logo-768x225

फेसबुकमा भएको अश्लिल सामाग्री हटाउन के गर्ने?

43 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ६ फाल्गुन २०७३, शुक्रबार ०७:१५

सम्पादक: Dhading News

काठमाडौं–पछिल्लो समयमा समाजिक संजाल फेसबुकमा अश्लिल सामाग्री तथा लिंक ट्याग हुन थालेको भन्दै प्रहरीले त्यसबाट बच्ने उपाय सार्वजनिक गरेको छ। प्रहरीले सार्वजनिक गरेको सुझाव यस्तो छ।

आफ्नो फेसबुक एकाउण्टबाट आफ्नो जानकारी र अनुमती बिना आफूले पठाउदै नपठाएको विभिन्न अश्लिल फोटो तथा भिडियो शेयर हुन थालेपछि प्रहरीले शेयर हुने गरेको समस्याका गुनासाहरु आएको हुँदा सर्वसाधारणको जानकारीका लागि, त्यस्ता समस्याबाट बच्न निम्न उपायहरू अपनाउन अनुरोध गर्दछौ ।
तत्काल आफ्नो फेसबुकमा ट्याग तथा म्यासेजमा पोष्ट भएका त्यस्ता कन्टेन्ट हरुलाई डिलिट गर्ने । आफुले फेसबुक चलाउने गरेको कम्प्युटरमा रहेको ब्राउजरको सेसन, कुकिज फाइल एप्लिकेश डाटालाई आवश्यकता अनुसार सो कम्प्युटरबाट डिलिट गर्ने ।
आफुले फेसबुक चलाउने गरेको कम्प्युटरमा रहेको टेम्प्रोरी फाइल हरुलाई आवश्यकता अनुसार सो कम्प्युटरबाट रिमुभ वा डिलिट गर्ने ।आफ्नो फेसबुक चलाउन प्रयोग गरेको पासवर्ड तत्काल परीवर्तन गर्ने । साथै पासवर्डलाई सेक्योर गर्ने अन्य अपसन हरुलाई इन्डेवल गर्ने ।
फेसबुकको सेक्युरिटी पोलेसीलाई इडिट गरी सम्बन्धित प्रयोगकर्ताको अनुमती बिना निजको फेसबुकमा कुनै कुरा ट्याग गर्न नदिने व्यवस्था मिलाउने । जसबाट अन्य ब्यक्तिले आफ्नो फेसबुकमा कुनै कुरा ट्याग गर्नसक्दैन र यस्ता स्पाम हरुबाट बच्न सकिन्छ ।
आफुले चलाउदै आएको फेसबुक पेजसंग सम्बन्धित लाउनलोड गरीएका अन्य एप्लिकेशन हरु डिएक्टिभेट गर्ने र आवश्यकता अनुसार रिइन्स्टल गर्ने ।आफ्नो कम्प्युटरमा इन्टरनेट चलाउन प्रयोग गरीएको इन्टरनेट ब्राउजर एप्लिकेशन हरुलाई रिइन्सट गर्ने ।

-नागरिक न्यूज


६ फाल्गुन २०७३, शुक्रबार ०७:१५ मा प्रकाशित

Dhading Galaudi mahotsav 2073

समाचार

सबै

छिमेकी झगडामा एक घाइते, पार्टीहरुबीच आरोप प्रत्यारोप

धादिङ   ८ मंसिर  -छिमेकी छिमेकी विच भएको झगडालाई धादिङको धुवाकोटमा राजनीतिकरण भएपछि पार्टीहरुबीच आरोप प्रत्यारोप सुरु भएको छ । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा न.ं १४ धुवाकोटको टारमा शुक्रबार विहान छिमेकीहरुबीच.....

निर्वाचन विथोल्न धादिङमा श्रृङखलाबद्ध रुपमा बम आतंक

धादिङ - निर्वाचन विथोल्ने नियतले धादिङमा एक साता यता श्रृङखलाबद्ध रुपमा वम आतंक मच्चाईएको छ । शुक्रवार  विहान.....

नेपाल बन्द हल्ला मात्रै: विप्लव

मंसिर ८ गते नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेकपाले गर्ने भनेको नेपाल बन्द हल्ला मात्रै भएको जनाएको छ.....

धादिङमा प्रतिनिधिसभालाई समेत छायामा पार्दै प्रदेशका ‘हेभीवेट’ उम्मेदवार

  काठमाडौं : देशैभरमा प्रदेशसभा निर्वाचन प्रतिनिधिसभा निर्वाचनको छायामा परेको महसुस भइरहेका बेला धादिङमा भने.....

पृथ्वीराजमार्गमा भेटिएको बम निष्क्रिय

धादिङ, ५ मंसिर  :धादिङको निर्वाचन क्षेत्र नमबर १ मा पर्ने गजुरी गाउँपालिका वडा नं २ बिहानीपम्प नजिकै.....

netrawati 3x2 = 20pcs

dashai-shub-kamana