पांच बर्ष देखि जिविस गेटमा डोजर अलपत्र

320 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १ आश्विन २०७१, बुधबार ०६:३४

सम्पादक: Dhading News

केशव अधिकारी
ddc dojar धादिङ– सडक निर्माणका लागि होस या खेतवारी सम्याउन देखि घडेरी मिलाउन मात्रै होइन अन्य कुनै निर्माण कार्य गर्नुपर्दा पनि डोजरको खोजी हुनु सामान्य भईसकेको छ । गाउंमा जनशक्तीको अभाव बढ्दै जांदा निर्माण योजनाका हरेक काममा महंगो भाडा तिरेर पनि डोजरको प्रयोग हुने गरेको भएपनि जिल्ला विकास समिति धादिङ परिसरमा भने पांच बर्ष देखि लाखौं रुपैयाको लगानी परेको डोजर संरक्षणको अभावले थन्किएर बसेको छ ।
सरकारले केही बर्ष अघि सम्म धादिङको जोगिमारामा संचालन गरेको कृषि चुन उद्योगको लागि ढुङगा खानी प्रयोग गरेवापत कृषि चुन उद्योगले २०६७ सालमा जिल्ला विकास समिति धादिङलाई उपलव्ध गराएको डोजर सोही वेला देखि प्रयोग विहिन अवस्थामा पुगेको हो ।
चुनढुङगा खानीमा बर्षौ सम्म प्रयोग भएको डोजर जिल्ला विकास समितिमा आउंदा विग्रिएर कामै नलाग्ने अवस्थामा पुगेको भएपनि पटक पटक मर्मत गरेर चलाउने प्रयास गर्दा ४० लाख भन्दा बढी खर्च भएपछि प्रयोगमा ल्याउनै नसक्ने अवस्थामा पुगेको जिविसले जनाएको छ ।
जोगिमारावाट ल्याएपछि मर्मत गरी जिविसले नलाङ गाविसको ठाँटीभन्ज्याङ सडक खण्ड निमार्णका लागि गाउं पठाउंदा सोही स्थानमा नपुग्दै डोजर विग्रिएपछि करिव १ बर्ष कालुपाण्डे मार्गको ससाहमा राखिएको डोजर तीन बर्ष यता भने जिविसको मुलगेट नजिकै थन्क्याएर राखिएको छ ।
मर्मतका लागि लाखौं रुपैया खर्च हुने र लिलामीका लागि प्रकृया अघि वढाउन डोजर सम्वन्धि कुनै कागजपत्र जिविससंग नभएकोले डोजर अलपत्र हुन पुगेको जिल्ला विकास समितिले जनाएको छ । चुन उद्योगलाई विदेशी अनुदानमा मिलेको डोजर उद्योगले जिविसलाई हस्तान्तरण गरेपनि कुनै कागजपत्र भने नभएको कारण लिलामी प्रक्रिया अघि बढ्न समेत नसकेको हो ।
डोजर मर्मत गरेर पनि चलाउन नसकिने र जिविसमै राखिरहंदा पनि करोडौको सामान विग्रिएर खेर जांदा धेरैको आलोचनाको बिषय वन्न पुगेको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१ आश्विन २०७१, बुधबार ०६:३४ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नं.४ घर भई हाल जिल्ला कास्की पोखरा महानगरपालिका वडा नं.१६ लामाचौर बस्ने बर्ष २९ को.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

Categories