मलेसियाको एयरपोर्टमा सयौं नेपालीको बिचल्ली

108 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ फाल्गुन २०७१, आईतवार ०८:५२

सम्पादक: Dhading News

क्वालालम्पुर : कम्पनीबाट विदा लिएर घर फर्कन लागेका सयौं नेपालीको मलेसियास्थित एयरपोर्टमा विचल्ली भएको छ ।

काठमाडौंको त्रिभुवन विमानस्थलमा टर्किस जहाज विग्रेर धावनमार्ग अवरुद्ध भएपछि उडान बन्द हुँदा घर फर्कन लागेका सयौं नेपाली मलेसियाको एयरपोर्टमा अलपत्र परेका हुन् ।

मलेसियाको क्वालालाम्पुरस्थित केएलआईएमा रहेका दुईवटा अन्तराष्ट्रिय एयरपोर्टबाट नेपाल एयरलाइन्स, एयर एसिया, मलेसिया एयरलाइन्स र मालिन्डो एयरलाइन्सबाट नेपाल फर्कन लागेका नेपाली त्रिभुवन विमानस्थल अवरुद्ध हुँदा समस्यामा परेका हुन् ।

यहाँबाट नेपालका लागि सबै एयरलाइन्सका जहाज उड्न नसक्दा नेपाली र विदेशीसहित हजारौं यात्रु एयरपोर्टमै अलपत्र परेको बैतडीका रतनराम भुलले बताए ।

थोरै पैसा बोकेर मलेसियाबाट घर फर्कन लागेका नेपाली खर्च सकिएपछि भोकभोकै बस्न बाध्य भएको रतन रामको भनाइ छ । ‘घर फर्किन एयरपोर्ट आएर बसेको तीन दिन भइसक्यो’, भुलले भने, ‘कहिले उड्न पाइने हो केही टुङगो छैन, अब कसरी बाँच्नु ?’

त्यसैगरी बैतडीकै मनिराम भुल १८ महिना काम गर्दा पनि कम्पनी नराम्रो भएपछि  थोरै पैसा बोकेर एयरपोर्ट आएका थिए । उनी पनि तीन दिनदेखि एक छाक खाना र पानीको भरमा एयरपोर्टमा जहाजको प्रतिक्षमा छन् ।

त्यस्तै जिफन्ट मलेसियाका प्रमुख जनक विक पनि एरपोर्टमै बिचल्लीमा परेका छन् । ओखलढुङ्गा घर भएका उनलाई गत बुधबार निधन भएकी आमाको काजकिरिया गर्न घर पुग्ने हतारो छ । तर, उडान नहुँदा घर पुग्ने टुङ्गो नभएको उनी बताउँछन् ।

मलेसियाको एयरपोर्टमा अलपत्र यात्रुलाई एयरपोर्ट प्रशासन र एयरलाइन्सको तर्फबाट एक छाका खाना दिइएको त्यहाँ रहेका नेपालीहरुले जनाएका छन् । –धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ फाल्गुन २०७१, आईतवार ०८:५२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

लागुऔषध मुद्दामा फरार गल्छीका दुई महिला पक्राउ

धादिङ- फरार अभियुक्त पक्राउ अभियान अन्र्तगत जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले मंसिर २ गते  उनिहरुलाई पक्राउ गरेको हो । पक्राउ पर्नेमा गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ मछेडीखोला बस्ने ५० बर्षिया सरिता भन्ने.....

बूढीगण्डकी प्रभावितद्धारा आन्दोलनको घोषणा

धादिङ । बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको डुबानमा पर्ने बजार क्षेत्रको मुआब्जा निर्धारण नगरेको भन्दै प्रभावित.....

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

Categories