बलात्कारीलार्इ १ हजार ५ सय ३५ वर्ष जेल सजाय

212 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १० फाल्गुन २०७१, आईतवार ०६:२३

सम्पादक: धादिङ न्यूज

Albert_Morake_south_african_rappist_337028198फोटो :एजेन्सी
 एजेन्सी : दक्षिण अफ्रिकामा ३५ वर्षीय पुरुषलार्इ अदालतले १५३५ वर्षको जेल सजाय सुनाएको छ । जोहनेसबर्गको एक अदालतले गुटेङ्ग प्रान्तको तेन्बिसा इलाकामा बस्ने अल्बर्ट मोरेकमाथि २००७ देखि २०१२ सम्ममा २९ जना महिलालार्इ बलात्कार गरेको अभियोग लागेको थियो ।जोहनेसबर्ग उच्च अदालतले बिहीबार ती युवामाथि जम्मा १५३५ वर्षको जेल सजाय दिने फैसला गरेको गल्फ न्यूजले उल्लेख गरेको छ । उनले गरेका ३० वटा अपराधका लागि ३० आजीवन कैदको फैसला भएको हो ।

त्यसैगरी लुट, हत्या र अपहरणका सयौं घटनाका लागि उनीलार्इ ३६० वर्षको जेल सजाय दिइएको हो । अन्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमका अनुसार मोरेक देशकै सबैभन्दा डरलाग्ता अपराधी ठहरिएका छन् । त्यसैकारण उनलार्इ सबैभन्दा बढी र लामो समयसम्मको सजाय दिइएको हो ।

उनीबाट बलात्कृत महिलाहरुले अदालतको फैसला सुनेपछि खुसी व्यक्त गरेका छ्न् । फैसला सुनाएका न्यायाधीश रिन स्ट्रिडमले मोरेकबाट भएको गल्तीमा कुनै पश्चताप नगरी उल्टै ती अपराधमा आफ्नो कुनै भूमिका नरहेको जिकिर गरेको जानकारी दिए ।

‘उनी यति जब्बर निस्के कि अदालतबाटै उनीबाट पीडितलार्इ उल्टै धम्क्याउँदै भविष्यमा पनि आफूबाट जोगिने उपाय खोज भन्दै धम्क्याए’ न्यायाधीश स्ट्रिडमले भने । मोरेकले बलात्कार गरेकामध्ये केही महिललाले त घटनालगत्तै ज्यानै गुमाइसकेका छन् अन्तरराष्ट्रिय संचार माध्यमहरुले खबर लेखेका छन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१० फाल्गुन २०७१, आईतवार ०६:२३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

काठमाण्डौंमा जागिरे धादिङकी महिलामा कोरोना संक्रमण

धादिङ, २३ जेठ - रोजगारीको लागि राजधानी बस्दै आएकी धादिङको धुनिबेसी नगरपालिका वडा नम्बर ३ छत्रेपाटी महेशफाँट घर भएकी एक महिलालाई कोरोना भाइरस संक्रमण भएको पुष्टि भएको छ । यो संगै कोरोना संक्रमित हुने धादिङ.....

लकडाउनलाई अवसरका रुपमा लिऔं

सानुबाबु तिमिल्सिना सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्वर १ स्थित बैरेनी क्षेत्रका युवाहरुले अहिले जारी लकडाउनको.....

किन हामी फेसबुक र चटपटेप्रेमी भएको ?

मेरो सुकौरा म आजभोली सामाजिक संजाल फेसबुकमा दैनिक १० औं घण्टासम्म झुन्डिरहने मानिसहरु देखिरहेका छु । म.....

धादिङमा चौथो संक्रमित भेटिएपछि गाउँ गरियो शिल

धादिङ । धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नं ५ घर भएकी २३ वर्षिया महिलालाई कोरोना भाइरस संक्रमण भएको पुष्टि भएपछि.....

काेराेना संक्रमित धादिङकी महिला ३८ हप्ते गर्भवती

धादिङ-धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका घर भएकी २३ बर्षिया एक महिलालाई कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको छ.....

Categories