logo-768x225

फेसबुकमा भएको अश्लिल सामाग्री हटाउन के गर्ने?

73 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ६ फाल्गुन २०७३, शुक्रबार ०७:१५

सम्पादक: Dhading News

काठमाडौं–पछिल्लो समयमा समाजिक संजाल फेसबुकमा अश्लिल सामाग्री तथा लिंक ट्याग हुन थालेको भन्दै प्रहरीले त्यसबाट बच्ने उपाय सार्वजनिक गरेको छ। प्रहरीले सार्वजनिक गरेको सुझाव यस्तो छ।

आफ्नो फेसबुक एकाउण्टबाट आफ्नो जानकारी र अनुमती बिना आफूले पठाउदै नपठाएको विभिन्न अश्लिल फोटो तथा भिडियो शेयर हुन थालेपछि प्रहरीले शेयर हुने गरेको समस्याका गुनासाहरु आएको हुँदा सर्वसाधारणको जानकारीका लागि, त्यस्ता समस्याबाट बच्न निम्न उपायहरू अपनाउन अनुरोध गर्दछौ ।
तत्काल आफ्नो फेसबुकमा ट्याग तथा म्यासेजमा पोष्ट भएका त्यस्ता कन्टेन्ट हरुलाई डिलिट गर्ने । आफुले फेसबुक चलाउने गरेको कम्प्युटरमा रहेको ब्राउजरको सेसन, कुकिज फाइल एप्लिकेश डाटालाई आवश्यकता अनुसार सो कम्प्युटरबाट डिलिट गर्ने ।
आफुले फेसबुक चलाउने गरेको कम्प्युटरमा रहेको टेम्प्रोरी फाइल हरुलाई आवश्यकता अनुसार सो कम्प्युटरबाट रिमुभ वा डिलिट गर्ने ।आफ्नो फेसबुक चलाउन प्रयोग गरेको पासवर्ड तत्काल परीवर्तन गर्ने । साथै पासवर्डलाई सेक्योर गर्ने अन्य अपसन हरुलाई इन्डेवल गर्ने ।
फेसबुकको सेक्युरिटी पोलेसीलाई इडिट गरी सम्बन्धित प्रयोगकर्ताको अनुमती बिना निजको फेसबुकमा कुनै कुरा ट्याग गर्न नदिने व्यवस्था मिलाउने । जसबाट अन्य ब्यक्तिले आफ्नो फेसबुकमा कुनै कुरा ट्याग गर्नसक्दैन र यस्ता स्पाम हरुबाट बच्न सकिन्छ ।
आफुले चलाउदै आएको फेसबुक पेजसंग सम्बन्धित लाउनलोड गरीएका अन्य एप्लिकेशन हरु डिएक्टिभेट गर्ने र आवश्यकता अनुसार रिइन्स्टल गर्ने ।आफ्नो कम्प्युटरमा इन्टरनेट चलाउन प्रयोग गरीएको इन्टरनेट ब्राउजर एप्लिकेशन हरुलाई रिइन्सट गर्ने ।

-नागरिक न्यूज


६ फाल्गुन २०७३, शुक्रबार ०७:१५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

छुट्टाछुट्टै स्थानमा दुर्घटना, दुईको मृत्यु , एक घाईते

धादिङ, १२ फागुन - शनिवार विहान धादिङ जिल्लाको दुई छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा परि दुई जनाको ज्यान गएको छ भने एक जना घाईते भएका छन् । धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नं १ कालिका मन्दिर नजिकै.....

धादिङमा पुनर्निर्माणमा महिलाहरू सक्रिय

धादिङ -बन्दै गरेको घर, चाहे जग खन्दै होस् या गाह्रो लगाउने चरणमा । बन्दै गरेको हरेक नयाँ घरमा महिला कामदार.....

पार्टी तथा भातृ संगठनकाे अधिवेशन रोक्ने एमालेकाे निर्णय

काठमाडौं । माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकिकरणको सहमति भइसकेको भन्दै एमालेले पार्टी कमिटी र भातृ संगठनका.....

राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा

काठमाडौं, फागुन १० - निर्वाचन आयोगले राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा गरेको छ। आयोगले.....

सुत्केरीढुंगाबाट चरेश सहित दुई जना पक्राउ

धादिङ, ८ फागुन - धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ सुत्केरीढुंगाबाट प्रहरीले प्रतिवन्धित लागुऔषध चरेश बरामद.....