निर्माण शुरु भएको तीन बर्ष बितिसक्दा पनि बनेन कारागार भवन

494 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ आश्विन २०७१, बिहीबार ०६:०३

सम्पादक: Dhading News

DSC09121 (1)धादिङ,- जिल्ला कारागार धादिङको नयाँ भवन निर्माण शुरु भएको तीन बर्ष बितिसक्दा पनि निर्माण कार्य सम्पन्न हुन नसकेर भवन अलपत्र हुन पुगेको छ ।
कारागारको पुरानो घर जिर्ण हुनुका साथै क्षमता भन्दा धेरै वन्दी कैदी राख्नुपर्दा व्यवस्थापनमा कठिनाई थपिंदै गएपछि पछि नेपाल सरकारको
सहयोगमा २०६८ माघबाट कारगारको नयां भवन निर्माण सुरु गरिएको थियो । निमार्ण कार्य थालिएको तीन बर्ष बितिसक्दा पनि कारागारको नयां भवनको निर्माण कार्य सम्पन्न हुन नसकेको जिल्ला कारागार कार्यालय धादिङले जनाएको छ । अहिले रहेको कारागार भवनमा ३५ जना कैदी वन्दी राख्न सकिने क्षमता भएपनि भवनको अभावले क्षमता भन्दा चौव्वर कैदी बन्दी राख्नु परेको कार्यालयका प्रमुख चिरञ्जिवी गौतमले वताउनु भयो ।
सुविधा सम्पन्न नयाँ घर निर्माणका लागि तीन बर्ष अघिदेखि निर्माण कार्य अघि बढेको भएपनि ठेकेदार कम्पनीको ढिलासुस्तीले भवन निर्माण कार्य अलपत्र हुन पुगेको कार्यालयका नायव सुव्वा मदनकुमार श्रेष्ठको भनाई छ । नयाँ बन्ने कारागार घर १ सय ५० जना क्षमताको हुने छ भने कैदी बन्दिहरु राख्ने ५ वटा ठुला कोठाका साथमा सुविधा सम्पन्न भान्सा कोठा र शौचालय समेत रहने वताईएको छ ।
नेपाल सरकारको १ करोड ९० लाख ८० हजार ९ सय ९७ रुपैंया १३ पैंसाको लागतमा निमार्ण सुरु गरिएको भवनको प्राविधिक सहयोग शहरी विकास तथा भवन निर्माण कार्यालय नुवाकोटको छ भने निर्माणको ठेक्का थानी निर्माण सेवा काठमाण्डौले पाएको हो । ठेकेदार कम्पनीका प्रतिनिधि संग सम्पर्क हुन नसकेपनि जिल्ला कारागार कार्यालयको अभिलेख अनुसार निर्माण कार्यको अन्तिम म्याद २०७० असार मसान्तमा सकिएको हो । पहिलो चरणमो निर्धारित समयमा निर्माण कार्य पुरा हुन नसकेपछि २०७१ असार मसान्त सम्मको लागि म्याद थपिएपनि ठेकेदार कम्पनीले अहिले सम्म ७० प्रतिशत काम मात्र पुरा गरेको कार्यालयले जनाएको छ ।
जिल्ला कारागार धादिङमा अहिले क्षमता भन्दा बढी कैदी बन्दीहरु राखिएका छन । कारागार सबै भन्दा बढी कर्तब्य ज्यान, दोश्रोमा जवरजस्ती करणी, तेश्रोमा गाँजा, त्यसपछि चोरी मानव बेचविखन, लागु औषध, सार्वजनिक अपराधमा संलग्न भएकाहरु पुर्पक्ष तथा कैद सजायँ भोगिरहेका छन । कारागारमा अहिले महिला १७ र पुरुष १ सय १८ जना गरी जम्मा संख्या १ सय ३५ जना रहेका छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ आश्विन २०७१, बिहीबार ०६:०३ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नं.४ घर भई हाल जिल्ला कास्की पोखरा महानगरपालिका वडा नं.१६ लामाचौर बस्ने बर्ष २९ को.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

Categories