भूकम्पपीडित बालबालिकाका लागि , धादिङमा टेरियाको १ लाख सहयोग

296 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ४ जेष्ठ २०७२, सोमबार १०:१९

सम्पादक: Dhading News

रुपन्देही- डीआईडी लिटल मास्टर्स – ३ विजेता रुपन्देही रुद्रपुरकी टेरिया फौजामगरले वैशाख १२ गते गएको महाभूकम्पबाट प्रभावित बनेका धादिङका बालबालिकाहरुका लागि नगद एक लाख रुपैंया सहयोग प्रदान गरेकी छिन्  ।  शनिबार टेरियासहितको टोलि धादिङबेसीस्थित भानु बाल अध्ययन केन्द्र पुगेर टेरिया फाउण्डेसनमार्फत उक्त राहत रकम धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी बासुदेव घिमिरेलाई हस्तान्तरण गरिएको टेरियाकी आमा अनिता फौजामगरले बताईन् ।
11151070_10205233993162065_2557407248656692767_nटेरियाले आफुलाई डिआईडी लिटिल मास्टर्स – ३ विजेता बनाउन सबै नेपालीले सहयोग गरेको स्मरण गर्दै भूकम्पको विपद्को बेला पीडित बालबालिकाका लागि आफुले सक्दो सहयोग गरेको बताएकी छिन्। विजेता बनेपछि देशविदेशमा आयोजित कार्यक्रमबाट संकलित रकम भूकम्पपीडितका लागि प्रदान गर्न टेरिया मुम्बईदेखि नेपाल आएकी हुन्।
प्राकृतिक विपद् थाहा दिएर आउँदैन, त्यसैले यस्तो विपद्बाट बच्न पहिल्यै नै सुरक्षित उपाय जानी राख्नुपर्छ,रकम हस्तान्तरण गर्दै टेरियाले भनिन्, वैशाख १२ गते आएको भूकम्पबाट धेरै बालबालिको विचल्लि भएको छ, गाँस बास र कपासको अभावका कारण राहतका लागि बाटो हेर्दै बस्नुपरेको खबर विभिन्न सञ्चारमाध्यमबाट सुनेपछि म थोरै भएपनि सहयोगका लागि यहाँ आएकी हुँ।
त्यस्तै उनले सो रकम आफुजस्तै साना साना बालबालिका जो साँच्चै दुःखमा परेका छन्, उनीहरुको उद्धारका लागि खर्च गरिदिन समेत धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी घिमिरेलाई आग्रह गरिन् ।
रकम हस्तान्तरण कार्यक्रममा टेरियासँगै फाउण्डेसनका अध्यक्ष कृष्णबहादुर फोजामगर, उपाध्यक्ष एवं बागेश्वरी संगीतालयका प्रिन्सिपल सुरेश सेन्चुरी, सदस्यद्धय पत्रकार टोपराज शर्मा, गोपाल केसी, टेरियाकी आमा अनिता फौजामगरको उपस्थिती थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

४ जेष्ठ २०७२, सोमबार १०:१९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories