जिल्ला समन्वय समिति र गाउँपालिकाको कार्य प्रारम्भ

1133 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १ चैत्र २०७३, मंगलवार ०९:१५

सम्पादक: Dhading News

17264486_1835230296716704_1306045249617498665_nधादिङ । सरकारले नयाँ संरचनाको कार्यान्वयन गरेसँगै जिल्ला विकास समिति धादिङले पूरानो साइनबोर्ड हटाइ  जिल्ला समन्वय समितिको कार्यालय लेखिएको साइनबोर्ड टाँसेको छ ।  नयाँ संरचना लागु भए सँगै स्थानिय विकास अधिकारी र गाविस सचिवलाई असार मसान्त सम्मको लागि कार्यकारी प्रमूखका रुपमा बसेर सेवाप्रबाह गर्न निर्देशन दिएको छ ।

त्यस्तै धादिङ  जिल्लामा दुइ नगरपालिका र ११ गाँउपालिकामा कर्मचारी नियुक्तीको जेष्ठताका आधारमा नगरपालिका कार्यकारी प्रमूख र गाँउपालिका कार्यकारी प्रमूखहरु जिल्ला समन्वय समितिले तोककोे छ ।
पूरानो संरचानमा १ नगरपालिका र ४६ गाविस धादिङ जिल्लामा हाल नयाँ संरचनामा दुइ नगरपालिका र ११ गाँउ पालिका गरि १३ वटा स्थानिय संरचनामा परीणत भएको छ ।

नयाँ संरचना अनुसार नीलकण्ठ नगरपालिका, धुनिवेसी नगरपालिका,थांक्रे गाउँ पालिका,गल्छी गाउं पालिका, गजुरी गाउं पालिका, वेनिघाट रोराङ गाउँ पालिका,सिद्धलेक गाउँपालिका,ज्वालामुखी गाउँपालिका,त्रिपुरासुन्दरी गाउँ पालिका, गंगाजमुना गाउं पालिका,नेत्रावती गाउँपालिका,खनीयाबास गाउँपालिका, र रुवीभ्याली गाउँपालिका  कार्यकारी प्रमूखको जिम्मेवारि सोमबार देखिनै बाँडफाँड गरिएको छ ।तत्कालिन गाविस कार्यालयबाट प्रवाह हुंदै आएको सेवाहरु सम्वन्धित गाउँपालिका अन्र्तगतको वडा कार्यालयबाट लिन सकिने भएको छ । गाउं पालिकाको कार्यकारी प्रमुख तोकिए संगै गाउं पालिकामा समावेश भएका तत्कालिन गाविसका सचिवहरु अव वडा पालिकाको सचिवमा रहेर काम गर्ने भएका छन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१ चैत्र २०७३, मंगलवार ०९:१५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीमा रहेको कर कार्यालय वन्द नहुने

गल्छीमा रहेको करदाता सेवा कार्यालय एक साताका लागि बन्द गर्न संकट व्यवस्थापन समितिले गरेको निर्णयलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सच्याएको छ । करदाताहरुले साउन मसान्त भित्रमा बुझाउनु पर्ने कर नबुझाएमा.....

कोरोना संक्रमण बढेपछि धादिङमा एकसाताका लागि निषेधाज्ञा जारी

धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेशी आसपासका क्षेत्रमा एक साताका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । कोरोना भाइरस.....

गल्छी पालिका एक साताका लागि वन्द

गल्छी गाउँपालिका भित्र अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा एक साताका लागि वन्द गरिने भएको छ । बुधवार गल्छी.....

थोपलखोला आसपासमा बाढी पहिरोको त्रास

धादिङ धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित थोपल खोलामा पानीको बहाव बढ्दै जांदा आसपासका वासिन्दा त्रसित हुन.....

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ ।.....

Categories