राम्रालाई भन्दा हाम्रालाई जागिर

280 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ मंसिर २०७१, बुधबार ०८:०६

सम्पादक: Dhading News

बेरोजगार धादिङको मात्र नभएर देशकै समस्या हो । पढेर पनि जागिर नपाईने हाम्रो देश नेपालमा सानो पदको लागि पनि निकै ठुलो प्रतिस्पर्धा हुन्छ । पढेपछि सानो तिनो जागिर नै खानुपर्छ भन्ने मान्यताले गर्दा पनि अहिले अन्य व्यावसाय भन्दा थोरै किन नहोस् जागिरै खाने सबैको सपना हुन्छ । त्यसैले त थोरै पदको लागि विज्ञापन भयो भने सयाँै युवाको लाम लाग्ने गर्दछ । जागिर होस् वा कुनै तालिम त्यसमा पनि राम्रा भन्दा हाम्रा व्यक्तिले प्रोत्साहन पाएको आरोप लाग्दै आएको छ । यो समस्याबाट धादिङ जिल्लापनि अछुतो छैन । विश्वस्त स्रोतका अनुसार धादिङमा पनि हुने जुनकुनै पदमा पनि हाम्रा मान्छे राख्न दवाव आउने गरेको खुलासा भएको छ । जिल्लाका विभिन्न गैरसरकारी संस्थाहरुमा विज्ञापन खोल्दा ठुलै नेताहरुको जजिकका मान्छे र पार्टी कार्यकर्ताहरुलाई जागि लगाउन दवाव आउने गरेका खुलासा भएको छ । दुई हजारको जागिर किन नहोस् माथिबाट ठुलै नेताको दवाव आउने भएको कारण समस्या हुने गरेको छ । त्यसैले पटक पटक स्थगित गरेर पछि नेताहरुले भनेकै मान्छेलाई जागिर लगाउनु पर्ने बाध्यता रहेको एक व्यक्तिले धादिङ न्युज डटकमलाई बताउनु भयो । दक्ष व्यक्तिलहरु जागिरबाट बञ्चित भईरहदा संस्थालाई घाटा त हुने भयो अर्को कुरा उसले गरेको कार्यमा समेत प्रश्न चिन्ह खडा हुने गरेको छ । यो समस्या धादिङ जिल्लामा मात्र नभएर जुनसुकै स्थानमा र संस्थामा हुने गरेको छ ।

 धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ मंसिर २०७१, बुधबार ०८:०६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

धादिङका गोकर्णमणी दुवाडी सचिवमा बढुवा

धादिङ- सरकारले  गोकर्णमणी दुवाडी सहित तीन जना सहसचिवलाई सचिवमा बढुवा गरेको छ । बुधवार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले सहसचिवहरु  दुवाडी, डा.योगेन्द्र कार्की र सुरेश आचार्यलाई सचिवमा बढुवा गरेको हो.....

आठ महिना पछि खुले धादिङका शैक्षिक संस्था

धादिङ - विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोभिड १९ ( कोरोना संक्रमण) का कारण गत बर्षको चैत महिना देखि बन्द.....

लापाका बाढी पहिरो पिडितलाई रेडक्रसको सहयोग

लापा - बाढी पहिरो लागेर घरबार विहिनभएका रुवीभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का  ३२ परिवारलाई नेपाल रेडक्रस.....

आज ठूलो एकादशी अर्थात् हरिबोधनी एकादशी

धादिङ - आज ठूलो एकादशी अर्थात् हरिबोधनी एकादशी । वर्षमा पर्ने चौबीसवटा एकादशीमध्ये सबैभन्दा ठूलो एवं महत्वपूर्ण.....

आयआर्जनका लागि किसानलाई वाख्रा बितरण

थांक्रे - धादिङको थाक्रे गाउँपालिकाको वडा नम्बर ८ मा २ वटा समूहका ११ जना सदस्यलाई ३/३ वटाको दरले ३३ वटा बाख्राका.....

Categories