साहस परियोजना अनुगमन सम्पन्न

193 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २७ पुष २०७३, बुधबार १७:०६

सम्पादक: Dhading News

cirds-anugamanबिनाशकारी भुकम्पका कारण क्षती भएका जिल्लाको ७ वटा स्वास्थ्य सस्था मा प्रिफेवद्धारा सेवा सूचारुगर्न यूनिसेफ , नेपालले गरेको सम्झौता अनुरुप सल्यानटार गा.बि.स.मा निर्माण गरीएको स्वास्थ्य चौकी भवन साथै यूनिसेफको आर्थिक सहयोग एबं नेपाल जनस्वास्थ्य प्रतिष्ठान र चन्द्रज्योती एकिकृत ग्रामिण विकास समाजको साझेदारीमा सञ्चालित स्वास्थ्य सस्था सुद्रीढीकरण एबं पुर्नरसक्रियता कार्यक्रम साहस परियोजना अन्र्तगत गरिएका गतिबिधिहरुको सम्यूक्त अनुगमन गएिको थियो ।
कार्यक्रममा यूनिसेफ नेपालका महमद क्रितिस , वरिष्ठ जनस्वास्थ्य प्रशासक महेश्वर श्रेष्ठ र विष्णु रिजाल , यूनिसेफ ईमरजेन्सी स्वास्थ्य एबं पोषण कार्यक्रमका नितेन्द्र चौरशिया, सिड्स धादिङका कार्यकारी निर्देशक गोकर्ण रुपाखेती र नेपाल जनस्वास्थ्य प्रतिष्ठानका राधिका सापकोटाको टोलिले सल्यानटार वाडा नः ७ को श्रीकृष्ण स्वास्थ्य आमा समूह, र वडा नः ८ को कलादेबी स्वास्थ्य आमा समूह र आगिन्चोक वडा नः ७ को प्रगतिशिल आमा समूहको गतिबिधिको बिषयमा अनुगमन गरेको थियो । सो अवशरमा आमा समुहका सदस्यहरुले जिल्ला जनस्वास्थ्य प्रमुख संग आफ्नैवस्तिमा स्वास्थ्य समस्याको वारेमा वताउन सक्ने अवशर परियोजनाले दिएको  साथै आमा समूह नियमित समयमा वस्न सक्ने वनाएको साथै बिभिन्न स्वास्थ्य सम्बन्धि जानकारी प्राप्त गर्न साहस परियोजनाले योगदान गरेको वताईएको थियो । कार्यक्रममा जनस्वास्थ्य प्रमुख ले कार्यक्रमको निरन्तरताका लागी समूहको परिचालन र आमाहरुको सक्रियता बढाउन जरुरी रहेको साथै हरेक आमाहरुको साथै नवजात शिसुको सुरक्षामा समूहको चासो गरी स्वास्थ्य कर्मी को सहयोगमा मात्र सुत्केरी गराउन सहयोग गर्न अनुरोध गर्दै पूर्ण खोप गा.बि.स घोषाणमा लाग्न समेत आग्राह गर्नु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२७ पुष २०७३, बुधबार १७:०६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

लागुऔषध मुद्दामा फरार गल्छीका दुई महिला पक्राउ

धादिङ- फरार अभियुक्त पक्राउ अभियान अन्र्तगत जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले मंसिर २ गते  उनिहरुलाई पक्राउ गरेको हो । पक्राउ पर्नेमा गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ मछेडीखोला बस्ने ५० बर्षिया सरिता भन्ने.....

बूढीगण्डकी प्रभावितद्धारा आन्दोलनको घोषणा

धादिङ । बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको डुबानमा पर्ने बजार क्षेत्रको मुआब्जा निर्धारण नगरेको भन्दै प्रभावित.....

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

Categories