जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्रमा विरामीको चाप बढ्यो

108 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ असार २०७२, शनिबार ०८:०२

सम्पादक: Dhading News

jill aspatalधादिङ–असार १२,जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्र धादिङमा आँखाका बिरामीहरुको चाप बढ्दै गएको छ । विनासकारी भुकम्प, झरी र बढ्दो गर्मी सँगै आँखा पाक्ने रोग, धुवाँधुलोबाट आँखामा देखिने एलर्जी जस्ता आँखा रोगका विरामीहरु आउने गरेको जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्र धादिङले जनाएको छ । अहिले जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्र धादिङमा दैनिक ५०÷६० को हाराहारीमा आँखाका विरामीहरु आउने गरेको जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्र धादिङका डा.राम सिं तामाङले जानकारी दिनुभयो । विशेषगरी बालबालिकाहरुमा आँखा चिलाऊने, धुलो धुँवाले गर्दा आँखामा एलर्जी हुने लगायतको समस्या देखिने हुनाले आँखाको सरसफाईमा विशेष ध्यान दिनुपर्ने डाक्टर तामाङले बताऊनुभयो । आँखा चिलाऊने, रातो हुने, धेरै निन्द्रा लाग्ने, चिप्रा लाग्ने लगायतका समस्या देखिएमा आँखाको जाँच गराइहाल्न पनि उहाँले सुझाव दिनुभयो । चर्काे घाममा खुलेयाम हिड्दा घामबाट निस्कने परावैजनी किरणले आँखामा असर पु¥याई भविश्यमा मोतियाविन्दुको समेत खतरा हुन सक्छ । धुँवा, धुलो जस्ता प्रदुषणले संवेदनशिल अंग आँखामा असर पु¥याउने हुँदो सुरक्षाको लागी चस्माको प्रयोग गर्नुपर्ने आँखाका विज्ञहरुले सुझाव दिएका छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ असार २०७२, शनिबार ०८:०२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

नागढुङ्गा–मुग्लिन सडक ६ लेनको बनाईदै

काठमाडौं । देशका ६७ जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने र राजधानीबाट वाहिरिने यात्रुले प्रयोग गर्ने नागढुंगा–मुग्लिन सडक खण्डको अव विस्तार गरिने भएको छ । अहिले दुई लेनमा रहेको सडकलाई अब ६ लेनसम्म विस्तार.....

नागढुंगा सुरुङमार्गको प्रधानमन्त्रीबाट आज शिलान्यास हुने

काठमाडौं - बहुचर्चित नागढुंगा सुरुङमार्गको शिलान्यास हुने भएको छ । राजधानी प्रवेश गर्ने मुख्य सडक मार्ग नौविसे.....

अष्ट्रियाका नागरिक सोमदाङमा मृत भेटिए

केशव अधिकारी धादिङ,३ कात्तिक - धादिङको रुबिभ्याली गाउँपालिका वडा नम्बर १ सोमदाङमा एक विदेशि नागरिक मृत अवस्थामा.....

बुढीगण्डकी आयोजनाको बाँकी मुआव्जा छिट्टै आउने

काठमाडौं । बुढीगण्डकी जलविद्युत परियोजनाको जग्गाको मुआब्जा निर्धारणमा भएको ढिलाईलाई अन्त्य गर्न सरोकारवाला.....

नौविसे सडकबोर्डको ढाँटमा कुकर बम, सेनाद्धारा निष्क्रिय

धादिङ, ३ कात्तिक - धादिङको धुनिबेसी नगरपालिकामा पर्ने पृथ्वीराजमार्गको चालिसे स्थित सडक बोर्डको ढाँटमा आईतबार.....

Categories