सोल्टीनीको खबर सोध्दै  आईपुगे आकाश चेपाङ (भिडियो)

582 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १६ चैत्र २०७२, मंगलवार ०३:१६

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ । दक्षिणी धादिङको विकटमा जन्मिएका आकाश चेपाङ अबसरको खोजी गर्दै सदरमुकाम छिरेको तीन बर्ष नहुंदै निकै चर्चामा छन । सदरमुकाम आएपछि अध्ययन संगै रेडियोमा चेपाङ भाषाको समाचार बाचन शुरु गरेका आकाशले गित संगितमा पनि आंफुलाई स्थापित गराएका छन ।
धुषा गाविसको अति विकटमा रहेको दुङबाङ गाउंबाट सदरमुकाम आएपछि आकाशले आफ्नो प्रतिभाको प्रस्फुटन गराउँदै परिचय पनि वलियो बनाउंदै लगेका छन । दुई बर्ष अघिनै गायन क्षेत्रमा धादिङ जिल्लामा उत्कृष्ठ ठहरिएर धादिङ ताराको उपाधि पाएका तिनै आकाश यति बेला सोल्टीनिको खबर सोध्दै दर्शक तथा श्रोताका बिच आईपुगेका छन । धादिङ तारा आकाश चेपाङ आफ्नो सोल्टीनीको खबर सोध्दै फेरी उदाएका छन् । केहि समय अघि ओइ मेरी सोल्टीनी के छ खबर नामक गित बजारमा ल्याएका चेपाङ हालै मात्र उक्त गितको भिडियोका साथमा श्रोता/दर्शक सामु झनै चम्किलो भएर उदाएका हुन् ।

aakash-768x432-660x330आकाश चेपाङ तथा सुष्मा रुपाखेतीको आवाजमा सजिएको गितमा दिवस पाण्डे, कृषा लम्साल, टिना शाही ठकुरी र कमल लगायतका कलाकारहरुको मोडलिङ देख्न सकिन्छ । गितमा शब्द संगित पनि आकाश चेपाङकै रहेको छ ।

    धादिङमा रहेको दिब्य दर्शन टेलिभिजनको विशेष कार्यक्रम मार्फत गितको भिडियो सार्वजनिक गरिएको छ । भिडियो सार्वजनिक कार्यक्रममा दिब्य दर्शन टेलिभिजनका कार्यकारी निर्देशक पोषनाथ अधिकारी, रेडियो धादिङका स्टेशन म्यानेजर राजाराम शर्मा, भिडियो निर्देशक गौरब गिरी, बाबुल म्युजिक प्रा.लिका कार्यकारी निर्देशक तथा मोडल दिबस पाण्डे, मोडल ललित सिङ धामी लगायतका व्यक्तिहरुले चेपाङको उज्वल साँगितिक भविष्यको कामना गरेका छन् ।

aaअहिलेको अबस्थामा नेपाली लोक संगितका नाममा अस्लिल भिडियोहरु बजारमा आइरहेको बेलामा ओइ मेरी सोल्टीनी के छ खबर गितको भिडियो नेपाली पन झल्कने एक उत्कृष्ट भिडियो रहेको सहभागिहरुको भनाई छ । आकाश चेपाङ तथा सुष्मा रुपाखेतीको आवाजमा सजिएको गितमा दिवस पाण्डे, कृषा लम्साल, टिना शाही ठकुरी र कमल लगायतका कलाकारहरुको मोडलिङ देख्न सकिन्छ । गितमा शब्द संगित पनि आकाश चेपाङकै रहेको छ ।

भिडियो हेर्नुहोस् : 

https://drive.google.com/file/d/0B86fDEIbIh_gaHJOM0xYQW5xSmM/viewधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१६ चैत्र २०७२, मंगलवार ०३:१६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

शंकास्पद गतिविधिको आशंकामा गल्छीका सुमन चितवनमा पक्राउ

चितवन । धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नं १ घर भई चितवनको भरतपुर महानगरपालिका वडा नम्बर ११ बस्ने सम्राट भनिने २४ वर्षीय सुमन श्रेष्ठ पक्राउ परेका छन् । विप्लव नेत्तृत्वको नेकपा निकट रहेको अखिल (क्रान्तिकारी).....

वाग्मती प्रदेश लोकसेवा आयोगले माग्यो १७४ अधिकृत स्तरका कर्मचारी

धादिङ-वाग्मती प्रदेशमा रहेका १३ जिल्लाका विभिन्न स्थानीय तहका लागि वागमती प्रदेश लोक सेवा आयोगले १७४.....

निर्वाचन आयोगले नेकपा विभाजनलाई मान्यता दिएन

काठमाडौं- निर्वाचन आयोगले नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का दुवै समूहले गरेको पदाधिकारी फेरबदललाई मान्यता.....

प्रहरीबाट वेनिघाटरोराङमा अफिम खेती फँडानी

धादिङ । धादिङको बेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाको वडा नं १ स्थित विभिन्न गाउँमा लगाईएको प्रतिवन्धित अफिम खेती.....

माघ १४ गते देखि ७७ जिल्लाबाट एकसाथ कोरोना खोप अभियान शुरु गरिने

धादिङ-नेपालमा कोरोना खोप यही माघ १४ गतेदेखि लगाउन शुरु गरिने भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका.....

Categories