पश्चिमा गीत सुनेको भन्दै किशोरको घाँटी रेटियो

184 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ फाल्गुन २०७२, शुक्रबार ०५:३३

सम्पादक: Dhading News

 

 


ISIS_murder_western_music1_411271185फोटो :एजेन्सी
एजेन्सी: इस्लामिक कट्टरपन्थी समूह आइएसले पश्चिमा गीत (वेस्टर्न म्युजिक) सुनेको भन्दै १५ वर्षीय इराकी किशोरको हत्या गरेको छ। इराकी शहर मोसुलमा पप गीत सुनेर रमाइरहेका बेला १५ वर्षीय एह्याम हुसेनलाई आइएसका लडाकूहरुले समातेर घाँटी रेटी हत्या गरेका हुन्।
उनलाई आइएसका लडाकूहरुले आमजनमानसमा क्षमा माग्न लगाउँदै मर्नुभन्दा पहिला ‘इस्लामिक कंगारु कोर्ट’मा पुर्याइएको थियो। निभेस मिडिया सेन्टरका प्रवक्ता एआरए समाचारलाई  भनेका छन्, ‘एह्यामलाई मोसुलको एक ग्रोसरी पसलमा बुवासँग म्युजिक सुनिरहेका बेला वेस्टर्न म्यूजिक सुनेको भन्दै जिहादीहरुले समातेर लगे।’
हत्या गरिएका युवा हुसेनको शव आइएसले उनको परिवारलाई मंगलबारै पठाइ दिएको छ। कट्टरपन्थी समूह आइएस आफू अनुकुलको न्याय स्थापना गर्न इराक र सिरिया लगायतका क्षेत्रहरुमा सक्रिय रहेका छन्। उनीहरुले घरेलु यौनजन्य हिंसात्मक घटनालाई समेत प्रश्रय दिइरहेका छन्।
दुई वर्षअघि पनि आइएसले ‘कारमा, पार्टीमा, पसल र सार्वजनिक ठाउँमा साथसाथै फोटो खिच्ने ठाउँमा समेत संगीत सुन्न प्रतिबन्ध लगाएको थियो। ‘गीत र संगीत’ इस्लाम धर्म र भगवानको लागि सख्त मनाही रहेकाले यसो गर्नु मानवताविरुद्ध भ्रष्टाचार जत्तिकै अपराधकारुपमा आइएसले व्याख्या गर्दै आएको छ।
गत हप्ता मात्रै सिरियाको रक्का भन्ने ठाउँमा आइएसका लडाकुले धारिलो हतियारले इस्लामविरुद्ध बोल्नेको औँला काटेका थिए अन्नपूर्ण पोष्ट डट कम ले खबर लेखेको छ ।


धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ फाल्गुन २०७२, शुक्रबार ०५:३३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छी गाउँपालिकाले चिन्न नसकेको प्रतिभा इश्वरी अधिकारी

धादिङ -गत वर्ष काठमाडौं स्थित् नोबेल एकेडीमीबाट व्यवस्थान संकायतर्फ प्लस टुमा नेपाल टप गर्दै गर्दा इश्वरी अधिकारीलाई सारा नेपालीले चिने । नचिनोस्, पनि कसरी, अधिकारीले राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डको कक्षा १२ मा.....

स्वच्छ खानेपानीका लागि आयोजना निर्माण तिव्र गतिमा

धादिङ, १३ माघ । खानेपानीको अभाव झेल्दै आएका स्थानीयबासीको समस्या समाधानका लागि जिल्लाका विभिन्न स्थानमा सरकारी.....

मोटरसाईकलको ठक्करबाट बद्रीबहादुर कार्कीको मृत्यु

धादिङ, ११ माघ - मोटरसाइकलको ठक्करबाट शुक्रवार राती धादिङको बैरेनीवजार स्थित पृथ्वीराजमार्गमा एक जनाको मृत्यु.....

बिदुरको अधुरै रह्यो जापान फर्कने सपना

धादिङ-तिहारमा जापानबाट फर्केका ३० वर्षीय विदुर गुरुङ भूकम्पले भत्काएको घर निर्माण गर्ने तरखरमा थिए । जापानमा.....

सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण

धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ मा रहेको सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण गरिएको छ.....

Categories