दौडेर २५ किलोमिटर पार गरी बिहे

64 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २८ माघ २०७३, शुक्रबार ०६:१३

सम्पादक: Dhading News

52_bihe_ngभारत । भारतको महाराष्ट्रस्थित कोल्हापुरमा हालै यस्तै अचम्मको बिहे भएको छ । त्यो बिहे कम, दौड बढी जस्तो लाग्थ्यो । बिहे सम्पन्न भइसक्दासम्म दुलाहा-दुलही र जन्तीले २५ किलोमिटर त दौडिएरै पार गरेछन् । कलोशी गाउँमा जब बिहान जन्ती निस्कियो तब सबै अचम्ममा परे । किनकि जन्तीहरु शुटबुटमा हैन जाँगे र टिसर्टमा थिए । जन्तीको त के कुरा बेहुला-बेहुलीले पनि बिहेका पहिरनमा होइन, जाँगे र टिसर्ट लगाएका थिए । गाउँबाट सुरु भएको उक्त बिहे दौड २५ किलोमिटर दूरी पार गरी बिहे दर्ता गर्ने सरकारी कार्यालयसम्म पुगेर सकियो । यो म्याराथन बिहेका पछाडि एउटा अनौठो कहानी छ ।
वास्तवमा बेहुला नवनाथ र बेहुली पूनमको चिनजान एक म्याराथन दौडका बखत भएको रहेछ । दुबैजना ३ वर्षसम्म म्याराथन एसोसिएसनसँग आबद्ध रहे । म्याराथनमा रुची हुनुका कारणले गर्दा उनीहरुले आफ्नो बिहेमा समेत म्याराथनलाई छाड्न सकेनन् र दौडिएरै बिहे गरे । म्याराथन बिहेका माध्यमबाट मानिसहरुलाई तन्दुरुस्तीकोे सन्देश दिन चाहेका उनीहरु बताउँछन् ।


२८ माघ २०७३, शुक्रबार ०६:१३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

छुट्टाछुट्टै स्थानमा दुर्घटना, दुईको मृत्यु , एक घाईते

धादिङ, १२ फागुन - शनिवार विहान धादिङ जिल्लाको दुई छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा परि दुई जनाको ज्यान गएको छ भने एक जना घाईते भएका छन् । धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नं १ कालिका मन्दिर नजिकै.....

धादिङमा पुनर्निर्माणमा महिलाहरू सक्रिय

धादिङ -बन्दै गरेको घर, चाहे जग खन्दै होस् या गाह्रो लगाउने चरणमा । बन्दै गरेको हरेक नयाँ घरमा महिला कामदार.....

पार्टी तथा भातृ संगठनकाे अधिवेशन रोक्ने एमालेकाे निर्णय

काठमाडौं । माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकिकरणको सहमति भइसकेको भन्दै एमालेले पार्टी कमिटी र भातृ संगठनका.....

राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा

काठमाडौं, फागुन १० - निर्वाचन आयोगले राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा गरेको छ। आयोगले.....

सुत्केरीढुंगाबाट चरेश सहित दुई जना पक्राउ

धादिङ, ८ फागुन - धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ सुत्केरीढुंगाबाट प्रहरीले प्रतिवन्धित लागुऔषध चरेश बरामद.....