भूकम्प पिडित चेपाङ बालवालिकालाई हँसाउदै किशोरकिशोरी

267 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३ जेष्ठ २०७२, आईतवार २०:०१

सम्पादक: Dhading News

रामचन्द्र रुपाखेती
IMG_4033गोगनपानी , – बैसाख १२ गतेदेखीको महाभूकम्प तथा पराकम्पका कारण घर विहिनभएका तथा विद्यालय जाननपाएका गोगनपानीका चेपाङ बालवालिकाहरुको लागि गोगनपानी ७ का बबिता रुपाखेतीको समुहले दैनिक ३ घण्टा मनोपुर्नस्थापना कक्षा स्वतस्फुर्तरुपमा सुरुवात गरेका छन् ।
महाभुकम्पका कारण दैनिक रुपमा बालवालिकाहरु डर त्रास तथा हावाहुरीमा त्रिपालको अत्यासलाग्दो रात विताउँदा मानशिकरुपमा त्रसित देखिएको अवस्था तथा विद्यालय नलाग्दा विद्यार्थीहरुमा झन नकारात्मक प्रभाव परेको महशुस गरि गोगनपानी ७ मा रहेको बगैचामा अस्थाई त्रिपाल हाली कक्षा सञ्चालन गरिएको हो । कक्षामा २० जना चेपाङ बालवालिकाको साथमा अन्य २० जना गरि ४० जनाको समुह रहेको छ । कक्षामा आर्ट, गित मनोरञ्जन, भुकम्पबाट बच्ने उपाय, प्रतिभा देखाउने जस्ता कार्यहरु गरिने गरिएको कुरा कक्षाका प्रमुख बबिता रुपाखेतीले बताइन् । कक्षा सञ्चालन गर्न गाउँका ७ जना क्याम्पस पढ्ने किशोर किशोरीहरु रहेका छन् । कक्षा सञ्चालन गर्न उपाय इन्डियाका बरुण श्रीबास्तवले भुकम्प केवल प्राकृतिक प्रकोप रहेकोले यसलाई भौतिक व्यवस्थापन गर्दा हुने तर वालवालिकाको असरलाई व्यवस्थापन गर्न नसके पुस्ताकै लागि महाकम्प हुने हुनाले बालवालिकाको लागि लाग्न अभिप्रेरित गरेका थिए । किशोर किशोरीले सञ्चालन गरेको कक्षाको लागि तत्कालका केहि सामग्री उपाय इन्डिया तथा सिड्स ले सहयोग गरेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३ जेष्ठ २०७२, आईतवार २०:०१ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories