रेडियो भत्काइएकोमा चौतर्फी विरोध

165 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ आश्विन २०७३, शुक्रबार २३:१५

सम्पादक: Dhading News

14441179_1140938545996134_2649997049345458304_nआश्विन ७, २०७३- सामुदायिक रेडियो धादिङ र हिंसापीडित महिलाहरुको आश्रयस्थल ‘स्नेह हाउस’ भत्काइएकोमा सदरमुकाममा विरोध जनाइएको छ ।

शुक्रबार बिहान करिब ४ बजे जिल्ला वन कार्यालयले छापामार शैलीमा डोजर लगाई भवन, टहरा भत्काएको विरोधमा सञ्चारकर्मी, गैरसरकारी संस्थाका प्रतिनिधि, नागरिक समाजका अगुवा र विभिन्न पेशागत संघ संगठनहरुले विरोध जनाएका हुन् ।

नेपाल पत्रकार महासंघ, प्रेस युनियन, प्रेस चौतारी, मानव अधिकार एलायन्स, रेडियो धादिङ लगायतले विज्ञप्ति निकालेर भत्र्सना गरेका छन् । सञ्चालक संस्था सहयात्री समाजले स्नेह हाउसमा राति असहाय र सुत्केरी महिलाहरुमा हातपात गरेकोले भत्काउन आएका जिल्ला वन कार्यालय प्रमुख ईमानाथ पौडेल, जनपद र सशस्त्र प्रहरी नायब उपरीक्षक लगायतलाई कारबाहीको माग गर्दै राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोग र राष्ट्रिय महिला आयोगमा उजुरी गरिएको छ ।

दक्षिण एसियाली देशहरुमा सञ्चालित सामुदायिक रेडियोहरुको छाता संगठन (अमार्क)का सहअध्यक्ष मीनबहादुर शाहीले भने– ‘समुदायले सञ्चालन गरेको रेडियो लगायत अशक्त र अपाङ्ग महिलाहरुमाथि गरिएको अमानवीय कार्य भएकोले अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार कानुनअनुसार कारबाहीको माग गर्दै उजुरी गरेका छौं ।’ तत्काल राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगले छानबिन गर्ने उनको विश्वास छ ।

धादिङका विभिन्न संघ संगठनहरुले रेडियो भवनमा पसेर उपकरणसमेत झिक्न नदिई तोडफोड गरी डोजर चलाईएकोमा विरोध जनाए । कालो व्यानरसहित पुछारबजारबाट हातमा कालोपट्टी बाँधेर जुलुस प्रदर्शन गरेका छन् । उनीहरुले सूचनाको हकको सुनिश्चितता गर, हिंसापीडित महिलाहरुको अधिकारको ग्यारेन्टी गर जस्ता नारा लगाई सिरान बजारसम्म प्रदर्शन गरे ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ आश्विन २०७३, शुक्रबार २३:१५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

ब्रुसबाङका चेपाङलाई दशैंमा खाद्यान्न सहयोग

ब्रुसबाङ- दक्षिणी धादिङको विकटमा बसोबास गर्दै आएका अति विपन्न चेपाङ समुदायलाई खाद्यान्न सहयोग गरिएको छ । लायन्स क्लब नेपाल हाईलाईटको आयोजना मा धादिङको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिका वडा नम्बर २ मा पर्ने.....

औषधिको राजा पिपलको पात

हाम्रो घर वरपर कतिपय प्राकृतिक बनस्पति उम्रिरहेका हुन्छन, तर चिन्न न सकेर व्यर्थ त्यसलाई नास पार्दै जान्छौ ।.....

कार्तिक १ देखि देशभरका सामुदायिक विद्यालयमा निःशुल्क स्यानिटरी प्याड

धादिङ। सरकारले आगामी १ कात्तिकदेखि देशैभरका सामुदायिक विद्यालयमा निःशुल्क स्यानिटरी प्याड उपलब्ध गराउने.....

खेस्टेखोलामा माइक्रो र मोटरसाइकल ठोक्किंदा रामकृष्ण भट्टको मृत्यु

धादिङ ,२४ असोज, । धादिङको गल्छी गाउँपालिका–७ मा पर्ने पृथ्वीराजमार्गको खेस्टेखोलामा माइक्रोबस र मोटरसाइकल एक.....

झुटो समाचार लेखाएर चरित्र हत्या गर्न खोजियो -सांसद लोहनी

धादिङ १८ असोज । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य एवम नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी.....

Categories