रेडियो भत्काइएकोमा चौतर्फी विरोध

185 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ आश्विन २०७३, शुक्रबार २३:१५

सम्पादक: Dhading News

 

 

14441179_1140938545996134_2649997049345458304_nआश्विन ७, २०७३- सामुदायिक रेडियो धादिङ र हिंसापीडित महिलाहरुको आश्रयस्थल ‘स्नेह हाउस’ भत्काइएकोमा सदरमुकाममा विरोध जनाइएको छ ।

शुक्रबार बिहान करिब ४ बजे जिल्ला वन कार्यालयले छापामार शैलीमा डोजर लगाई भवन, टहरा भत्काएको विरोधमा सञ्चारकर्मी, गैरसरकारी संस्थाका प्रतिनिधि, नागरिक समाजका अगुवा र विभिन्न पेशागत संघ संगठनहरुले विरोध जनाएका हुन् ।

नेपाल पत्रकार महासंघ, प्रेस युनियन, प्रेस चौतारी, मानव अधिकार एलायन्स, रेडियो धादिङ लगायतले विज्ञप्ति निकालेर भत्र्सना गरेका छन् । सञ्चालक संस्था सहयात्री समाजले स्नेह हाउसमा राति असहाय र सुत्केरी महिलाहरुमा हातपात गरेकोले भत्काउन आएका जिल्ला वन कार्यालय प्रमुख ईमानाथ पौडेल, जनपद र सशस्त्र प्रहरी नायब उपरीक्षक लगायतलाई कारबाहीको माग गर्दै राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोग र राष्ट्रिय महिला आयोगमा उजुरी गरिएको छ ।

दक्षिण एसियाली देशहरुमा सञ्चालित सामुदायिक रेडियोहरुको छाता संगठन (अमार्क)का सहअध्यक्ष मीनबहादुर शाहीले भने– ‘समुदायले सञ्चालन गरेको रेडियो लगायत अशक्त र अपाङ्ग महिलाहरुमाथि गरिएको अमानवीय कार्य भएकोले अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार कानुनअनुसार कारबाहीको माग गर्दै उजुरी गरेका छौं ।’ तत्काल राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगले छानबिन गर्ने उनको विश्वास छ ।

धादिङका विभिन्न संघ संगठनहरुले रेडियो भवनमा पसेर उपकरणसमेत झिक्न नदिई तोडफोड गरी डोजर चलाईएकोमा विरोध जनाए । कालो व्यानरसहित पुछारबजारबाट हातमा कालोपट्टी बाँधेर जुलुस प्रदर्शन गरेका छन् । उनीहरुले सूचनाको हकको सुनिश्चितता गर, हिंसापीडित महिलाहरुको अधिकारको ग्यारेन्टी गर जस्ता नारा लगाई सिरान बजारसम्म प्रदर्शन गरे ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ आश्विन २०७३, शुक्रबार २३:१५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories