खाल्टेको फ्याक्सेमा गोरु जुधाउने मेला सम्पन्न

409 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १ माघ २०७१, बिहीबार २१:५३

सम्पादक: Dhading News

नयन केसी
खाल्टे–आन्तरिक  पर्यटन प्रवद्र्धन गर्ने उद्धेश्यले धादिङको खाल्टे गाविसको फ्याक्सेमा पहिलो पटक गोरु जुधाउने मेला सम्पन्न भएको छ । माघे संक्रान्तिको अवसर पारेर गाउंघरमा हुने गरेको गोरु जुधाउने कार्यलाई व्यवस्थित वनाई आन्तरिक पर्यटकको आकर्षण बढाउन र खाल्टे गाविसको पर्यटकीय महत्वका बिषयमा प्रचार प्रसार गर्न पहिलो पटक व्यवस्थित रुपमा फ्याक्सेमा गोरु जुधाउने मेला लागेको हो ।
10937522_10204690925746273_254314478_n copyचमेरे गुफा संरक्षण समाज खाल्टेको आयोजनामा भएको मेलामा १० हल गोरु भिडेका थिए । प्रतियोगितामा खाल्टे २ का रामवहादुर श्रेष्ठको गोरुले यस पटकको प्रतियोगिताको उपाधी जितेको छ । श्रेष्ठको गोरुले नविन अवस्थिको गोरुलाई हराएको थियो ।
चमेरे गुफा संरक्षण समाजका अध्यक्ष एवम गोरु जुधाई मेला आयोजक समितिका संयोजक सुरेन्द्र श्रेष्ठको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रमको प्रमुख अतिथी खाल्टे गाविसका सचिव विरवहादुर दुवाडी रहनु भएको थियो । कार्यक्रममा स्थानीय १० जना जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान समेत गरिएको थियो ।पहिलो पटक आयोजना गरिएको भएपनि मेला हेर्नेदर्शकको वाक्लोउपस्थिती रहेको थियो । खाल्टे गाविस भित्र रहेका पर्यटकीय क्षेत्रहरुको पहिचानका लागि आगामी दिनहरुमा पनि पर्यटन प्रवद्र्धनका कार्यक्रमहरु संचालन गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ ।

यसै गरी धादिङको  दार्खा ,मैदी, ढोला, खरी  लगायत विभिन्न स्थानमा गोरु जुधाई  सम्पन्न भएको छ । मैदी गाविसको कोटमा भएको गोरु जुधाई प्रतियोगितामा राम श्रेष्ठको गोरु पहिलो भएको छ । प्रतियोगितामा सुजन श्रेष्ठको गोरु दोश्रो र एक नारायण श्रेष्ठको गोरु तेश्रो भएका छन् ।स्थानीय खड्कदेवी समाजको आयोजनामा भएको प्रतियोगितामा विजयी हुने गोरुका धनीहरुलाई क्रमश २ हजार, १५ सय र एक हजार नगद पुरस्कार दिइएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१ माघ २०७१, बिहीबार २१:५३ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

धादिङका गोकर्णमणी दुवाडी सचिवमा बढुवा

धादिङ- सरकारले  गोकर्णमणी दुवाडी सहित तीन जना सहसचिवलाई सचिवमा बढुवा गरेको छ । बुधवार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले सहसचिवहरु  दुवाडी, डा.योगेन्द्र कार्की र सुरेश आचार्यलाई सचिवमा बढुवा गरेको हो.....

आठ महिना पछि खुले धादिङका शैक्षिक संस्था

धादिङ - विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोभिड १९ ( कोरोना संक्रमण) का कारण गत बर्षको चैत महिना देखि बन्द.....

लापाका बाढी पहिरो पिडितलाई रेडक्रसको सहयोग

लापा - बाढी पहिरो लागेर घरबार विहिनभएका रुवीभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का  ३२ परिवारलाई नेपाल रेडक्रस.....

आज ठूलो एकादशी अर्थात् हरिबोधनी एकादशी

धादिङ - आज ठूलो एकादशी अर्थात् हरिबोधनी एकादशी । वर्षमा पर्ने चौबीसवटा एकादशीमध्ये सबैभन्दा ठूलो एवं महत्वपूर्ण.....

आयआर्जनका लागि किसानलाई वाख्रा बितरण

थांक्रे - धादिङको थाक्रे गाउँपालिकाको वडा नम्बर ८ मा २ वटा समूहका ११ जना सदस्यलाई ३/३ वटाको दरले ३३ वटा बाख्राका.....

Categories