जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्रमा विरामीको चाप बढ्यो

223 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ असार २०७२, शनिबार ०८:०२

सम्पादक: धादिङ न्यूज

jill aspatalधादिङ–असार १२,जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्र धादिङमा आँखाका बिरामीहरुको चाप बढ्दै गएको छ । विनासकारी भुकम्प, झरी र बढ्दो गर्मी सँगै आँखा पाक्ने रोग, धुवाँधुलोबाट आँखामा देखिने एलर्जी जस्ता आँखा रोगका विरामीहरु आउने गरेको जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्र धादिङले जनाएको छ । अहिले जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्र धादिङमा दैनिक ५०÷६० को हाराहारीमा आँखाका विरामीहरु आउने गरेको जिल्ला सामुदायिक आँखा केन्द्र धादिङका डा.राम सिं तामाङले जानकारी दिनुभयो । विशेषगरी बालबालिकाहरुमा आँखा चिलाऊने, धुलो धुँवाले गर्दा आँखामा एलर्जी हुने लगायतको समस्या देखिने हुनाले आँखाको सरसफाईमा विशेष ध्यान दिनुपर्ने डाक्टर तामाङले बताऊनुभयो । आँखा चिलाऊने, रातो हुने, धेरै निन्द्रा लाग्ने, चिप्रा लाग्ने लगायतका समस्या देखिएमा आँखाको जाँच गराइहाल्न पनि उहाँले सुझाव दिनुभयो । चर्काे घाममा खुलेयाम हिड्दा घामबाट निस्कने परावैजनी किरणले आँखामा असर पु¥याई भविश्यमा मोतियाविन्दुको समेत खतरा हुन सक्छ । धुँवा, धुलो जस्ता प्रदुषणले संवेदनशिल अंग आँखामा असर पु¥याउने हुँदो सुरक्षाको लागी चस्माको प्रयोग गर्नुपर्ने आँखाका विज्ञहरुले सुझाव दिएका छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ असार २०७२, शनिबार ०८:०२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

काठमाण्डौंमा जागिरे धादिङकी महिलामा कोरोना संक्रमण

धादिङ, २३ जेठ - रोजगारीको लागि राजधानी बस्दै आएकी धादिङको धुनिबेसी नगरपालिका वडा नम्बर ३ छत्रेपाटी महेशफाँट घर भएकी एक महिलालाई कोरोना भाइरस संक्रमण भएको पुष्टि भएको छ । यो संगै कोरोना संक्रमित हुने धादिङ.....

लकडाउनलाई अवसरका रुपमा लिऔं

सानुबाबु तिमिल्सिना सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्वर १ स्थित बैरेनी क्षेत्रका युवाहरुले अहिले जारी लकडाउनको.....

किन हामी फेसबुक र चटपटेप्रेमी भएको ?

मेरो सुकौरा म आजभोली सामाजिक संजाल फेसबुकमा दैनिक १० औं घण्टासम्म झुन्डिरहने मानिसहरु देखिरहेका छु । म.....

धादिङमा चौथो संक्रमित भेटिएपछि गाउँ गरियो शिल

धादिङ । धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नं ५ घर भएकी २३ वर्षिया महिलालाई कोरोना भाइरस संक्रमण भएको पुष्टि भएपछि.....

काेराेना संक्रमित धादिङकी महिला ३८ हप्ते गर्भवती

धादिङ-धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका घर भएकी २३ बर्षिया एक महिलालाई कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको छ.....

Categories