गाउँको विद्यालयमा महिलामात्रै शिक्षक

211 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ४ मंसिर २०७१, बिहीबार १५:४१

सम्पादक: Dhading News

gorkha school

गोरखा,४ मङ्सिर–गोरखाको बुंकोट गाउँ विकास समितिमा रहेको लखन थापा प्राथमिक विद्यालयका शिक्षक सबै महिलामात्रै रहेका छन् । विगत पाँच वर्षदेखि महिला शिक्षकले विद्यालय सञ्चालन गर्दै आएका हुन् । उक्त विद्यालयका विद्यार्थी अनुशासित र लगनशील भएको नाम्जुङ स्रोत केन्द्रको तथ्याङ्कमा उल्लेख छ । ५ कक्षासम्म पढाइ हुँदै आएको विद्यालयमा ७५ जना विद्यार्थी अध्ययनरत रहेको प्रधानाध्यापिका गीता पाण्डेले बताउनुभयो । “महिला शिक्षकमात्रै विद्यालयमा कार्यरत छाँै”, उहाँले भन्नुभयो, “विद्यालयलाई सुधार गर्दै विद्यार्थीको भविष्य उज्ज्वल बनाउन सबै शिक्षक लागिपर्छौं ।”विद्यालयमा देखापर्ने हरेक समस्या समाधानका लागि पाँचैजना महिला शिक्षक लागिपर्ने प्रधानाध्यापक पाण्डेको भनाइ छ । विद्यालयमा अङ्ग्रेजी माध्यमबाट पढाइ हुँदै आएको छ । “विसं २०६२ देखि नै विद्यार्थीलाई अङ्ग्रेजी माध्यमबाट शिक्षण थालेका हाँै”, प्रअ पाण्डेले भन्नुभयो, “सुरुका केही वर्ष विद्यार्थी र शिक्षक दुवैलाई असहज भए पनि अहिले विद्यालयको प्रगति राम्रो छ ।” अङ्ग्रेजी माध्यमबाट शिक्षण गर्न थालेपछि शिक्षक र विद्यार्थी दुवैलाई थप लगनशील बनाउने उहाँको अनुभव छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

४ मंसिर २०७१, बिहीबार १५:४१ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीमा रहेको कर कार्यालय वन्द नहुने

गल्छीमा रहेको करदाता सेवा कार्यालय एक साताका लागि बन्द गर्न संकट व्यवस्थापन समितिले गरेको निर्णयलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सच्याएको छ । करदाताहरुले साउन मसान्त भित्रमा बुझाउनु पर्ने कर नबुझाएमा.....

कोरोना संक्रमण बढेपछि धादिङमा एकसाताका लागि निषेधाज्ञा जारी

धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेशी आसपासका क्षेत्रमा एक साताका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । कोरोना भाइरस.....

गल्छी पालिका एक साताका लागि वन्द

गल्छी गाउँपालिका भित्र अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा एक साताका लागि वन्द गरिने भएको छ । बुधवार गल्छी.....

थोपलखोला आसपासमा बाढी पहिरोको त्रास

धादिङ धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित थोपल खोलामा पानीको बहाव बढ्दै जांदा आसपासका वासिन्दा त्रसित हुन.....

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ ।.....

Categories