पाकिस्तानको एक व्यस्त बजारमा विस्फोट हुँदा २४ जनाको मृत्यु

124 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २८ मंसिर २०७२, सोमबार ०६:३५

सम्पादक: Dhading News

pakisthanधादिङ मंङ्सिर २८ – पाकिस्तानको एक व्यस्त बजारमा बम विस्फोट हुँदा २४ जनाको ज्यान गएको छ । अफगानिस्तानसँग सीमा जोडिएको उत्तरपश्चिमी पाकिस्तानको कुर्रम आदिवासी एजेन्सीको व्यस्त बजारमा बम विस्फोट भएको हो ।

विस्फोटनमा परि ७७ जना घाइते भएका छन् । पाराचिनारको इद गाह कपडा बजारमा विस्फोट भएको हो । विस्फोटनमा संलग्न दुई जनालाई पक्राउ गरिएको सरकारी अधिकारीले बताएका छन् । अहिलेसम्म कुनै पनि समुहले आक्रमणको जिम्मेवारी लिएको छैन । शिया अल्पसंख्यको बसोबास रहेको क्षेत्रमा विस्फोट भएकाले शुन्नी सुमदायले आक्रमण गरेको हुन सक्ने आशंका गरिएको छ । पाराचिनारमा शिया समुदायको बाहुल्यता रहेपनि त्यस आसपासको क्षेत्रमा अलग अलग सुमदायका मानिसको बसोबास छ ।

त्यहाँ शिया र शुन्नी समुदायबीच द्वन्द्व कायम छ । शान्ति कायम गर्ने प्रयास असफल भएको छ । कुर्रम उत्तरी बजिरिस्तान नजिक छ । जहाँ पाकिस्तान सेनाले डेढ वर्षअघिदेखि तालिबान बिद्रोही विरुद्ध कारवाही अभियान चलाएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२८ मंसिर २०७२, सोमबार ०६:३५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

बढ्यो सामाजिक सुरक्षा भत्ता

काठमाडौं । सरकारले बृद्ध भत्ता बढाएको छ । बढेको भत्ता अव कार्यान्वयनमा समेत आएको छ । सरकारले चालु आर्थिक वर्ष २०७६–७७ को बजेटमा घोषणा गरेअनुसार ज्येष्ठ नागरिकदेखि सबै शीर्षकका सामाजिक सुरक्षा भत्ता बढाएको.....

पहिरोले भत्काएको दुई महिनापछि स्याफ्रु–मैलुङ सडक मर्मतकार्य शुरू

भदौ २९, रसुवा । पहिरोका कारण गत असार महीनाबाट अवरुद्ध स्याफ्रु–मैलुङ खण्डको नयाँ राजमार्ग शनिवारबाट मर्मतकार्य.....

धादिङमा यसरी मनाइँदैछ संविधान दिवस

धादिङबेसी । धादिङमा यस बर्षको संविधान दिवस विभिन्न कार्यक्रमका साथ भव्य तरिकाले मनाइने भएको छ । २०७६ सालको.....

कालुपाण्डेमार्गमा बस दुर्घटना, १० जना घाइते

धादिङ २७ भदौ - धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्बर - ६,मा पर्ने मुक्तिनाथ मन्दिर नजिकै कालुपाण्डे मार्गमा.....

धादिङ अस्पताललाई प्रदेश सरकारको एक करोड २५ लाख अनुदान

धादिङ, २८ भदौ - प्रदेश नं ३ सरकारले धादिङ जिल्ला अस्पतालकाका साथै ३ नम्बर प्रदेशका आठ वटा सरकारी अस्पतालको सेवा.....

Categories