादेखि मलेखु सम्मको २२ किलोमिटर त्रिशुली नदी ेक्षेत्रमा जलयात्रा गरिएको नाराका अध्यक्ष नानीकाजी थापाले बताउनुभयो ।

एक सय भन्दा बढिले जलयात्राको मजा लिएका थिए । जलयात्रामा विभिन्न सञ्चार माध्यमका प्रतिनिधि, विभिन्न कार्यालयका कर्मचारी, व्यवसायी लगायतको सहभागिता रहेको थियो । हरेक बर्षमनाइने साहसिक जलयात्रा महोत्सव अर्न्तर्गत यसबर्षपनि धादिङको त्रिशुली नदीलाई छनोट गरिएको नाराका अध्यक्ष थापाले बताउनुभयो । काठमाण्डौबाट नजिक पर्ने, र र्‍याफ्टिङको लागि पनि उपयुक्त नदी भएका कारण त्रिशुली नदीलाई छानिएको थापाको भनाई छ । साहासिक जलयात्रा महोत्वस सगरमाथा दिवससंग पनि सम्बन्धित रहेको बताउंदै थापाले पर्यटन विकासमा विस्तार गर्ने लक्ष्यका साथ यो महोत्वस आयोजना गरिएको बताउनुभयो । ‘बाह्य पर्यटनमा उतार चढाव आइरहेको समयमा आन्तरिक पर्यटकलाई आकषिर्त गरी पर्यटन पर््रबर्धनमा विस्तार गर्ने उ्देश्य हो, थापाले भन्नुभयो ।
त्यसो त र्‍याफ्टीङमा सहभागिहरु भने त्रिशुली नदीमा भैरहेको अतिक्रमण र प्रदुषणबाट निकै दिक्क भएका देखिन्थे । र्‍याफ्टीङमा निकै रमाइलो भएपनि त्रिशुली नदीमाथिको अतिक्रमण र जथाभावी रुपमा भैरहेको प्रदुषणले निकै चिन्तित बनाएको जलयात्राका सहभागीहरुको भनाई छ ।

जिल्लामा स्थानीय स्तरमा त्रिशुली नदिलाई सफा र स्वच्छ राख्न स्थानीय संस्था क्रियाशिल रहेको भएपनि एकल प्रयासले मात्र यस कार्य त्यति प्रभावकारी बन्न भने सकेको छैन । त्रिशुली नदिमाथि भएको अतिक्रमण रोक्न र यसबाट हुने प्रचुर सम्भावनालाई ध्यानमा राखेर त्रिशुली बचाउ साझा अभियान क्रियाशिल रहेको संस्थाका संयोजक उत्तम कडेंलले बताउनुभयो । कडेलले आन्तरिक पर्यटक पर््रबर्धन तथा विस्तारको लागि सबैको सहयोगमा त्रिशुली नदिलाई जोगाउनुपर्ने कंडेल बताउनुहुन्छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१४ जेष्ठ २०७०, मंगलवार ०६:५७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि सार्वजनिक गरेको छ । स्कुटर चोरी गर्ने तथा चोरीका स्कुटर किन्ने कार्यमा संलग्न रहेको अभियोगमा.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

Categories