६० वर्षदेखि ननुहाएका पुरुष (फोटो फिचर सहित )

246 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २८ पुष २०७१, सोमबार ०७:०२

सम्पादक: Dhading News

यी मान्छे साँच्चीकै विचित्रका मान्छे हुन् । विगत ६० वर्षदेखि जिउ ननुहाएका उनले ताजा खानेकुरा होइन सडेगलेको मासु खान मन पराउँछन् । उनी सायद विश्वमा सबैभन्दा लामो समय सम्म ननुहाउने मान्छे पनि हुन्, तर उनले यो किर्तिमानीको प्रमाणपत्र भने पाएका छैनन् ।

दक्षिणी इरानको फार्स प्रान्तस्थित देजगाह गाउँमा बस्ने अमो हाजी नामका यी व्यक्तिको उमेर ८० वर्ष भयो । जिउ नुहाएमा र सरसफाइ गरेमा विमारी भइन्छ भन्ने डर उनमा छ । त्यसैले उनले यस्तो जिवनशैली छाने जसमा दुर्गन्ध बाहेक केही छैन । उनले फोहोर खानेकुरा खाने र जिउलाई घिनलाग्दो बनाएका मात्र छैनन् आराम गर्नका लागि समेत दुर्गन्धयुक्त फोहोर जग्गा खोज्दछन् । उनी अहिले गाउँ नजिकैको एउटा गुफामा बस्दै आएका छन् ।
dirty-2

उनलाई सफा पानी तथा ताजा खाना मन पर्दैन । उनको लागि मनपर्ने खाना भनेको दुम्सीको कुहेको मासु हो । उनले धुमपान पनि गर्छन् तर कुनै आधुनिक सिगरेट होइन । जनावरको मललाई एउटा नलीमा राखेर त्यसमा आगो सल्काएर धुम्रपान गर्दछन् । उनले आफ्नो कपाल छोट्याउनका लागि काट्ने होइन जलाउने गरेका छन् । गर्मी महिलामा उनले टाउकोमा एउटा हेलमेट लगाउँछन् ।

स्थानीय बासिन्दाहरुका अनुसार यी व्यक्ति युवाअवस्थामा यस्तो हालतका थिएनन् , सरसफाइ तथा नुहाइधुवाइ गर्थे । जिवनमा आएका केही कठिनाइ तथा पिरमर्काका कारण उनी भावनात्मक रुपमा विक्षिप्त बनेर दुर्गन्धपूर्ण जिवनमा मोडिएका स्थानीयहरुको बुझाइ छ ।

गएको वर्ष स्थानीय युवाहरुले उनलाई जबरजस्ती नुहाइदिन खोज्दा समेत उनले मानेनन् र भाग्न सफल भए ।

dirty 1

– अनलाईन खबर डट कमवाट धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२८ पुष २०७१, सोमबार ०७:०२ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

धादिङका गोकर्णमणी दुवाडी सचिवमा बढुवा

धादिङ- सरकारले  गोकर्णमणी दुवाडी सहित तीन जना सहसचिवलाई सचिवमा बढुवा गरेको छ । बुधवार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले सहसचिवहरु  दुवाडी, डा.योगेन्द्र कार्की र सुरेश आचार्यलाई सचिवमा बढुवा गरेको हो.....

आठ महिना पछि खुले धादिङका शैक्षिक संस्था

धादिङ - विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोभिड १९ ( कोरोना संक्रमण) का कारण गत बर्षको चैत महिना देखि बन्द.....

लापाका बाढी पहिरो पिडितलाई रेडक्रसको सहयोग

लापा - बाढी पहिरो लागेर घरबार विहिनभएका रुवीभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का  ३२ परिवारलाई नेपाल रेडक्रस.....

आज ठूलो एकादशी अर्थात् हरिबोधनी एकादशी

धादिङ - आज ठूलो एकादशी अर्थात् हरिबोधनी एकादशी । वर्षमा पर्ने चौबीसवटा एकादशीमध्ये सबैभन्दा ठूलो एवं महत्वपूर्ण.....

आयआर्जनका लागि किसानलाई वाख्रा बितरण

थांक्रे - धादिङको थाक्रे गाउँपालिकाको वडा नम्बर ८ मा २ वटा समूहका ११ जना सदस्यलाई ३/३ वटाको दरले ३३ वटा बाख्राका.....

Categories