तनाव लिने महिलाको आयु कम

167 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ असार २०७२, शनिबार ०८:५५

सम्पादक: Dhading News

क्यालिफोर्निया– तनाव कसको जीवनमा आइलाग्दैन तर यसलाई कसरी लिने भन्ने ब्यक्तिको बानीमा निर्भर गर्छ । सानो कुरालाई पनि लामो समय तनाव लिनेहरुले होसियार हुनुपर्ने भएको छ । धेरै समय तनावमा गुजार्ने महिलाहरुको आयु छोटो हुने एक अध्ययनले देखाएको छ । किनकि उनीहरुमा क्लोथो नामको हर्माेनको स्तर तनावले निकै कम गर्ने भएकाले उमेर घट्छ । यो हर्माेनले उमेर नियन्त्रण गर्ने शोधकर्ताले बताएका छन् । ट्रान्लेसनल साइकाइट्री जर्नलमा प्रकाशित अध्ययनका अनुसार यस्ती (तनाव लिने महिला)को रगतमा क्लोथो हर्माेनका स्तर धेरै कम पाइएको छ ।  यो अध्ययनका मुख्य लेखक युनिभर्सिटी अफ क्यालिफोर्नियाका सहायक प्रोफेसर ऐरिक प्राथेरले भने, ‘हाम्रो परिणामबाट थाहा हुन्छ कि क्लोथो हर्मोनको लामो समयसम्म तनाव र अल्पायुमै मृत्युसँग सम्बन्ध छ । यो हर्मोन स्वास्थ्य लागि निकै अहम् मानिन्छ ।’ अध्ययन उच्च तनाव लिने ९० जना  र कम तनाव लिने ८८ जनामा गरिएको थियो । जसका आधारमा यस्तो निष्कर्ष निकालिएको हो  धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ असार २०७२, शनिबार ०८:५५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories