बालवालिकालाई मानसिक आघात हुन नदिन बालमैत्रीस्थल

106 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३१ बैशाख २०७२, बिहीबार १७:२४

सम्पादक: Dhading News

 

 

DSC02785धादिङ, ३१बैशाख – महाभुकम्पको कारण उत्पनन असहज परिस्थितीले उति बेला वालवालिकामा मात्रै होइन, वयष्क र जेष्ठ नागरिक समेत त्रास बढ्दै गईरहेको छ । एक पछि अर्को पराकम्पन बढ्दै जांदा भत्किन बांकी रहेका घर तथा अन्य संरचना ढल्दै गईरहेको छ । आंखै अगाडी देखिएको अकल्पनिय विध्वसंका कारण बालबालिकालाई मानसिक आघात पर्न नदिन धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा बालमैत्रीस्थल निर्माण गरिएको छ ।
भुकम्पको त्रासले बालबालिकामा पर्न सक्ने मानसिक असर रोक्न बालमैत्री स्थलको निर्माण गरिएको हो । बैशाख १२ गतेको विनाशकारी भुकम्प पछि बालबालिकामा डराउने, चिच्याउने जस्ता लक्षण देखिन थालेपछि मनोपरामर्श कक्षा र मनोरञ्जन दिन बालमैत्री स्थल बनाइएको हो । भुकम्प पछि बन्द रहेका विद्यालायहरु र बालबालिकाहरुको मानसिक त्रास र डरका कारणले नकारात्मक क्षमताको विकास नहोस भनी बालमैत्री स्थलको निमार्ण गरिएको प्रयास नेपाल धादिङका अध्यक्ष उषा वि.क.ले बताउनु भयो ।
DSC02794यूनिसेफको सहयोगमा निर्माण गरी सञ्चालन गरिएको बालमैत्री स्थल विश्व शिक्षा र प्रयास नेपाल धादिङको साझेदारीमा सञ्चालन गरिएको हो । बालमैत्री स्थलमा अहिले दैनिक १ सय ६५ बालबालिका पुग्ने गरेका छन् । बालबालिकालाई दुई समूहमा विभाजन गरेर कक्षा सञ्चालन गरिएको छ । बालमैत्री स्थलमा पु¥याइएका बालबालिकालाई खेल खेलाउने, मनोरञ्जनात्मक र सिर्जनात्मक काममा लगाउनेदेखि भुकम्पको त्रासमा रहन नदिन मनोपरामर्श समेत दिने गरिएको छ । घरमा रहँदा डराउने बालबच्चा बालमैत्री स्थलमा आएपछि पहिलेजस्तो डराउन छाडेको अभिभावक पूर्णमान सिंखडा बताउनुहुन्छ ।
DSC02791विनासकारी भुकम्प पछि बालबालिकाहरुमा डराउने, चिन्ता लिने, घर भित्र पस्न डरामउने, जस्ता विकृतिलाई न्युनिकरण गर्न बालमैत्री स्थलको निमार्ण गरिएको हो । बालमैत्री स्थलमा जिल्ला सदरमुकाम र वरपर पाल टाँगेर बसेका अभिभावकका पाँच देखि १३ वर्षसम्मका १ सय ६५ बालबालिकाहरु दैनिक आउने जाने गरेका छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३१ बैशाख २०७२, बिहीबार १७:२४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय विनय लामिछानेले लगानी ऋण तिर्नै नसक्ने अवस्था आएपछि बच्चासहित त्रिशूली नदीमा हाम फालेर.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

गाउँ गाउँमा गोरु जुधाएर मनाईयो माघे संक्रान्ति

- धादिङ न्यूज समाचारदाता धादिङ, - माघ १ अर्थात माघे संक्रान्ति बुधबार धादिङ लगायत देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी.....

Categories