नेशनल माइक्रोफाइनान्समा ३८ हजार आवद्ध

186 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ५ चैत्र २०७३, शनिबार १७:०८

सम्पादक: Dhading News

2071-12-4 National Microfinanceधादिङ–नेशनल माइक्रोफाइनान्स वित्तिय संस्थाले ३८ हजार परिवारमा वित्तिय सेवा प्रदान गरेको छ । २०७१ आषाढ १८ गतेबाट विधिवत रूपमा सञ्चालनमा आएको वित्तिय संस्थाले दुई वर्षमा २९ जिल्लाका ३१ वटा शाखा मार्फात २१ करोड ६२ लाख निक्षप संकलन गरेको छ । ३८ जना शेयरधनीको ७ करोड संस्थापक शेयर रहेको संस्थामा २४ हजार ४१ जना सर्वसाधरणधनीको ३ करोड शेयर पूजिँ रहेको छ । धादिङ जिल्लाको नीलकण्ठ नगरपालिकामा केन्द्रिय कार्यालय रहेको वित्तिय संस्थाले १ अर्व ३५ करोड लगानी गरी ३ करो ८३ लाख १८ हजार १ सय ७६ रुपयाँ नाफा गरेको वार्षिक प्रतिवेदन अध्यक्ष केशव प्रसाद आर्चायले प्रस्तुत गरे ।
आर्थिक वर्ष २०७२÷०७३ असार मसान्तसम्म संस्थाले २८ हजार २ सय २२ जनालाई समूह आवद्ध गरी २१ हजार ४ सय ९५ जनालाई ऋण लगानी गरेको छ । ३१ जिल्लाका विपन्न परिवारलाई कुखुरा पालन, तरकारी खेती, वाख्रा पालन, वंगुर पालन, साना व्यावसाय तथा पसल सञ्चालन गर्न ऋण लगानी गरेको छ । नेपाल राष्ट्र बैंक बाट “घ” वर्गको इजाजतपत्र प्राप्त राष्ट्रिय स्तरको कार्यक्षेत्र भएको वित्तीय संस्थामा अध्यक्ष केशव प्रसाद आचार्य, सञ्चालक सदस्यमा गंगा प्रसाद उप्रेती रबिन सिजापति, बरुण श्रेष्ठ, राजिब गिरी र नरेन्द्र प्रसाद छत्कुल्ली सहित ६ जना रहेकाछन् । धादिङबेसीमा शुक्रवार सम्पन्न भएको साधारण सभाले सर्बसाधारणको तर्फबाट सञ्चालकमा बद्री प्रसाद प्याकुरेल र राम कुमार तिमल्सिनालाई निर्वाचित समेत गरेको छ । नेशनल माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था लि.को प्रवद्र्धन नेपाल इन्भेष्टमेण्ट बैंक लि., कुमारी बैंक लि. सहित सातवटा बैंक तथा वित्तीय संस्था र नेपालका ख्यातीप्राप्त व्याक्तिहरूबाट गरिएको नेपाल राष्ट्र बैंक बाट “घ” वर्गको इजाजतपत्र प्राप्त राष्ट्रिय स्तरको कार्यक्षेत्र भएको वित्तीय संस्था हो ।


५ चैत्र २०७३, शनिबार १७:०८ मा प्रकाशित

Dhading Galaudi mahotsav 2073

समाचार

सबै

गल्छी गाउँपालिकामा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम

गल्छी गाउँपालिकाको आयोजनामा  शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । शुक्रवार गल्छी गाउँपालिकाको वडा नम्बर ८ छाङ्गेश्वर मन्दिर परिसरमा विजयादशमी, शुभदिपावली तथा छठ पर्व २०७४ को पावन अवसरमा.....

रकमको जोहो गर्नुहोला पाँच अर्ब ७१ करोडको हकप्रद सेयर आउँदैछ

काठमाडौँ / धितोपत्र बोर्डले विभिन्न १२ वटा कम्पनीलाई रु पाँच अर्ब ७१ करोड ८५ लाख ४२ हजार बराबरको हकप्रद शेयर.....

नेपाल टेलिकमको दशैं अफर सार्वजनिक

नेपाल टेलिकमले नेपालीहरुको महान चाड बडादशैंको अवशर पारेर नयाँ अफरहरु सार्वजनिक गरेको छ । टेलिकमले बुधबार.....

नागढुंगाबाट २८ मरेका खसीबोका बरामद

काठमाडौं, असोज ५ -महानगरीय प्रहरी प्रभाग नागढुंगाले २८ वटा मरेका खसीबोका बरामद गरेको छ । प्रभागबाट.....

धादिङमा तीन जनालाई डेँगुको संक्रमण

धादिङ । धादिङमा डेँगु रोगका तीन जना बिरामी भेटिएका छन् । हालै जिल्ला अस्पताल धादिङमा उपचारका लागि आएका.....

netrawati 3x2 = 20pcs

dashai-shub-kamana