बालबालिकालाई परिवारसंग पुनर्मिलन गराउँदै हिमाली नवीन समाज

158 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ असार २०७४, बुधबार ०७:२०

सम्पादक: Dhading News

18716413_1395691970474479_1341331416_nधादिङ- काठमाडौँको गोल्फुटारमा अवस्थित हिमाली नवीन समाज संस्थाले उत्तरी धादिङको एकदमै बिकट मानिने साविक सेर्तुङ गा.वि.स का २ जना बालबालिकाहरुलाइ उनीहरुको सम्वन्धित अभिभावकसँग ९ बर्ष पछि परिवार पुनर्मिलन गरिदिएको छ |

बर्ष १३ को सरस्वती कामी(नाम परिवर्तन) र बर्ष १८ को विकास सिन्चौरी(नाम परिवर्तन)लाइ उनीहरुको जैविक दाइ हिरालाल कामीसँग जिल्ला बालकल्याण समिति धादिङको रोहवरमा जिम्मा लगाईएको हिमाली नवीन समाज संस्थाका वरिष्ठ पुनर्मिलन अधिकृत सुरेन्द्र लामा तामाङले जानकारी दिनुभयो |

परिवार पुनर्मिलन पश्चात उक्त संस्थाले बाल हेरचाह योजनानुसार नियमित अनुगमन तथा भ्रमण समेत गरिने जनाएको छ | निज बालबालिकाहरुको शिक्षाको लागि सहयोग गर्ने उक्त संस्थाले प्रतिबद्दता गरेको छ | उक्त बालबालिकाहरु भक्तपुरको झौखेलमा अवस्थित खुशीको खबर मिशन अर्थात जोइफुल न्युज मिशन नामक बालगृहबाट केन्द्रीय बालकल्याण समितिको सहयोगमा जिल्ला बालकल्याण समिति भक्तपुरले मिति २०७३ कार्तिक २५ गते उद्दार गरि हिमाली नवीन समाज संस्थामा पारिवारिक पुनर्स्थापनाको निमित्त स्थानान्तरण गरिएको थियो | जिल्ला बालकल्याण सामिति भक्तपुरको अनुगमनको बेला उक्त बालगृहमा बालबालिका हेरचाह गर्ने कर्मचारी नभएको,बिना दर्ता संचालन भएको, बालबालिकाहरुलाई मिति गुज्रिएका खानेकुराहरु खुवाइएको,बालबालिकाहरुमाथि कुटपिट हुनेगरेको, बालगृहमा बाख्रापालन, कुखरापालन र तरकारी खेती जस्ता कार्यहरुमा बालबालिकाहरुलाइ प्रयोग गरेको पाइएकोले पटकपटक सुधारको लागि सल्लाह दिदा समेत कुनै उपलव्धी नभएको कारणले उक्त बालगृह बन्द गरिएको थियो | बालबालिकाहरुको अनावश्यक पारिवारिक बिछोड र बालबालिका ओसारपसार तथा बेचबिखन न्युनिकरणको लागि धादिङको झारलाङमा १० महिने परिवर्तनका संवाहक कार्यक्रमको सफल संचालन पश्चात उक्त कार्यक्रम री गा वि स मा पनि विस्तार गरिएको संस्थाले बताएको छ |


७ असार २०७४, बुधबार ०७:२० मा प्रकाशित

समाचार

सबै

अवैध बालुवा खानी वन्द गर्न धादिङका प्रजिअको निर्देशन

 धादिङ–अवैधानिक रुपमा सञ्चालन भइरहेका बालुवा धुने उद्योग फिरफिरे यन्त्रलाई दिइँदै आएको विद्युत्त तुरुन्त काट्न स्थानीय प्रशासनले विद्युत्त प्राधिकरणलाई निर्देशन दिएको छ । घरायसी प्रयोजन भनेर.....

सुरुङमार्ग निमार्णको ५ स्थानमा सम्भाव्यता अध्ययन

सरकारको १४औं योजनामा प्राथामिकतामा परेको विभिन्न स्थानमार्फत शुरुङमार्ग निमार्ण गर्ने प्रक्रियालाई अघि.....

यी हुन् देउवा सरकारले नियुक्त गरेका सात प्रदेश प्रमुख

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई बाहिरै राखेर सरकारले प्रदेश प्रमुख तोकेको छ । सात प्रदेश प्रमुख मध्ये नेपाली.....

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु.....

साक्षरताको नाममा नाटक मञ्चन ,पूर्ण साक्षर जिल्ला धादिङमा ल्याप्चे नै ल्याप्चे

धादिङ माघ २,  । चार बर्ष अघि धादिङ जिल्लालाई निकै तामझामका साथ पूर्ण साक्षर जिल्ला घोषणा गरियो । साक्षर जिल्ला.....