बलात्कारीलार्इ १ हजार ५ सय ३५ वर्ष जेल सजाय

170 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १० फाल्गुन २०७१, आईतवार ०६:२३

सम्पादक: Dhading News

Albert_Morake_south_african_rappist_337028198फोटो :एजेन्सी
 एजेन्सी : दक्षिण अफ्रिकामा ३५ वर्षीय पुरुषलार्इ अदालतले १५३५ वर्षको जेल सजाय सुनाएको छ । जोहनेसबर्गको एक अदालतले गुटेङ्ग प्रान्तको तेन्बिसा इलाकामा बस्ने अल्बर्ट मोरेकमाथि २००७ देखि २०१२ सम्ममा २९ जना महिलालार्इ बलात्कार गरेको अभियोग लागेको थियो ।जोहनेसबर्ग उच्च अदालतले बिहीबार ती युवामाथि जम्मा १५३५ वर्षको जेल सजाय दिने फैसला गरेको गल्फ न्यूजले उल्लेख गरेको छ । उनले गरेका ३० वटा अपराधका लागि ३० आजीवन कैदको फैसला भएको हो ।

त्यसैगरी लुट, हत्या र अपहरणका सयौं घटनाका लागि उनीलार्इ ३६० वर्षको जेल सजाय दिइएको हो । अन्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमका अनुसार मोरेक देशकै सबैभन्दा डरलाग्ता अपराधी ठहरिएका छन् । त्यसैकारण उनलार्इ सबैभन्दा बढी र लामो समयसम्मको सजाय दिइएको हो ।

उनीबाट बलात्कृत महिलाहरुले अदालतको फैसला सुनेपछि खुसी व्यक्त गरेका छ्न् । फैसला सुनाएका न्यायाधीश रिन स्ट्रिडमले मोरेकबाट भएको गल्तीमा कुनै पश्चताप नगरी उल्टै ती अपराधमा आफ्नो कुनै भूमिका नरहेको जिकिर गरेको जानकारी दिए ।

‘उनी यति जब्बर निस्के कि अदालतबाटै उनीबाट पीडितलार्इ उल्टै धम्क्याउँदै भविष्यमा पनि आफूबाट जोगिने उपाय खोज भन्दै धम्क्याए’ न्यायाधीश स्ट्रिडमले भने । मोरेकले बलात्कार गरेकामध्ये केही महिललाले त घटनालगत्तै ज्यानै गुमाइसकेका छन् अन्तरराष्ट्रिय संचार माध्यमहरुले खबर लेखेका छन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१० फाल्गुन २०७१, आईतवार ०६:२३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अमेरिका प्रस्थान गरेका छन्। आगामी मंसिर १८ र १९ गते (डिसेम्बर ४ र ५.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

हत्या गरी फरार अभियुक्त १७ बर्ष पछि यसरी पक्राउ परे

धादिङ-हत्या गरी फरार रहेका धादिङ दार्खाका २ जना अभियुक्त १७ बर्ष पछि पक्राउ परेको समाचार यति बेला निकै चासोको.....

ज्यान मुद्दामा फरार दार्खाका दुई जना १७ बर्ष पछि पक्राउ

अदालतबाट कैद फैसलाको सजायँ पाएर पनि फरार रहँदै आएका अभियुक्तको खोजीलाई अभियानको रुपमा सञ्चालन गरिरहेको धादिङ.....

Categories