पाकिस्तानको एक व्यस्त बजारमा विस्फोट हुँदा २४ जनाको मृत्यु

171 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २८ मंसिर २०७२, सोमबार ०६:३५

सम्पादक: Dhading News

 

 

pakisthanधादिङ मंङ्सिर २८ – पाकिस्तानको एक व्यस्त बजारमा बम विस्फोट हुँदा २४ जनाको ज्यान गएको छ । अफगानिस्तानसँग सीमा जोडिएको उत्तरपश्चिमी पाकिस्तानको कुर्रम आदिवासी एजेन्सीको व्यस्त बजारमा बम विस्फोट भएको हो ।

विस्फोटनमा परि ७७ जना घाइते भएका छन् । पाराचिनारको इद गाह कपडा बजारमा विस्फोट भएको हो । विस्फोटनमा संलग्न दुई जनालाई पक्राउ गरिएको सरकारी अधिकारीले बताएका छन् । अहिलेसम्म कुनै पनि समुहले आक्रमणको जिम्मेवारी लिएको छैन । शिया अल्पसंख्यको बसोबास रहेको क्षेत्रमा विस्फोट भएकाले शुन्नी सुमदायले आक्रमण गरेको हुन सक्ने आशंका गरिएको छ । पाराचिनारमा शिया समुदायको बाहुल्यता रहेपनि त्यस आसपासको क्षेत्रमा अलग अलग सुमदायका मानिसको बसोबास छ ।

त्यहाँ शिया र शुन्नी समुदायबीच द्वन्द्व कायम छ । शान्ति कायम गर्ने प्रयास असफल भएको छ । कुर्रम उत्तरी बजिरिस्तान नजिक छ । जहाँ पाकिस्तान सेनाले डेढ वर्षअघिदेखि तालिबान बिद्रोही विरुद्ध कारवाही अभियान चलाएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२८ मंसिर २०७२, सोमबार ०६:३५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छी गाउँपालिकाले चिन्न नसकेको प्रतिभा इश्वरी अधिकारी

धादिङ -गत वर्ष काठमाडौं स्थित् नोबेल एकेडीमीबाट व्यवस्थान संकायतर्फ प्लस टुमा नेपाल टप गर्दै गर्दा इश्वरी अधिकारीलाई सारा नेपालीले चिने । नचिनोस्, पनि कसरी, अधिकारीले राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डको कक्षा १२ मा.....

स्वच्छ खानेपानीका लागि आयोजना निर्माण तिव्र गतिमा

धादिङ, १३ माघ । खानेपानीको अभाव झेल्दै आएका स्थानीयबासीको समस्या समाधानका लागि जिल्लाका विभिन्न स्थानमा सरकारी.....

मोटरसाईकलको ठक्करबाट बद्रीबहादुर कार्कीको मृत्यु

धादिङ, ११ माघ - मोटरसाइकलको ठक्करबाट शुक्रवार राती धादिङको बैरेनीवजार स्थित पृथ्वीराजमार्गमा एक जनाको मृत्यु.....

बिदुरको अधुरै रह्यो जापान फर्कने सपना

धादिङ-तिहारमा जापानबाट फर्केका ३० वर्षीय विदुर गुरुङ भूकम्पले भत्काएको घर निर्माण गर्ने तरखरमा थिए । जापानमा.....

सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण

धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ मा रहेको सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण गरिएको छ.....

Categories