बेनी रानीसँग जोन मोर युनिभर्सिटीमा साक्षात्कार

219 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ६ भाद्र २०७२, आईतवार २१:४०

सम्पादक: Dhading News

rani_beniधादिङ जिल्लाको तिप्लिङमा जन्मिएकी बेनी रानी घलेले १२ वर्षकै उमेरमा  विवाह गर्नुपरेपछि जीवनमा विभिन्न उतारचढाव भोगिन् जुन क्षण उनका लागि बडो पीडादायी थियो । १३ वर्ष टेक्दै गर्दा उनले पर्यटकका भारी बोक्ने काम गरिन् । त्यही बेला उनले साक्षर हुनुपर्ने महत्व झन् बढी अनुभूति गरिन् ।
विभिन्न अप्ठेराका बाबजुद बेनी रानीले केही शिक्षा लिन सफल भइन् । समाजसेवामा जीवन समर्पित गरेकी बेनी रानीले लैंगिक हिंसा, चेलीबेटी बेचबिखन, वाल विवाह, महिला स्वास्थ तथा शिक्षा लगायतका मुद्धामा नेतृत्वदायी भूमिका निर्वाह गर्दै आएकी छन् ।
केही वर्षअघि उनले आफ्नो जिल्लाका अन्य महिलासँग मिलेर गाउँमा पुनः प्रयोग गर्न मिल्ने घाँसको बास्केट उत्पादन शुरु गरिन् र गाउँ तथा विश्व बजारमा विक्री वितरण हुन थाल्यो । जुन अहिले तीनसय महिलालाई आम्दानीको श्रोत बनेको छ । बेनीले स्थापना गरेका बेनी ह्याण्डीक्राफ्ट र स्टेप फाउण्डेसन अहिले महिला सशक्तिकरणका क्षेत्रमा उदाहरणीय संस्था बनेका छन् ।
उनै बेनीका बारेमा बेलायतको लिभरपुलस्थित जोन मोर युनिभर्सिटीमा साक्षात्कर कार्यक्रम गरिएको छ । बेनी रानीसँग युनिभर्सिटीको समाजशास्त्र विभागले साक्षात्कर गरेको हो । कार्यक्रम डा. के स्ट्याण्डिङ र डा. सारा पार्करको पहलमा भएको थियो । सारा लिभरपुलकी नेपाली चेली भनेर परिचित छन् ।
कार्यक्रममा लिभरपुल  युनिभर्सिटीका  डा हेमराज शर्मा, प्रणयराज शाक्य, बिनु सुबेदी कार्की, प्रतिक्षा पौड्याल, लिभरपुल नेपाली समाजका अध्यक्ष कुमार घर्ति, डा शम्भु  आचार्य लगायत स्थानीय लिभरपुलबासीको उल्लेख्य उपस्थिति थियो ।
यतिखेर बेनी रानी बेलायतका विभिन्न शहरमा हुदै गरेका कार्यक्रममा भाग लिंदैछिन् । उनलाई विशेष रुपमा नर्वेका नागरिक डेभिड डर्कनले मद्दत गरिरहेका छन् ।
– नेपाली बुलेटिन डट कमवाट 

 धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

६ भाद्र २०७२, आईतवार २१:४० मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories