सवारी दुर्घटना बढ्नुमा कस्को दोष बढी ?

178 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ५ माघ २०७१, सोमबार १५:५४

सम्पादक: Dhading News

driver

धादिङ–माघ ५, सवारी दुर्घटना सबै भन्दा बढी हुने क्षेत्र पृथ्वीराजमार्ग नै हो । जहाँ दिनको ४÷५ वटा सानो तिनो सवारी दुर्घटना हुने गर्दछ । धादिङ प्रहरी सवारी दुर्घटना न्यनीकरण गर्नको लागि समय समयमा विभिन्न अभियान सन्चालन गर्दै आईरहेको छ । केहि समय अघिमात्र प्रहरी सँग एक मिनेट भन्ने अभियान चलाएर सवारी दुर्घटना सम्बन्धी विभिन्न जानकारी दिएको थियो । चितवनको मुग्लिन देखी काठमाण्डाँैंको नागढुङगा सम्मको सडक खण्ड पृथ्वीराजमार्ग हो । सवारी दुर्घटनमा सबैभन्दा बढी दोष चालकलाई दिने गरिन्छ । सवारी दुर्घटना हुनुको अन्य कारण पहिचान गर्न सरोकारवाला निकायले भने कुनै चासो देखाउन सकेको छैन । सरकारको यथेष्ट नीति नहुँदा यस्तो समस्या परेको यातयात व्यावसायीहरु बताउछन् । चालकहरुलाई सरकारले तालिम नदिएसम्म सवारी दुर्घटना न्युनीकरण नहुने उनीहरुको भनाई छ । पृथ्वीराजमार्ग सडकमा गुड्ने सार्वजनिक सवारीसाधनका चालकले लाईसेन्स लिँदा सिकेकै सिपको भरमा यात्रुको जीवन आफ्नो हातमा लिन्छन् । न यातायात व्यावसायी, न सरकार–कसैले पनि सार्वजनिक सवारीका चालकलाई सडक व्यवहार र संवेदनशीलता सिकाउन तालिम दिन चासो दिएका छैनन् । एक त चालकलाई प्रभावकारी तालिम नहुने अर्को कच्चा उमेरमा चालक बन्नुले नी दुर्घटनाको अर्को कारण हो । पृथ्वीराजमार्गमा गुड्ने सवारी साधनका अधिकांश चालकहरु टिनियज उमेरकै हुन्छन् । सरकारले दुर्घटना न्युनीकरण गर्न चालकलाई अभिमुखिकरण सम्बन्धी एउटै पनि तालिम नपाएको यातयात व्यावसायीहरुले बताउदै आएका छन् । चालकलाई एक त तालिमको अभाव छ भने अर्को उनीहरुमा अनुभव कम हुन्छ, कुनै नीजि ईन्स्टिच्युटमा ड्राईभिङ सिकेर चालकभएकाहरु धेरै भएकोले दुर्घटना बढेको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

५ माघ २०७१, सोमबार १५:५४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

‘प्रत्येक पालिकमा एउटा आयुर्वेद औषधालय हुनुपर्छ’

धादिङका प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा आयुर्वेद औषधालय स्थापना गर्न सरोकारवालाहरुले सुझाव दिएका छन् । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र धादिङले विहीवार धादिङबेसीमा आयोजना गरेको जनप्रतिनिधि तथा.....

पहिरोले पाइप बगाएपछि छुम्राङ गाउँमा खानेपानी संकट

रुबीभ्याली (धादिङ ) -  पहिरोले खानेपानीको पाइप बगाएपछि धादिङको रुबीभ्याली गाउँपालिका ५ छुम्राङ गाउँमा पानीको.....

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा धादिङबेसीमा प्रदर्शन

धादिङबेसी–प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा बुधबार सदरमुकाम धादिङबेसीमा प्रदर्शन भएको छ । प्रधानमन्त्री.....

ग्लोवल आईएमई बैकबाट गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग

धादिङ, २३ असार ः ग्लोबल आइएमई बैंक गल्छी शाखाले कोरोना भाईरस विरुद्धको अभियानमा गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग गरेको.....

कोरोना भाइरसबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु

धादिङ ।संसारभर महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु.....

Categories