एसईई नतिजा आज सार्वजनिक हुँदै

211 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २ असार २०७४, शुक्रबार ०७:२३

सम्पादक: Dhading News

See-exam-4-594326ec78f605.06015572काठमाडौं : परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयले यस वर्षको सेकेन्डरी एजुकेसन इक्जामिनेसन (एसईई) को नतिजा शुक्रबार सार्वजनिक गर्ने भएको छ ।परीक्षा नियन्त्रक अम्बिकाप्रसाद रेग्मीले नतिजा प्रकाशनका लागि अन्तिम तयारी भइरहेको बताउनुभयो । ‘तयारी अन्तिम चरणमा पुगेको छ । प्रविधिमा कुनै समस्या आएन भने शुक्रबार जसरी पनि नतिजा सार्वजनिक गर्छौं’, रेग्मीले भन्नुभयो । उहाँका अनुसार बिहीबार मध्यरातसम्म बसेर भए पनि काम सक्नेगरी कर्मचारी खटिएका छन् ।

परीक्षा समितिका अध्यक्ष तथा शिक्षासचिव शान्तबहादुर श्रेष्ठलाई नतिजा सार्वजनिक गर्ने विषयमा पनिकाले जानकारी गराइसकेको छ । ‘सचिव अध्यक्ष हुने भएका कारण उहाँले जतिखेर समय दिनुहुन्छ, त्यतिखेर नै नतिजा सार्वजनिक हुन्छ’, रेग्मीले भन्नुभयो, ‘शुक्रबारका लागि बिहान ६ बजे समय दिनुभयो भने पनि नतिजा सार्वजनिक गर्न तयार छौं ।’

विभिन्न जिल्लाबाट उत्तरपुस्तिका परीक्षण भएर आएको प्राप्तांकलाई कम्प्युटरमा इन्ट्री गरेर त्रुटि सच्याउने काम भइरहेको छ । हरेक विद्यार्थीको प्राप्तांकलाई रुजु गर्नुपर्ने भएकाले काम केही समय लाग्ने रेग्मीले बताउनुभयो । विगत वर्षमा एसएलसी भनिएको परीक्षालाई यस वर्षदेखि शिक्षा ऐन संशोधनसँगै एसईई नामकरण गरिएको हो । गत चैत पहिलो साता लिइएको परीक्षामा नियमित र आंशिक गरेर ५ लाख ३८ हजार विद्यार्थी सहभागी भएका थिए ।

यसअघि कक्षा १० अन्तिम परीक्षालाई एसएलसी भनिँदै आएकोमा गत असारमा भएको शिक्षा ऐनको आठौं संशोधनपछि कक्षा १२ को अन्तिममा लिइने परीक्षालाई एसएलसी मानिएको हो । कक्षा १२ सम्मलाई माध्यमिक तह मानिएसँगै एसएलसी परीक्षा सञ्चालन तथा नतिजा प्रकाशनको दायित्व पनि राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डमा गएको छ ।


२ असार २०७४, शुक्रबार ०७:२३ मा प्रकाशित

Dhading Galaudi mahotsav 2073

समाचार

सबै

छिमेकी झगडामा एक घाइते, पार्टीहरुबीच आरोप प्रत्यारोप

धादिङ   ८ मंसिर  -छिमेकी छिमेकी विच भएको झगडालाई धादिङको धुवाकोटमा राजनीतिकरण भएपछि पार्टीहरुबीच आरोप प्रत्यारोप सुरु भएको छ । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा न.ं १४ धुवाकोटको टारमा शुक्रबार विहान छिमेकीहरुबीच.....

निर्वाचन विथोल्न धादिङमा श्रृङखलाबद्ध रुपमा बम आतंक

धादिङ - निर्वाचन विथोल्ने नियतले धादिङमा एक साता यता श्रृङखलाबद्ध रुपमा वम आतंक मच्चाईएको छ । शुक्रवार  विहान.....

नेपाल बन्द हल्ला मात्रै: विप्लव

मंसिर ८ गते नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेकपाले गर्ने भनेको नेपाल बन्द हल्ला मात्रै भएको जनाएको छ.....

धादिङमा प्रतिनिधिसभालाई समेत छायामा पार्दै प्रदेशका ‘हेभीवेट’ उम्मेदवार

  काठमाडौं : देशैभरमा प्रदेशसभा निर्वाचन प्रतिनिधिसभा निर्वाचनको छायामा परेको महसुस भइरहेका बेला धादिङमा भने.....

पृथ्वीराजमार्गमा भेटिएको बम निष्क्रिय

धादिङ, ५ मंसिर  :धादिङको निर्वाचन क्षेत्र नमबर १ मा पर्ने गजुरी गाउँपालिका वडा नं २ बिहानीपम्प नजिकै.....

netrawati 3x2 = 20pcs

dashai-shub-kamana