भूकम्प पीडित घाइतेहरुलाई सहयात्री समाज नेपालद्धारा खाना खाजाको व्यवस्था

307 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ४ जेष्ठ २०७२, सोमबार १९:३१

सम्पादक: Dhading News

11062057_1598791450359916_3642786325488096112_nधादिङबेशी-बैशाख १२ गतेको भूकम्पमा परि घाइते भई उपचारको क्रममा धादिङबेशी स्थित नीलकण्ठ श्रोत केन्द्रको भवनमा बस्दै आएका विरामीहरुलाई खाना खान समस्या भएपछि सहयात्री समाज नेपलले खाना खुवाउन शुरु गरेको छ । भूकम्पमा परेका घाइते र उनीहरुका आफन्तले होटलबाट किनेर खानु पर्ने बाध्यता र किन्नका लागी पैसा पनि नभएर निक्कै गार्हो भएको जानकारी प्राप्त भएपछि सहयात्री समाज नेपलले मिति २०७१ जेठ ३ गते साँझ देखि उनीहरुलाई खाना र खाजाको व्यवस्था गरेको हो । धादिङको उत्तरी भेग लापा, दार्खा, गुम्दी र रि गाविसका घाइते विरामीहरुमा अधिकांश महिला रहेका छन् । घाइतेहरु मध्य धेरै जनाको खुट्टा भाँचिएको छ भने केहीको कम्मर नचल्ने भएको छ । शुरुका केही दिन अस्पतालमा राखिएको बिरामीहरुलाई अस्पतालले डिस्चार्ज गरे पछि त्यस ठाउँमा अस्थायी रुपमा बस्दै आएका हुन् । अस्पतालबाट डिस्चार्ज गरे लगत्तै उनीहरुलाई खाना खानको लागि निक्कै समस्या भएको जानकारी पाए लगत्तै हाल नीलकण्ठ श्रोत केन्द्र भवन भित्र बस्दै आएका १० जना घाइते र उनीहरुका एक एक जना कुरुवा आफन्त गरी २० जनालाई सहयात्री समाज नेपालले विहान खाना दिउँसो खाजा र बेलुकीलाई खानाको व्यवस्था गरेको हो । उनहरुको अवस्था सामान्य भएर घर फर्किने या अर्को ठाउँमा बस्ने व्यवस्था नहुन्जेल सम्मका लागि खाना र खाजा खुवाउने व्यवस्था गरिएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

४ जेष्ठ २०७२, सोमबार १९:३१ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीमा रहेको कर कार्यालय वन्द नहुने

गल्छीमा रहेको करदाता सेवा कार्यालय एक साताका लागि बन्द गर्न संकट व्यवस्थापन समितिले गरेको निर्णयलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सच्याएको छ । करदाताहरुले साउन मसान्त भित्रमा बुझाउनु पर्ने कर नबुझाएमा.....

कोरोना संक्रमण बढेपछि धादिङमा एकसाताका लागि निषेधाज्ञा जारी

धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेशी आसपासका क्षेत्रमा एक साताका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । कोरोना भाइरस.....

गल्छी पालिका एक साताका लागि वन्द

गल्छी गाउँपालिका भित्र अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा एक साताका लागि वन्द गरिने भएको छ । बुधवार गल्छी.....

थोपलखोला आसपासमा बाढी पहिरोको त्रास

धादिङ धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित थोपल खोलामा पानीको बहाव बढ्दै जांदा आसपासका वासिन्दा त्रसित हुन.....

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ ।.....

Categories