यो वर्ष आप्रवासीको संख्या ६ करोड नाघ्ने

133 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ४ पुष २०७२, शनिबार ०६:१६

सम्पादक: Dhading News

 

 

aaprabasiधादिङ पुस ४-संयुक्त राष्ट्रसंघको शरणार्थी एजेन्सी युएनएचसिआरले शरणार्थीको आश्रयका लागि एक विशाल कार्यक्रमको तयारी गर्न युरोपेली नेतासँग आग्रह गरेको छ ।

युएनएचसिआरका प्रमुख एन्टोनियो गुतेरेशले शरणार्थीको पक्षमा अहिले भरहेका काम स्वागत योग्य भएको तर यो नै पर्याप्त भने नरहेको बताउनुभएको छ । उहाँले ग्रिसमा शरणार्थीको आवेदन प्रक्रिया तीव्र पार्नु राम्रो भएको तर यसले मात्रै नपुग्ने बताउनुभयो ।

यो वर्ष अहिलेसम्म कै धेरै मानिसले आफ्नो घर छोडेर विस्थापित भएको युएनएचसिआरले जनाएको छ । यो वर्ष विस्थापित हुनेको संख्या ६ करोड नाघ्न सक्ने राष्ट्रसंघले जनाएको छ । मध्य पूर्व तथा गृह युद्धबाट गुज्रिरहेका सिरियासहतिका देशका नागरिक विस्थापित भएकार युरोप गएका छन् । यस्ता आप्रवासीको व्यवस्थापनका लागि एक उपयुक्त कार्यक्रम र सहमतिको खाँचो रहेको युएनएचसिआरले उल्लेख गरेको छ । यो वर्षको अन्त्यसम्ममा १० लाख आप्रवासी युरोप पुग्ने अनुमान गरिएको छ ।

सिरिया, यमन, लिबियासहितका देशमा जारी द्वन्द्व अन्त्य नभएसम्म विस्थापितको संख्या कम गर्न नसकिने भन्दै युएनएचसिआरले त्यस तर्फ ध्यान दिन विश्वका नेतासँग आग्रह गरेको छ । उज्यालोअनलाईबाटधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

४ पुष २०७२, शनिबार ०६:१६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छी गाउँपालिकाले चिन्न नसकेको प्रतिभा इश्वरी अधिकारी

धादिङ -गत वर्ष काठमाडौं स्थित् नोबेल एकेडीमीबाट व्यवस्थान संकायतर्फ प्लस टुमा नेपाल टप गर्दै गर्दा इश्वरी अधिकारीलाई सारा नेपालीले चिने । नचिनोस्, पनि कसरी, अधिकारीले राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डको कक्षा १२ मा.....

स्वच्छ खानेपानीका लागि आयोजना निर्माण तिव्र गतिमा

धादिङ, १३ माघ । खानेपानीको अभाव झेल्दै आएका स्थानीयबासीको समस्या समाधानका लागि जिल्लाका विभिन्न स्थानमा सरकारी.....

मोटरसाईकलको ठक्करबाट बद्रीबहादुर कार्कीको मृत्यु

धादिङ, ११ माघ - मोटरसाइकलको ठक्करबाट शुक्रवार राती धादिङको बैरेनीवजार स्थित पृथ्वीराजमार्गमा एक जनाको मृत्यु.....

बिदुरको अधुरै रह्यो जापान फर्कने सपना

धादिङ-तिहारमा जापानबाट फर्केका ३० वर्षीय विदुर गुरुङ भूकम्पले भत्काएको घर निर्माण गर्ने तरखरमा थिए । जापानमा.....

सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण

धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ मा रहेको सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण गरिएको छ.....

Categories