सुमधुर संगीतले गुञ्जियो एडीलेड

156 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २३ मंसिर २०७२, बुधबार २२:०८

सम्पादक: Dhading News

प्रदिप निरौला |साउथ अस्ट्रेलिया |
नेपालमा गएको विनाशकारी भुकम्प बाट जोखिममा परेकाहरुको सहयोगको लागि देश- विदेशमा बिभन्न कार्यक्रमहरु भैरहेका बेला शनिबार साउथ अस्ट्रेलियाको एडीलेडमा एक सांगीतिक कार्यक्रमको आयोजना गरियो । पुण्य फाउन्डेसनले आयोजना गरेको ” सांगीतिक साझ २०१५” मा गायक दिप श्रेष्ठ , गायक तथा गीतारिस्ट  अनिल शाहीसंगै स्थानिय गायिका प्रजिता गेलाल , सदा श्रेष्ठ , गायक टेकेन दाहाल लगायतले  पनि आफ्नो प्रस्तुति दिए ।
12312395_10207817340732325_1269662395_n स्वर सम्राट नारायाण गोपालको २५ औ स्मृति दिवसको अवसर पारी कार्यक्रमको आयोजना गरिएको हो। एडीलेडको डोम पल्सकी सेन्टरमा स्थानिय समय अनुसार  साझ सात बजे अनिल शाही गितार बजाउदै स्टेजमा प्रवेश गरे पछि दर्शकहरुको हुटिंगले हल गुञ्जियो । झन्डै आधा दर्जन गीतमा उनले आफ्नो गालाको कला संगै   औलाले गितारको स्ट्रिंग चलाई रहदा बसन्ती केसीको फ्लेमिंगो  डान्सले  हलका दर्शक झनै हौसिए ।अनिल शाहीले  तबलाबादक सुन्दर महर्जन र बासुरी बादक बिनय महर्जनका साथ करिब एक घण्टा स्टेज काब्जागरी दर्शकलाई मन्त्रमुग्ध पारी छाडे ।
अनिलको बार्सिलोना स्प्यानिस फियुजन , प्रित बिनाको लगायतका गीतमा दर्शकले मन थाम्न नसकी सिठी र तालीको पर्रा छुटाए । अनिलको प्रस्तुति पछि   नेभी बिल्यु कलरको सुटमा ठाट्टीएका दिप श्रेष्ठ जब हात हल्लाउदै स्टेजमा देखिए अग्रभागमा रहेका दर्शक स्टेज तर्फ झुम्मिए । म पत्थरको देउता बोलको गीत बाट आफ्नो प्रस्तुति श्री गणेश: गरे भने  म त दूर देखि , हर रात ,  लगायत दर्जन गीत गाएका श्रेष्ठले करिब १ घण्टा लामो गायनका बीच अधिकांस पुरानै गीत गाए । दीपले केहि युगल गीत समेत गाउदा नव गायिका सदा श्रेष्ठले उनलाई साथ दिईन । कार्यक्रमको दौरानमा साउथ अस्ट्रेलियाका संघ सस्था गैर आवाशीय नेपाली संघ साउथ अस्ट्रेलिया , अन्तराष्ट्रिय नेपाली कलाकार समाज र आयोजक सस्था पुण्य फाउन्डेसनले गायक तथा संगीतिकर्मीलाई सम्मान गरे ।
कार्यक्रम बाट प्राप्त हुने मुनाफा पुण्य फाउन्डेसनले नेपालमा भुकम्पले प्रभावित बालबालिकाको शिक्षाको लागि खर्च  गरिने पुण्य फाउन्डेसन अस्ट्रेलिया उपसंयोजक तथा कार्यक्रमका संयोजक तिलचन्द सापकोटाले बताए । करिब ४ घण्टा चलेको कार्यक्रम सफल रहेको भन्दै आगामी दिनमा समेत यस किसिमको कार्यक्रममा सहभागी हुन् संगीतिकर्मीहरु इच्छुक देखिए ।


धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२३ मंसिर २०७२, बुधबार २२:०८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

बढ्यो सामाजिक सुरक्षा भत्ता

काठमाडौं । सरकारले बृद्ध भत्ता बढाएको छ । बढेको भत्ता अव कार्यान्वयनमा समेत आएको छ । सरकारले चालु आर्थिक वर्ष २०७६–७७ को बजेटमा घोषणा गरेअनुसार ज्येष्ठ नागरिकदेखि सबै शीर्षकका सामाजिक सुरक्षा भत्ता बढाएको.....

पहिरोले भत्काएको दुई महिनापछि स्याफ्रु–मैलुङ सडक मर्मतकार्य शुरू

भदौ २९, रसुवा । पहिरोका कारण गत असार महीनाबाट अवरुद्ध स्याफ्रु–मैलुङ खण्डको नयाँ राजमार्ग शनिवारबाट मर्मतकार्य.....

धादिङमा यसरी मनाइँदैछ संविधान दिवस

धादिङबेसी । धादिङमा यस बर्षको संविधान दिवस विभिन्न कार्यक्रमका साथ भव्य तरिकाले मनाइने भएको छ । २०७६ सालको.....

कालुपाण्डेमार्गमा बस दुर्घटना, १० जना घाइते

धादिङ २७ भदौ - धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्बर - ६,मा पर्ने मुक्तिनाथ मन्दिर नजिकै कालुपाण्डे मार्गमा.....

धादिङ अस्पताललाई प्रदेश सरकारको एक करोड २५ लाख अनुदान

धादिङ, २८ भदौ - प्रदेश नं ३ सरकारले धादिङ जिल्ला अस्पतालकाका साथै ३ नम्बर प्रदेशका आठ वटा सरकारी अस्पतालको सेवा.....

Categories