तनाव लिने महिलाको आयु कम

95 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ असार २०७२, शनिबार ०८:५५

सम्पादक: Dhading News

क्यालिफोर्निया– तनाव कसको जीवनमा आइलाग्दैन तर यसलाई कसरी लिने भन्ने ब्यक्तिको बानीमा निर्भर गर्छ । सानो कुरालाई पनि लामो समय तनाव लिनेहरुले होसियार हुनुपर्ने भएको छ । धेरै समय तनावमा गुजार्ने महिलाहरुको आयु छोटो हुने एक अध्ययनले देखाएको छ । किनकि उनीहरुमा क्लोथो नामको हर्माेनको स्तर तनावले निकै कम गर्ने भएकाले उमेर घट्छ । यो हर्माेनले उमेर नियन्त्रण गर्ने शोधकर्ताले बताएका छन् । ट्रान्लेसनल साइकाइट्री जर्नलमा प्रकाशित अध्ययनका अनुसार यस्ती (तनाव लिने महिला)को रगतमा क्लोथो हर्माेनका स्तर धेरै कम पाइएको छ ।  यो अध्ययनका मुख्य लेखक युनिभर्सिटी अफ क्यालिफोर्नियाका सहायक प्रोफेसर ऐरिक प्राथेरले भने, ‘हाम्रो परिणामबाट थाहा हुन्छ कि क्लोथो हर्मोनको लामो समयसम्म तनाव र अल्पायुमै मृत्युसँग सम्बन्ध छ । यो हर्मोन स्वास्थ्य लागि निकै अहम् मानिन्छ ।’ अध्ययन उच्च तनाव लिने ९० जना  र कम तनाव लिने ८८ जनामा गरिएको थियो । जसका आधारमा यस्तो निष्कर्ष निकालिएको हो  धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ असार २०७२, शनिबार ०८:५५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि सार्वजनिक गरेको छ । स्कुटर चोरी गर्ने तथा चोरीका स्कुटर किन्ने कार्यमा संलग्न रहेको अभियोगमा.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

Categories