धादिङमा मानवअधिकार उल्लंघनका का घट्ना बढ्दै, 

177 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २५ मंसिर २०७१, बिहीबार ०६:५४

सम्पादक: Dhading News

६६ औं अन्तराष्र्टि«य मानव अधिकार दिवस धादिङमा पनि बुधबार मनाईएको छ । सबैको लागि घर–घरमा मानवअधिकार शान्ति र विकासको आधार भन्ने मुल नाराका साथ धादिङबेसीमा जिल्लामा मानव अधिकारको अबस्था सम्बन्धी एक अन्तर संवाद कार्यक्रमको आयोजना गरिएको हो । कार्यक्रममा जिल्लामा मानवअधिकार अबस्था महिलाहरुको आत्महत्याको अध्ययन कार्यक्रममा विगत ९ महिनामा भएका महिला उल्लघंन सम्बन्धी ४० वटा, हत्या सम्बन्धी २ वटा घटनाहरुको बारेमा जानकारी गराइएको थियो । कार्यक्रमका अबसरमा महिला अधिकारकर्मी राधिका साप्कोटाले धादिङ जिल्लामा विभिन्न महिला सम्बन्धी ९ सय वटा घटनाहरु, पत्रकार सम्बन्धी ७६ वटा घटनाहरु, जातिय विभेद सम्बन्धी १५ वटा, हत्याका ८ वटा महिला हिंसा सम्बन्धी २५ वटा घटना रहेको जानकारी गराउनुभयो । धादिङ जिल्लामा सबैभन्दा बढी घरेलु हिंसाका कारण महिला हिंसा हुने गरेको समेत बताउनु भयो । विकास अभियान, इन्सेक धादिङ लगायत १३ वटा संस्थाहरुको संयुक्त रुपमा उक्त अन्तरसंवाद कार्यक्रमको आयोजना गरिएको हो । कार्यक्रममा मानव अधिकार यलाइन्सका केन्द्रिय सदस्य राज नारायण नेपाली, महिला तथा बालबालिका कार्यालय धादिङका महिला अधिकृत सावित्रा थापा रावल, प्रहरी नायव उपरीक्षक प्रकाश मल्ल, नेपाल पत्रकार महासंघ धादिङका अध्यक्ष नवराज छत्कुली , पूर्वअध्यक्ष सिताराम प्रसाद बर्मा, मानव अधिकार संगठनका अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद दाहाल, पत्रकार, संघ संस्थाका प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियोधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२५ मंसिर २०७१, बिहीबार ०६:५४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories