फुलफुलेको डालि लिएर वजारमा बालकृष्ण

25 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २३ बैशाख २०७३, बिहीबार १६:००

सम्पादक: Dhading News

पोखरा बैशाख २३-लोकदोहारी गायक बालकृष्ण वाग्लेको गित फुल फुलेको डालि बजारमा आएको छ । बालकृष्णकै शब्द अनि लय रहेको गितमा गायनमा उनलाई चर्चित गायिका देवि घर्तिले साथ दिएकी छन् । निकै नै उत्कृष्ट बनेको उक्त गितको बजार व्यवस्थापन  तिर्सना म्युजिक प्रालिले गरेको छ । केहि समय  अगाडि बजारमा आएको गितको निर्देशन शंकर बि.सिको रहेको छ भने शंकरसँगै पार्वति राईले कम्मर मर्काएकी छिन् । युटुव च्यानलमा सार्वजनिक गरिएको  यस गितको म्युजिक भिडियोलाई समेत दर्शकहरुद्धारा निकै रुचाईएको छ । यसअघि बालकृष्णले गत साल बैशाख १२ को विनाशकारि भुकम्पको पिडालाई सम्झदै बजारमा ल्याएको गितले समेत राम्रै चर्चा पाएको थियो । स्याङजा जिल्लाको किचानासमा जन्मिएका गायक वाग्लेले २०५६ सालबाट नेपालि लोकदोहोरी क्षेत्रमा मेरो बिन्ती सुनिदिनु है गितमार्फत पाईला चालेका थिए भने करिब आधा दर्जन गितहरु बजारमा ल्याईसकेका छन् । लोकदोहोरी गित प्रतिष्ठान स्याङजाका पुर्व सहसचिव रहेका उनि पेशाले शिक्षक हुन । आगामि दिनमा अझै उत्कृष्ट गितहरु बजारमा ल्याउने र विशद्धु लोकदोहारी भाकाहरुको संरक्षणमा लागि पर्ने गायक वाग्लेको योजना रहेको छ ।
गितको भिडियोको लिंक www.youtube.com/watch?v=JWM7ncdnmHg

२३ बैशाख २०७३, बिहीबार १६:०० मा प्रकाशित

समाचार

सबै

३ महिला पर्वतारोही सगरमाथा चढ्दै

काठमाडौं । “महिला आत्मनिर्भरताका लागि पर्वतारोहण” भन्ने नाराका साथ ३ महिला पर्वतारोहीले सगरमाथा आरोहण गर्ने भएका छन् । लाक्पा याङ्जी शेर्पाको नेतृत्वमा याङ्डी शेर्पा र पाशाङ ल्हामु शेर्पाले आगामि.....

अवैध बालुवा खानी वन्द गर्न धादिङका प्रजिअको निर्देशन

 धादिङ–अवैधानिक रुपमा सञ्चालन भइरहेका बालुवा धुने उद्योग फिरफिरे यन्त्रलाई दिइँदै आएको विद्युत्त तुरुन्त.....

सुरुङमार्ग निमार्णको ५ स्थानमा सम्भाव्यता अध्ययन

सरकारको १४औं योजनामा प्राथामिकतामा परेको विभिन्न स्थानमार्फत शुरुङमार्ग निमार्ण गर्ने प्रक्रियालाई अघि.....

यी हुन् देउवा सरकारले नियुक्त गरेका सात प्रदेश प्रमुख

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई बाहिरै राखेर सरकारले प्रदेश प्रमुख तोकेको छ । सात प्रदेश प्रमुख मध्ये नेपाली.....

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु.....