सवारी दुर्घटना बढ्नुमा कस्को दोष बढी ?

123 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ५ माघ २०७१, सोमबार १५:५४

सम्पादक: Dhading News

 

 

driver

धादिङ–माघ ५, सवारी दुर्घटना सबै भन्दा बढी हुने क्षेत्र पृथ्वीराजमार्ग नै हो । जहाँ दिनको ४÷५ वटा सानो तिनो सवारी दुर्घटना हुने गर्दछ । धादिङ प्रहरी सवारी दुर्घटना न्यनीकरण गर्नको लागि समय समयमा विभिन्न अभियान सन्चालन गर्दै आईरहेको छ । केहि समय अघिमात्र प्रहरी सँग एक मिनेट भन्ने अभियान चलाएर सवारी दुर्घटना सम्बन्धी विभिन्न जानकारी दिएको थियो । चितवनको मुग्लिन देखी काठमाण्डाँैंको नागढुङगा सम्मको सडक खण्ड पृथ्वीराजमार्ग हो । सवारी दुर्घटनमा सबैभन्दा बढी दोष चालकलाई दिने गरिन्छ । सवारी दुर्घटना हुनुको अन्य कारण पहिचान गर्न सरोकारवाला निकायले भने कुनै चासो देखाउन सकेको छैन । सरकारको यथेष्ट नीति नहुँदा यस्तो समस्या परेको यातयात व्यावसायीहरु बताउछन् । चालकहरुलाई सरकारले तालिम नदिएसम्म सवारी दुर्घटना न्युनीकरण नहुने उनीहरुको भनाई छ । पृथ्वीराजमार्ग सडकमा गुड्ने सार्वजनिक सवारीसाधनका चालकले लाईसेन्स लिँदा सिकेकै सिपको भरमा यात्रुको जीवन आफ्नो हातमा लिन्छन् । न यातायात व्यावसायी, न सरकार–कसैले पनि सार्वजनिक सवारीका चालकलाई सडक व्यवहार र संवेदनशीलता सिकाउन तालिम दिन चासो दिएका छैनन् । एक त चालकलाई प्रभावकारी तालिम नहुने अर्को कच्चा उमेरमा चालक बन्नुले नी दुर्घटनाको अर्को कारण हो । पृथ्वीराजमार्गमा गुड्ने सवारी साधनका अधिकांश चालकहरु टिनियज उमेरकै हुन्छन् । सरकारले दुर्घटना न्युनीकरण गर्न चालकलाई अभिमुखिकरण सम्बन्धी एउटै पनि तालिम नपाएको यातयात व्यावसायीहरुले बताउदै आएका छन् । चालकलाई एक त तालिमको अभाव छ भने अर्को उनीहरुमा अनुभव कम हुन्छ, कुनै नीजि ईन्स्टिच्युटमा ड्राईभिङ सिकेर चालकभएकाहरु धेरै भएकोले दुर्घटना बढेको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

५ माघ २०७१, सोमबार १५:५४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

नागढुङ्गा-सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु

 काठमाडौँ। काठमाडौँ भित्रने सहज मार्गका रुपमा हेरिएको नागढुङ्गा–सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु भएको छ । सुरुङमार्ग निर्माणको जिम्मेवारी पाएका जापानी निर्माण संस्था हाजमा आङ्दो कर्पोरेशनले.....

साङकोष माविका शिक्षक नविन श्रेष्ठले किन थाम्न सकेनन आँसु ?

धादिङ– मेरो नाम नविन श्रेष्ठ हो । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको साङकोष माविमा शिक्षक पदमा कार्यरत छु ।.....

बूढीगण्डकी प्रभावित आरुघाटबासीको आन्दोलन स्थगित

धादिङ, २२ मंसिर - प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजनाको डुवान क्षेत्रमा पर्ने जग्गाको.....

हाडनाताकरणी मुद्दाका फरार अभियुक्त २२ वर्ष पछी पक्राउ

धादिङ -जिल्लामा फरार प्रतिवादी पक्राउ अभियान संचालन गरिरहेको धादिङ प्रहरीले हाडनाता करणी अपराध गरेर फरार रहेका.....

धादिङका एसपी फेरिए, अब धादिङको प्रहरी प्रमुखमा रविन्द्र रेग्मी

धादिङ- प्रहरी प्रधान कार्यालयले धादिङ लगायत चार जिल्लाको प्रहरी नेतृत्व हेरफेर गरेको छ । प्रहरी प्रधान.....

Categories