विकिपिडिया नेपालले फोटो प्रतियोगिता गर्ने

126 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २१ जेष्ठ २०७०, मंगलवार ०५:३९

सम्पादक: Dhadingnews.com

विकिपिडियाकाठमाडौँ, २१ जेठ । विभिन्न भाषामा सूचनामूलक सामग्री इन्टरनेटमार्फत उपलब्ध गराउँदै आएको विकिपिडिया नेपालले नेपालका ऐतिहासिक धरोहरका विषयमा फोटो प्रतियोगिता गर्ने भएको छ ।

विकिपिडियाको ११ औँ वार्षिकोत्सवका अवसरमा हिजो राजधानीमा आयोजित कार्यक्रममा नगद पुरस्कारसहितको फोटो प्रतियोगिता गर्न लागेको जानकारी दिइएको हो । आगामी सेप्टेम्बर महिनाभर प्रकाशित हुने फोटोहरूको प्रतियोगिता गर्न लागिएको हो । नेपाल प्रज्ञाप्रतिष्ठानका कुलपति बैरागी काइँलाले वार्षिकोत्सवको केक काटेर उद्घाटन गर्दै बहुभाषा रहेको नेपालमा विकिपिडियाले विविध भाषाका सामग्री पस्कन सकेकामा खुसी व्यक्त गर्नुभयो ।

उहाँले नेपाली लेखक र साहित्यकारहरूले सूचना र प्रविधिको उपयोग गरेर नेपालका विविध भाषालाई विश्वव्यापी चासोको विषय बनाउन आग्रह गर्नुभयो । प्राज्ञ सुलोचना मानन्धरले विकिपिडियाले विविध भाषाका सामग्री दिएर भाषा साहित्यको विकासमा योगदान पु¥याएको धारणा व्यक्त गर्नुभयो ।

कार्यक्रममा विभिन्न व्यक्तिले विकिपिडियामा विभिन्न भाषाका लेखको सम्पादन गर्नुका साथै नयाँ लेखसमेत राख्ने अभ्यासमा सहभागी भएका थिए । सबैले सम्पादन गर्न सक्ने अनलाइन विश्वकोष विकिपिडिया नेपालमा २०५९ मा सुरु भएको विकिपिडिया नेपालका अध्यक्ष गणेश पौडेलले बताउनुभयो ।

अङ्ग्रेजी विकिपिडिया सुरु भएको एक वर्षपछि नेपाली विकिपिडियाले काम थालेको हो । यो दक्षिण एसियाको जेठो विकिपिडिया पनि हो । विकिपिडिया नेपालले नेपालमा बोलिने सबै भाषामा क्रमशः विकिपिडिया पेजहरू बनाउँदै लाने योजना बनाएको पनि अध्यक्ष पौडेलले बताउनुभयो । राससधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२१ जेष्ठ २०७०, मंगलवार ०५:३९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि सार्वजनिक गरेको छ । स्कुटर चोरी गर्ने तथा चोरीका स्कुटर किन्ने कार्यमा संलग्न रहेको अभियोगमा.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

Categories