पश्चिमा गीत सुनेको भन्दै किशोरको घाँटी रेटियो

144 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ फाल्गुन २०७२, शुक्रबार ०५:३३

सम्पादक: Dhading News


ISIS_murder_western_music1_411271185फोटो :एजेन्सी
एजेन्सी: इस्लामिक कट्टरपन्थी समूह आइएसले पश्चिमा गीत (वेस्टर्न म्युजिक) सुनेको भन्दै १५ वर्षीय इराकी किशोरको हत्या गरेको छ। इराकी शहर मोसुलमा पप गीत सुनेर रमाइरहेका बेला १५ वर्षीय एह्याम हुसेनलाई आइएसका लडाकूहरुले समातेर घाँटी रेटी हत्या गरेका हुन्।
उनलाई आइएसका लडाकूहरुले आमजनमानसमा क्षमा माग्न लगाउँदै मर्नुभन्दा पहिला ‘इस्लामिक कंगारु कोर्ट’मा पुर्याइएको थियो। निभेस मिडिया सेन्टरका प्रवक्ता एआरए समाचारलाई  भनेका छन्, ‘एह्यामलाई मोसुलको एक ग्रोसरी पसलमा बुवासँग म्युजिक सुनिरहेका बेला वेस्टर्न म्यूजिक सुनेको भन्दै जिहादीहरुले समातेर लगे।’
हत्या गरिएका युवा हुसेनको शव आइएसले उनको परिवारलाई मंगलबारै पठाइ दिएको छ। कट्टरपन्थी समूह आइएस आफू अनुकुलको न्याय स्थापना गर्न इराक र सिरिया लगायतका क्षेत्रहरुमा सक्रिय रहेका छन्। उनीहरुले घरेलु यौनजन्य हिंसात्मक घटनालाई समेत प्रश्रय दिइरहेका छन्।
दुई वर्षअघि पनि आइएसले ‘कारमा, पार्टीमा, पसल र सार्वजनिक ठाउँमा साथसाथै फोटो खिच्ने ठाउँमा समेत संगीत सुन्न प्रतिबन्ध लगाएको थियो। ‘गीत र संगीत’ इस्लाम धर्म र भगवानको लागि सख्त मनाही रहेकाले यसो गर्नु मानवताविरुद्ध भ्रष्टाचार जत्तिकै अपराधकारुपमा आइएसले व्याख्या गर्दै आएको छ।
गत हप्ता मात्रै सिरियाको रक्का भन्ने ठाउँमा आइएसका लडाकुले धारिलो हतियारले इस्लामविरुद्ध बोल्नेको औँला काटेका थिए अन्नपूर्ण पोष्ट डट कम ले खबर लेखेको छ ।


धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ फाल्गुन २०७२, शुक्रबार ०५:३३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

बढ्यो सामाजिक सुरक्षा भत्ता

काठमाडौं । सरकारले बृद्ध भत्ता बढाएको छ । बढेको भत्ता अव कार्यान्वयनमा समेत आएको छ । सरकारले चालु आर्थिक वर्ष २०७६–७७ को बजेटमा घोषणा गरेअनुसार ज्येष्ठ नागरिकदेखि सबै शीर्षकका सामाजिक सुरक्षा भत्ता बढाएको.....

पहिरोले भत्काएको दुई महिनापछि स्याफ्रु–मैलुङ सडक मर्मतकार्य शुरू

भदौ २९, रसुवा । पहिरोका कारण गत असार महीनाबाट अवरुद्ध स्याफ्रु–मैलुङ खण्डको नयाँ राजमार्ग शनिवारबाट मर्मतकार्य.....

धादिङमा यसरी मनाइँदैछ संविधान दिवस

धादिङबेसी । धादिङमा यस बर्षको संविधान दिवस विभिन्न कार्यक्रमका साथ भव्य तरिकाले मनाइने भएको छ । २०७६ सालको.....

कालुपाण्डेमार्गमा बस दुर्घटना, १० जना घाइते

धादिङ २७ भदौ - धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्बर - ६,मा पर्ने मुक्तिनाथ मन्दिर नजिकै कालुपाण्डे मार्गमा.....

धादिङ अस्पताललाई प्रदेश सरकारको एक करोड २५ लाख अनुदान

धादिङ, २८ भदौ - प्रदेश नं ३ सरकारले धादिङ जिल्ला अस्पतालकाका साथै ३ नम्बर प्रदेशका आठ वटा सरकारी अस्पतालको सेवा.....

Categories