नुवाकोटमा यसवर्ष यस्तो भयो गोरु जुधाई

288 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १ माघ २०७१, बिहीबार २०:०४

सम्पादक: Dhading News

 नुवाकोट,१- माघ  – नुवाकोटको तारुका र बेत्रावती बासिन्दाले माघे संक्रान्तिको अवसरमा गोरु जुधाएर मनोरन्जन लिएका छन् । हरेक वर्ष माघे संक्रान्तिमा तारुका र बेत्रावतीमा गोरु जुधाउने गरिन्छ उज्यालो अनलाईनले खबर लेखेको छ ।

goru 1तारुका–५ चन्दनीमा माघे सक्रान्तिको अवसरमा बिहीबार १६ हल गोरु जुधाईएको हो । गोरु जुधाई रमाइलो मात्रै नभएर प्रतियोगिता पनि हो । प्रतियोगितमा जसले पालेको गोरुले जित्छ उसैले हार्ने गोरु लैजाने चलन छ । बिहीबार भएको प्रतियोगितमा विष्णुमान श्रेष्ठले पालेको गोरुले जितेको छ । विष्णुमानले पालेको गोरुले मदन श्रेष्ठले पालेको गोरुलाई पराजित गरेको हो । विजयी गोरुका धनीलाई दुई हजार र हार्ने गोरुका धनीलाई १५ सय रुपैयाँ प्रदान गरिएको मेला व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष ज्ञानबहादुर वखरेलले जानकारी दिनुभयो । मेला उद्घाटन गर्न पुगेका खेलकुद मन्त्री पुरुषोत्तम पौडेलले गोरु जुधाई खेललाई राज्यले महत्व दिने र खेल मैदानको लागि प्रस्ताव ल्याएमा पाँच लाख रुपैयाँसम्म मन्त्रालयले योजनामा पारेरसहयोग गर्ने बताउनुभयो । उहाँले व्यक्तिगत रुपमा मेलाका लागि ५० हजार रुपैयाँ सहयोगको दिने पनि बाचा गर्नु भयो । तारुकामा गोरु जुधाईको ऐतिहासिक प्रमाण नभेटिए पनि स्थानीयबासिन्दाका अनुसार साढे दुई सयवर्ष भन्दा पहिलेदेखि नै गोरु जुधाएर मनोरञ्जन लिनेगरिएको थियो । २०६१ सालबाट भने व्यवस्थित गरि एकै थलोमा जुधाउन थालिएको हो । जुरे गोरुको घम्साघम्सी हेन हजारौ मानिकको भीड लागेको थियो । यस्तै नेपालको ऐतिहासिक स्थल बेत्रावतीमा पनि ८ हल गोरु जुधाइएको छ । गएको ६ वर्ष देखि बेत्रावतीमा पनि माघे सक्रान्तिमा गोरु जुधाउन थालिएको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१ माघ २०७१, बिहीबार २०:०४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीमा रहेको कर कार्यालय वन्द नहुने

गल्छीमा रहेको करदाता सेवा कार्यालय एक साताका लागि बन्द गर्न संकट व्यवस्थापन समितिले गरेको निर्णयलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सच्याएको छ । करदाताहरुले साउन मसान्त भित्रमा बुझाउनु पर्ने कर नबुझाएमा.....

कोरोना संक्रमण बढेपछि धादिङमा एकसाताका लागि निषेधाज्ञा जारी

धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेशी आसपासका क्षेत्रमा एक साताका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । कोरोना भाइरस.....

गल्छी पालिका एक साताका लागि वन्द

गल्छी गाउँपालिका भित्र अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा एक साताका लागि वन्द गरिने भएको छ । बुधवार गल्छी.....

थोपलखोला आसपासमा बाढी पहिरोको त्रास

धादिङ धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित थोपल खोलामा पानीको बहाव बढ्दै जांदा आसपासका वासिन्दा त्रसित हुन.....

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ ।.....

Categories