भूकम्प पिडित चेपाङ बालवालिकालाई हँसाउदै किशोरकिशोरी

359 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३ जेष्ठ २०७२, आईतवार २०:०१

सम्पादक: धादिङ न्यूज

रामचन्द्र रुपाखेती
IMG_4033गोगनपानी , – बैसाख १२ गतेदेखीको महाभूकम्प तथा पराकम्पका कारण घर विहिनभएका तथा विद्यालय जाननपाएका गोगनपानीका चेपाङ बालवालिकाहरुको लागि गोगनपानी ७ का बबिता रुपाखेतीको समुहले दैनिक ३ घण्टा मनोपुर्नस्थापना कक्षा स्वतस्फुर्तरुपमा सुरुवात गरेका छन् ।
महाभुकम्पका कारण दैनिक रुपमा बालवालिकाहरु डर त्रास तथा हावाहुरीमा त्रिपालको अत्यासलाग्दो रात विताउँदा मानशिकरुपमा त्रसित देखिएको अवस्था तथा विद्यालय नलाग्दा विद्यार्थीहरुमा झन नकारात्मक प्रभाव परेको महशुस गरि गोगनपानी ७ मा रहेको बगैचामा अस्थाई त्रिपाल हाली कक्षा सञ्चालन गरिएको हो । कक्षामा २० जना चेपाङ बालवालिकाको साथमा अन्य २० जना गरि ४० जनाको समुह रहेको छ । कक्षामा आर्ट, गित मनोरञ्जन, भुकम्पबाट बच्ने उपाय, प्रतिभा देखाउने जस्ता कार्यहरु गरिने गरिएको कुरा कक्षाका प्रमुख बबिता रुपाखेतीले बताइन् । कक्षा सञ्चालन गर्न गाउँका ७ जना क्याम्पस पढ्ने किशोर किशोरीहरु रहेका छन् । कक्षा सञ्चालन गर्न उपाय इन्डियाका बरुण श्रीबास्तवले भुकम्प केवल प्राकृतिक प्रकोप रहेकोले यसलाई भौतिक व्यवस्थापन गर्दा हुने तर वालवालिकाको असरलाई व्यवस्थापन गर्न नसके पुस्ताकै लागि महाकम्प हुने हुनाले बालवालिकाको लागि लाग्न अभिप्रेरित गरेका थिए । किशोर किशोरीले सञ्चालन गरेको कक्षाको लागि तत्कालका केहि सामग्री उपाय इन्डिया तथा सिड्स ले सहयोग गरेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३ जेष्ठ २०७२, आईतवार २०:०१ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

संरक्षक गुमाएपछि बिचल्ली परे खानीगाउँका ८ बालबालिका

केशव अधिकारी खानीगाउँ (धादिङ) । मलिन अनुहार र मैलो देखिने एकसरो पातलो विद्यालय पोशाकमा हुन्छन् संधैभरी उनीहरू । साथीभाइसँग पनि धेरै बोल्दैनन्, पढाईमा भने ध्यान दिने गर्दछन् । माघको ठण्डीले कक्षा कोठामा.....

अवैध लागुऔषध सहित थाँक्रेकी अमृता र अर्की एक महिला पक्राउ

काठमाडौं- प्रहरीले लागुऔषध कारोबार गर्ने दुई जना महिलालाई काठमाडौंको रविभवनबाट पक्राउ गरेको छ। सोमबार दिउँसो.....

पछिल्लो २४ घण्टामा ३ सय ३ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि

काठमाडौं,१३ माघ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोना भाइरसका ३०३ जना नयाँ संक्रमित थप भएका छन् । पीसीआर विधिबाट ४.....

नेकपा फुटेपनि सुकुम्बासीलाई लालपुर्जा वितरण कार्य रोकिंदैन – अध्यक्ष ज्ञवाली

चितवन । भूमी समस्या समाधान आयोगका अध्यक्ष देवी ज्ञवालीले नेकपा फुटेपनि सुकुमबासीलाई लालपुर्जा वितरणको काम.....

शंकास्पद गतिविधिको आशंकामा गल्छीका सुमन चितवनमा पक्राउ

चितवन । धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नं १ घर भई चितवनको भरतपुर महानगरपालिका वडा नम्बर ११ बस्ने सम्राट भनिने २४.....

Categories