च्यातिएका लुगा, भोको पेट तर पढ्ने रहर (फोटो फिचर)

1734 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३ आश्विन २०७१, शुक्रबार २०:४७

सम्पादक: Dhading News

गोकर्ण लामिछाने ,(धादिङ गजुरी )

          MG_4650देशमा  बाल दिवस मनाइरहँदा वास्तविक वालवालिकाका समस्याबारे भने समाज वेखवर जस्तै लाग्छ । राजधानीसँग जोडिएको धादिङमा रहेको चेपाङ बस्तीका बालबालिका त अन्य क्षेत्रका बालबालिकाको भन्दा पनि दयनीय छ ।

         धादिङ गजुरीको भदौरे गाँउ पुगेका थिए बाल दिवस मनाउन । पृथ्वी राजमार्गबाट खास टाढा नपर्ने चेपाङ बस्तिका बालबालिकालाई अर्को गाउँमा रहेको भदौरे प्रावि स्कुल पठाउन उनीहरुका अविभावकलाई खासै चासो छैन ।

_MG_4622

 

_MG_4709
तर यी अवोध बालबालिकाहरु भने आफ्नो भविश्य खोज्दै खाली खुट्टा च्यात्तिएको कपडा लगायरै भएपनी क ख चिन्न स्कुल जान्छन् । घरमा बाबु आमाले घर कै काम गर्नु भनेर स्कुल नपठाए पनि आफु हरु स्कुल जसो तसो आउने गरेको कक्षा २ मा पढिरहेकी फुन्की चेपाङले बताइन् ।

MG_4661

करिव १ कोसको बाटो हिंडेर स्कुल जान्छन् चेपाङ बालिका । गाउँमा स्कुल छैन पल्लो गाउको प्रावी सम्म पुग्न पर्छ, जङ्गलको बाटो । घरमा आर्थिक अभाव छ कापी कलम किन्न सक्ने अवस्था नभएको उनीहरु बताउछन् ।
_MG_4681

_MG_4665
स्कुल जादै गर्दाबीच बाटोमै भेटिएका उनीहरु शुरुमा क्यामेरा देख्दा निकै लजाए । फोटो खिच्न मानेनन् । हातमा बोकेको किताबले मुहार छोपे । बिस्तारै दु:ख सुखका कुरा गर्न थालेपछी बल्ल आफ्ना कुरा भन्ने अनी क्यामरा अगाडी मुस्कुराउन थाले यी अवोध अनुहारहरु ।
_MG_4654

_MG_4650

_MG_4632
यी अवोध बालबालिकालाई बाल अधिकार के हो केही थाहा छैन । तर क ख चिन्ने उत्कठ रहर छ यिनीहरुमा ।

यिनिहरुलाई कहिले छुन सक्ला हाम्रो बाल दिवसले ?
_MG_4661

_MG_4719

(साभार रेडियो धुंवाकोटवाट )धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३ आश्विन २०७१, शुक्रबार २०:४७ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories