मणिपालको तनाव आंशिकरुपमा टुङ्गियो

284 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ४ असार २०७४, आईतवार २१:५५

सम्पादक: Dhading News

manipalपोखरा ४, असार -केही दिनअघि पोखराको मणिपाल शिक्षण अस्पतालमा सुत्केरी र बच्चा दुवैको मृत्यु भएपछिको उत्पन्न तनाव आइतबार आंशिकरुपमा टुङ्गिएको छ ।

   गत जेठ २३ गते सुत्केरी गराउन मणिपालमा भर्ना भएकी धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ घर भई हाल पोखरा नयाँबजार बस्ने ३६ वर्षीया शान्ता पाण्डे भण्डारी र उनको बच्चाको मृत्यु भएपछि तनाव उत्पन्न भएको थियो । आइतबार घटनाका पीडित पक्ष, जिल्ला प्रशासन कार्यालय र अस्पताल प्रशासनसंग आइतबार भएको वार्तामा आंशिक सहमति भएपछि तनाव टुङ्गिएको हो । तर पीडित पक्षले आन्दोलन स्थगन भने गरेका छैनन् । पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालका सिनियर गाइनोक्लोजिष्ट डा. डेला सिं शर्मा संयोजक रहेको छानविन टोलीले घटनाको रिपोर्ट बुझाएपछि आइतबार जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा वार्ता भएको थियो ।
पीडित पक्षले छानविन समितिले बुझाएको रिपोर्टमा उल्लेख भएका कुराहरु झुट रहेको भन्दै अस्वीकार गरेपछि आइतबारको पहिलो चरणको वार्ता विनानिष्कर्ष टुङ्गिएको थियो । त्यसपछि जिल्ला प्रशासन, अस्पताल प्रशासन र क्षतिपूर्ति समिति बीच वार्ता भएको थियो । त्यसलगत्तै क्षतिपूर्ति समिति, जिल्ला प्रशासन र पीडित पक्षबीच आइतबार नै दोस्रो चरणको वार्ता भएको थियो । वार्तामा छानविन समितिको रिपोर्टलाई पुनः अध्ययन गर्र्न र सत्यतथ्य पत्ता लगाउनका लागि पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय स्वास्थ्य निर्देशक डा. अर्जुन आचार्यलाई दिने र उनले केही दिनमा सत्यतथ्य रिपोर्ट बुझाउने सहमति भएको छ ।
यसैगरी वार्तामा भएको सहमतिहरुमा सुत्केरी गराउने क्रममा मृत्यु भएकी शान्ता भण्डारीका श्रीमान राम भण्डारी र सात वर्षकी छोरीको आजीवन स्वास्थ्य उपचार मणिपाल शिक्षण अस्पतालले गर्ने, शान्ताको छोरीको शिक्षा तथा लालनपालनका लागि जिल्ला प्रशासनको समन्वयमा उत्कृष्ट बालगृहमा राख्ने, अस्पतालले सुत्केरी गराउनेक्रममा भएको खर्च फिर्ता गर्नुका साथै काजकीरिया खर्च स्वरुप १ लाख रुपैयाँ उपलव्ध गराउने सहमति वार्तामा भएको छ । सहमतिपछि पीडित पक्षले सोमबार शान्ता भण्डारी र बच्चाको शव बुझेर दाहसंस्कार गर्ने भएको छ ।


४ असार २०७४, आईतवार २१:५५ मा प्रकाशित

Dhading Galaudi mahotsav 2073

समाचार

सबै

निर्वाचनका लागि मतदान केन्द्रमा कम्तीमा नौ जना कर्मचारी

काठमाडौं-निर्वाचन आयोगले एक मतदान केन्द्रमा कम्तीमा नौ जना कर्मचारी खटाउने तयारी गरेको छ । आयोगले मतदाता संख्याका आधारमा मतदान केन्द्रमा खटाउने कर्मचारीको सूची तय गरेको छ । २ सय ५० मतदाता भएको मतदान.....

प्रकाश दाहालको पार्थिव शरीरलार्इ अन्तिम बिदाई (हेर्नुहोस् फोटोफिचर)

काठमाडौँ, मंसिर ३ । आकस्मिक हृदयघातका कारण निधन भएका माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय सदस्य तथा अध्यक्ष पुष्पकमल.....

एमाले नेता भुमि त्रिपाठीलाई लक्षित गरि एम्बुस बिस्फोट

एमाले नेता भुमि त्रिपाठीलाई लक्षित गरि एम्बुस बिस्फोट धादिङ । धादिङ क्षेत्र नं १ बाट उम्मेद्वारी दिएका भुमि.....

धादिङमा २ लाख ३३ हजार मतदाताले मतदान गर्न पाउने

 धादिङ । मंसिर १० गते हुन गईरहेको  प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनमा धादिङ जिल्लाका २ लाख ३३ हजार  मतदाताले.....

डा. महतलाई लक्षित गरि एम्बुस विस्फोट

क्षेत्र १ प्रदेश ख का उम्मेदवार रमेशकुमार महतको फेसबुकबाट साभार फोटो । नुवाकोट क्षेत्र नं. १ का उम्मेदवार.....

netrawati 3x2 = 20pcs

dashai-shub-kamana