दसैंमा यातायात सञ्चालन गर्न ६८ लाख

361 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ८ आश्विन २०७१, बुधबार २२:४५

सम्पादक: Dhading News

busधादिङ,  – दसैं अवधिमा ग्रामीण यातायात तत्काल सुचारु गर्न जिविस धादिङले ६८ लाख विनियोजन गरेको छ । सदरमुकामदेखि जिल्लाका विभिन्न भेकमा पुग्ने ५२ वटा निर्माणाधीन र स्तर सुधार नगरिएका ग्रामीण सडक मर्मतसुधार गर्न उक्त रकम उपभोक्ता समूहसँग सम्झौता गरी कामको थालनी गर्ने निर्णय गरेको हो ।

भदौ अन्तिम साता जिविस धादिङको सर्वदलीय संयन्त्रले चालु आर्थिक वर्ष २०७१/७२ मा मर्मतसम्भार कोष, जिविस कोष, विकास अनुदान, स्थानीय यातायात पूर्वाधार क्षेत्र विकास कार्यक्रमबाट खर्च हुने गरी तत्काल सडक मर्मत गर्न ६७ लाख ४० हजार रकम सम्बन्धित गाविसको सिफारिसमा स्थानीय उपभोक्तालाई नै जिम्मा दिने निर्णय गरेका हौं,’ स्थानीय विकास अधिकारी रुद्रसिंह तामाङले भने ।

जिल्लाका विभिन्न गाविसका बासिन्दाले प्रयोग गर्न सबैभन्दा बढी यातायात सञ्चालन हुने धादिङबेंसी-सल्यानटार ३४ किमि सडकलाई तत्काल सुचारु गर्न हाल डेढ लाख रकम धादिङ यातायात व्यवसायी समितिलाई जिम्मा दिइएको छ । जिल्लाका उत्तरी भेकका बासिन्दाले प्रयोग गर्ने साङकोष-तिप्लिङ ३५ किमि सडक खण्डलाई मर्मत गर्न हाल ५ लाख रकम प्रस्ताव गरिएको छ । जिविसले कम्तीमा ५ किमिको मिलनटोल-घैंटेचौतारो सडकलाई ५० हजारदेखि ३५ किमिको सडक मर्मत गर्न ५ लाख दसैंअगावै खर्चिने छ । ग्रामीण भेकका ५२ सडक मर्मतका लागि सम्बन्धित गाविसको सिफारिससहित उपभोक्ता समितिलाई सम्झौता गर्न आउन गत ५ गते स्थानीय पत्रिकामा सूचना प्रकाशित गरेपछि सिफारिस सहित सम्झौता गर्न आउनेहरू ओइरो लागेका छन् ।

गाविसहरूले पनि आमभेला गरी उपभोक्ता समूह गठन गर्नुको साटो राजनीतिक सहमतिमा सिफारिस दिएर पठाएका छन् । जिविसले दसैंअगावै तत्काल मर्मत गर्न लागेका ५२ वटा सडकको कुल मर्मत खर्च १ करोड ७ लाख २० हजारको स्टिमेट गरेको थियो । ‘वषर्ाले बिगारेका सडक मर्मत नभएपछि सार्वजनिक यातायात संचालन नभएका कारण गाउँलेहरूलाई निकै सास्ती व्यहोर्नुपरेको छ । ‘एक पोका सरसामानको ५ सयसम्म रकम तिरेर ट्रकमा यात्रा गर्नुपरेको छ,’ सल्यानटारका व्यापारी रामकृष्ण अर्यालले बताए ।

-इ कान्तिपुर डट कमवाट धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

८ आश्विन २०७१, बुधबार २२:४५ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत स्वास्थ्य सेवामा नागरिकको पहुँच सुनिश्चित गर्ने उद्देश्यका साथ  धादिङ जिल्लाका पाँच वटा स्थानीय.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

Categories