यो वर्ष आप्रवासीको संख्या ६ करोड नाघ्ने

84 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ४ पुष २०७२, शनिबार ०६:१६

सम्पादक: Dhading News

aaprabasiधादिङ पुस ४-संयुक्त राष्ट्रसंघको शरणार्थी एजेन्सी युएनएचसिआरले शरणार्थीको आश्रयका लागि एक विशाल कार्यक्रमको तयारी गर्न युरोपेली नेतासँग आग्रह गरेको छ ।

युएनएचसिआरका प्रमुख एन्टोनियो गुतेरेशले शरणार्थीको पक्षमा अहिले भरहेका काम स्वागत योग्य भएको तर यो नै पर्याप्त भने नरहेको बताउनुभएको छ । उहाँले ग्रिसमा शरणार्थीको आवेदन प्रक्रिया तीव्र पार्नु राम्रो भएको तर यसले मात्रै नपुग्ने बताउनुभयो ।

यो वर्ष अहिलेसम्म कै धेरै मानिसले आफ्नो घर छोडेर विस्थापित भएको युएनएचसिआरले जनाएको छ । यो वर्ष विस्थापित हुनेको संख्या ६ करोड नाघ्न सक्ने राष्ट्रसंघले जनाएको छ । मध्य पूर्व तथा गृह युद्धबाट गुज्रिरहेका सिरियासहतिका देशका नागरिक विस्थापित भएकार युरोप गएका छन् । यस्ता आप्रवासीको व्यवस्थापनका लागि एक उपयुक्त कार्यक्रम र सहमतिको खाँचो रहेको युएनएचसिआरले उल्लेख गरेको छ । यो वर्षको अन्त्यसम्ममा १० लाख आप्रवासी युरोप पुग्ने अनुमान गरिएको छ ।

सिरिया, यमन, लिबियासहितका देशमा जारी द्वन्द्व अन्त्य नभएसम्म विस्थापितको संख्या कम गर्न नसकिने भन्दै युएनएचसिआरले त्यस तर्फ ध्यान दिन विश्वका नेतासँग आग्रह गरेको छ । उज्यालोअनलाईबाटधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

४ पुष २०७२, शनिबार ०६:१६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

बढ्यो सामाजिक सुरक्षा भत्ता

काठमाडौं । सरकारले बृद्ध भत्ता बढाएको छ । बढेको भत्ता अव कार्यान्वयनमा समेत आएको छ । सरकारले चालु आर्थिक वर्ष २०७६–७७ को बजेटमा घोषणा गरेअनुसार ज्येष्ठ नागरिकदेखि सबै शीर्षकका सामाजिक सुरक्षा भत्ता बढाएको.....

पहिरोले भत्काएको दुई महिनापछि स्याफ्रु–मैलुङ सडक मर्मतकार्य शुरू

भदौ २९, रसुवा । पहिरोका कारण गत असार महीनाबाट अवरुद्ध स्याफ्रु–मैलुङ खण्डको नयाँ राजमार्ग शनिवारबाट मर्मतकार्य.....

धादिङमा यसरी मनाइँदैछ संविधान दिवस

धादिङबेसी । धादिङमा यस बर्षको संविधान दिवस विभिन्न कार्यक्रमका साथ भव्य तरिकाले मनाइने भएको छ । २०७६ सालको.....

कालुपाण्डेमार्गमा बस दुर्घटना, १० जना घाइते

धादिङ २७ भदौ - धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्बर - ६,मा पर्ने मुक्तिनाथ मन्दिर नजिकै कालुपाण्डे मार्गमा.....

धादिङ अस्पताललाई प्रदेश सरकारको एक करोड २५ लाख अनुदान

धादिङ, २८ भदौ - प्रदेश नं ३ सरकारले धादिङ जिल्ला अस्पतालकाका साथै ३ नम्बर प्रदेशका आठ वटा सरकारी अस्पतालको सेवा.....

Categories