यौनशक्ति बढाउन जाइफलको जादु

268 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ चैत्र २०७३, बिहीबार २१:०९

सम्पादक: Dhading News

Magic-of-jaifaalप्राचीनकालदेखि जाइफल विभिन्न रोगको उपचारमा उपायोग हुँदै आएको छ । आयुर्वेदअनुसार जाइफल वेदनानाशक , दातनाशक , कुमिनाशक हुन्छ ।

यसलाई स्नायु प्रणालीका लागि उपयोगी मानिन्छ । यसमा पाचक गुण प्रचुर मात्रामा भएकोले र कलेजोलाई सक्रिय गर्ने भएकोले पाचनको लागि समेत उपायोगी छ । अनिन्द्र, शूल, अपच खोकी, बाडुली , शीघ्रपतन , र नपुंसकताजस्ता व्याधी हटाउन पनि यो उपयोगी मानिन्छ ।

जाइफलको चूर्ण र तेल उपायोग गरिन्छ । चूर्णको मात्रा भने पाँच सय मिलिग्रामदेखि एक ग्राम र तेल एक देखि तीन थोपा उपयोग गर्न सकिन्छ । अनुहारको कालोपोतो हटाउनेसमेत जाइफल फाइदाकारी मानिन्छ । आयुर्वेदका ज्ञाताहरुका अनुसार जाइफल ढुंगामा घोटेर तयार गरिएको लेप अनुहरमा लागाउनाले कालोपोतो हट्छ ।

यसले डन्डीफोर आदिकोे दाग र हल्का कालोपनलाई समेत कम गर्छ । जाइफले यौनशक्ति पनि बढाउँछ । कम्मरको पीडा , गठिया रोगमा जाइफलको लेप वा तेलले मालिस गर्दा आराम मिल्छ । गाठियाबाहेक चेटग्रस्त मर्केको , सुन्नेको अंगमा समेत जाइफललाई तोरीको तेलमा मिलाएर मालिस गर्नाले सन्चो हुन्छ । जाइफलको मलिसले शरीरमा गर्मी आउँछ , चुस्ती र फुर्ती आउँछ र पसिनाको रुपमा विकार शरीरबाट बाहिर निस्कन्छ ।

पेट दुखेको बेला जाइफलको दुईचार थोपा तेल खानाले सन्चो हुन्छ । परम्परागत उपचार प्रणलीअनुसार दुखेको दाँतमा जाइफलको तेल चोबेको रुवा (कपास) राख्दा पीडा कम भएर जान्छ । दाँतमा कीरा लागेको भए मर्छ । जाइफलको तेलमा पीडानासक गुण हुने भएकोले यसले मालिस गर्दा अंगविशेष केही समयको लागि संज्ञाशून्य हुन्छ । त्यसैले दुखाइको अनुभूति हुन पाउँदैन ।

परम्परागत चिकित्सा प्रणलिअनुसार निन्द्र नलाग्ने समय भए , जाइफल घोटेर घिउमा मिसाई परेलामा लगाउनुपर्छ अनि निन्द्र लाग्छ । गाईको घिउमा जाइफललाई घोटेर पैताला र परेलामा लगाउँदा पनि निन्द्रा लाग्छ । आयुर्वेदअनुसार जाइफलको चूर्ण नपुंसकता हटाउनेसमेत प्रभावकारी हुने गर्छ ।नेपाल ताराबाट


२४ चैत्र २०७३, बिहीबार २१:०९ मा प्रकाशित

Dhading Galaudi mahotsav 2073

समाचार

सबै

गल्छी गाउँपालिकामा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम

गल्छी गाउँपालिकाको आयोजनामा  शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । शुक्रवार गल्छी गाउँपालिकाको वडा नम्बर ८ छाङ्गेश्वर मन्दिर परिसरमा विजयादशमी, शुभदिपावली तथा छठ पर्व २०७४ को पावन अवसरमा.....

रकमको जोहो गर्नुहोला पाँच अर्ब ७१ करोडको हकप्रद सेयर आउँदैछ

काठमाडौँ / धितोपत्र बोर्डले विभिन्न १२ वटा कम्पनीलाई रु पाँच अर्ब ७१ करोड ८५ लाख ४२ हजार बराबरको हकप्रद शेयर.....

नेपाल टेलिकमको दशैं अफर सार्वजनिक

नेपाल टेलिकमले नेपालीहरुको महान चाड बडादशैंको अवशर पारेर नयाँ अफरहरु सार्वजनिक गरेको छ । टेलिकमले बुधबार.....

नागढुंगाबाट २८ मरेका खसीबोका बरामद

काठमाडौं, असोज ५ -महानगरीय प्रहरी प्रभाग नागढुंगाले २८ वटा मरेका खसीबोका बरामद गरेको छ । प्रभागबाट.....

धादिङमा तीन जनालाई डेँगुको संक्रमण

धादिङ । धादिङमा डेँगु रोगका तीन जना बिरामी भेटिएका छन् । हालै जिल्ला अस्पताल धादिङमा उपचारका लागि आएका.....

netrawati 3x2 = 20pcs

dashai-shub-kamana