साहस परियोजना अनुगमन सम्पन्न

222 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २७ पुष २०७३, बुधबार १७:०६

सम्पादक: धादिङ न्यूज

cirds-anugamanबिनाशकारी भुकम्पका कारण क्षती भएका जिल्लाको ७ वटा स्वास्थ्य सस्था मा प्रिफेवद्धारा सेवा सूचारुगर्न यूनिसेफ , नेपालले गरेको सम्झौता अनुरुप सल्यानटार गा.बि.स.मा निर्माण गरीएको स्वास्थ्य चौकी भवन साथै यूनिसेफको आर्थिक सहयोग एबं नेपाल जनस्वास्थ्य प्रतिष्ठान र चन्द्रज्योती एकिकृत ग्रामिण विकास समाजको साझेदारीमा सञ्चालित स्वास्थ्य सस्था सुद्रीढीकरण एबं पुर्नरसक्रियता कार्यक्रम साहस परियोजना अन्र्तगत गरिएका गतिबिधिहरुको सम्यूक्त अनुगमन गएिको थियो ।
कार्यक्रममा यूनिसेफ नेपालका महमद क्रितिस , वरिष्ठ जनस्वास्थ्य प्रशासक महेश्वर श्रेष्ठ र विष्णु रिजाल , यूनिसेफ ईमरजेन्सी स्वास्थ्य एबं पोषण कार्यक्रमका नितेन्द्र चौरशिया, सिड्स धादिङका कार्यकारी निर्देशक गोकर्ण रुपाखेती र नेपाल जनस्वास्थ्य प्रतिष्ठानका राधिका सापकोटाको टोलिले सल्यानटार वाडा नः ७ को श्रीकृष्ण स्वास्थ्य आमा समूह, र वडा नः ८ को कलादेबी स्वास्थ्य आमा समूह र आगिन्चोक वडा नः ७ को प्रगतिशिल आमा समूहको गतिबिधिको बिषयमा अनुगमन गरेको थियो । सो अवशरमा आमा समुहका सदस्यहरुले जिल्ला जनस्वास्थ्य प्रमुख संग आफ्नैवस्तिमा स्वास्थ्य समस्याको वारेमा वताउन सक्ने अवशर परियोजनाले दिएको  साथै आमा समूह नियमित समयमा वस्न सक्ने वनाएको साथै बिभिन्न स्वास्थ्य सम्बन्धि जानकारी प्राप्त गर्न साहस परियोजनाले योगदान गरेको वताईएको थियो । कार्यक्रममा जनस्वास्थ्य प्रमुख ले कार्यक्रमको निरन्तरताका लागी समूहको परिचालन र आमाहरुको सक्रियता बढाउन जरुरी रहेको साथै हरेक आमाहरुको साथै नवजात शिसुको सुरक्षामा समूहको चासो गरी स्वास्थ्य कर्मी को सहयोगमा मात्र सुत्केरी गराउन सहयोग गर्न अनुरोध गर्दै पूर्ण खोप गा.बि.स घोषाणमा लाग्न समेत आग्राह गर्नु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२७ पुष २०७३, बुधबार १७:०६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

नेपालमा एकै दिन १ सय १४ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि

काठमाडौं । नेपालमा एकै दिन १ सय १४ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास देवकोटाले १ सय १४ जना संक्रमित थपिएको जानकारी दिनुभयो । मन्त्रालयमा.....

नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ७७२- थपिए ९० जना

धादिङ । नेपालमा जेठ १३ गते मंगलबार दिउँसो सम्ममा एकैदिनमा थप ९० जनामा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) संक्रमण पुष्टि भएको.....

धादिङमा आलोपालो गरेर सामान ढुवानी हुने

धादिङ, १२ जेठ - लकडाउनको समयमा वजार क्षेत्रमा मालसामान ढुवानी गर्ने सवारीहरुको भिडभाड बढ्न थालेपछि धादिङमा.....

सोमबार सार्वजनिक बिदा दिने गृहको मन्त्रालयको निर्णय

धादिङ न्यूज धादिङ, ११ जेठ - गृह मन्त्रालयले आइतबारका लागि दिने भनिएको सार्वजनिक विदा नदिेने भएको छ ।   नेपाल.....

भारतबाट २ सय १७ जना शनिवार धादिङ आईपुगे

धादिङ,१० जेठ - धादिङ घर भै रोजगारीका क्रममा भारतका विभिन्न स्थानमा रहेका २ सय १७ जना शनिवार विहान धादिङ आइपुगेका.....

Categories