स्थानीय अगुवा महिलालाई प्रस्तावना लेखनमा दक्ष बनाउन तालिम

711 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २६ फाल्गुन २०७३, बिहीबार ०६:४७

सम्पादक: Dhading News

talim_arthasansar-2
धादिङ – स्थानीय महिला समूह,सहकारीका प्रतिनिधि र रिफ्लेक्ट सहजकर्ताहरुको लागि संचालित २ दिने प्रस्ताव लेखन तालीम मंगलबार सम्पन्न भएको छ । 

    “महिला सम्मानको आधार : सीपयुक्त हात स्वरोजगार” अन्तराष्ट्रिय तथा “बदलिदो परिवेशमा कामकाजी महिलाःसन् २०३० सम्ममा बराबरी पाईला”भन्ने राष्ट्रिय नाराका साथ मनाईन लागेको १०७ औं अन्र्तराष्ट्रिय महिला दिवस फाल्गण २५ को अवसरमा आयोजित तालीममा दार्खा र कुम्पुरका गरी २५ जना स्थानीय महिला समूह,सहकारीका प्रतिनिधि र रिफ्लेक्ट सहजकर्ताहरुको सहभागीता रहेको प्रयास नेपाल धादिङका लैगिक संरक्षण अधिकृत रेनुका रुपाखेतीले जानकारी दिइन् । 

    स्थानीय महिला समूहका प्रतिनिधि र रिफ्लेक्ट सहजकर्ताहरुको लागि संचालित तालीममा सामाजिक विकास कार्यक्रमका लागि प्रस्तावना पत्रको तयारी र बजेट र कार्यायोजना तयारी,महिलालाई प्रत्यक्ष फाइदा पुग्ने आयोजनाहरु,आर्थिक तथा सामाजिक रुपमा पछि परेका विपन्न वर्गहरुले प्रत्यक्ष फाईदा पाउने आयोजनाहरुको लागि बिनियोजित रकम लक्षित बर्गले माग गर्ने तरीका,उपभोक्ता समितिको बैठकका निर्णय लेखन, उपभोक्ता समितिले गाउँ विकास समितिमा पेश गर्नुपर्ने प्रगति विवरणको खाका लगायतका बिषयमा महिला तथा बालबालिका कार्यालयका प्रमुख साबित्री थापा रावल, दार्खा गाउँ विकास समितिका सचिव दुर्गा शाही,प्रयास नेपाल कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्याल,कार्यक्रम व्यवस्थापक लोकेन्द्र खड्का,अक्सफामका लैगिक संरक्षण अधिकृत सरिता राईले बिषयबस्तुको बारेमा जानकारी गराईन ।

प्रयत्नशील सामुदायिक विकास समाज (प्रयास नेपाल) र अक्सफामको साझेदारीमा सञ्चालित नेपाल भुकम्प प्रतिकार्य परियोजना अन्र्तगत तालीम सम्पन्न भएको हो ।    महिलालाई प्रत्यक्ष फाइदा पुग्ने आयोजनाहरु,आर्थिक तथा सामाजिक रुपमा पछि परेका विपन्न वर्गहरुले प्रत्यक्ष फाईदा पाउने आयोजनाहरुको लागि बिनियोजित रकम लक्षित बर्गले माग गर्न नै नआउने कारणले गर्दा समयमा र प्रभावकारी रुपमा संचालन गर्न समस्या आएको गाउँ विकास समितिको कार्यालयका कर्मचारीहरुले बताउने गरेको महिला अगुवा कार्यकर्ताहरुको भनाई रहेको छ ।

गाउँ विकास समिति अनुदान सञ्चालन कार्यविधि, २०६७ ले तोकेको ढाँचामा महिला अगुवाहरुलाई प्रस्ताव,प्रतिवेदन तथा प्रतिवेदन लेखन तालीम संचालन पछि महिलाहरुले लक्षित बर्गमा बिनियोजित रकम नेपाल सरकारले तोकेको ढाँचामा माग गरी कार्यान्वयन गर्न सक्ने क्षमता विकास भएको दार्खाकी महिला अगुवा शोभा तामाङको भनाई रहेको छ । धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२६ फाल्गुन २०७३, बिहीबार ०६:४७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

लागुऔषध मुद्दामा फरार गल्छीका दुई महिला पक्राउ

धादिङ- फरार अभियुक्त पक्राउ अभियान अन्र्तगत जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले मंसिर २ गते  उनिहरुलाई पक्राउ गरेको हो । पक्राउ पर्नेमा गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ मछेडीखोला बस्ने ५० बर्षिया सरिता भन्ने.....

बूढीगण्डकी प्रभावितद्धारा आन्दोलनको घोषणा

धादिङ । बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको डुबानमा पर्ने बजार क्षेत्रको मुआब्जा निर्धारण नगरेको भन्दै प्रभावित.....

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

Categories