गल्छी गाउँपालिकाको वजेट २७ करोड ५० लाख ४० हजार

1676 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३ श्रावण २०७४, मंगलवार १७:१०

सम्पादक: Dhading News

????????????????????????????????????

गल्छी-गल्छी गाउँपालिकाको  बजेट,नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिकीकरण गरिएको छ । २०७४  असार ३१ गते सम्पन्न गाउँ सभाले पारित गरेको बजेट,नीति तथा कार्यक्रम मंगलबार एक कार्यक्रमको आयोजना गरि सार्वजनिक गरिएको हो  ।

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

गाउँपालिकाको विकासका लागि २७ करोड ५० लाख ४० हजारको बजेट सार्वजनिक भएको छ । गाउँपालिकाका अध्यक्ष कृष्णहरि श्रेष्ठको अध्यक्षतामा भएको  नीति, कार्यक्रम तथा बजेट सार्वजनिकिकरण कार्यक्रममा उपाध्यक्ष राधा तिमिल्सिना लामिछानेले प्रस्तुत गर्नु भएको हो ।गाउँपालिकाले चालु आर्थिक बर्षका लागि चालुमा ३ करोड ७० लाख, पुँजीगतमा १३ करोड ७५ लाख ३६ हजार र शर्सत प्राप्त अनुदान तर्फ ८ करोड २९ ३६ हजार रकम विनियोजन गरिएको छ ।
त्यसै गरी पुँजीगत रकममा आर्थिक विकासमा ९८ लाख २४ हजार,सामाजिक विकासमा ३ करोड १३ लाख ५० हजार पुर्वाधार विकासमा ६ करोड ९४ लाख, वन वाताबरण तथा विपद व्यवस्थापनमा ६८ लाख ,संस्थागत विकास, वित्तिय जोखिम न्युनिकरण र सुशासन तर्फ ९६ लाख ३० हजार गरी कुल २७ करोड ५० लाख ४० हजार रुपैयाको वजेट गल्छी गाउँपालिकाको संचित कोषबाट खर्च गर्ने गरी विनियोजन गरिएको कार्यक्रममा वताईएको थियो ।

????????????????????????????????????

सार्वजनिक कार्यक्रममा गाउँपालिकाका सम्पूर्ण जनप्रतिनिधि, नेपाली काँग्रेसका गल्छी गाउँपालिका संयोजक गोपिप्रसाद रिमाल, नेकपा एमालेका संयोजक केदारनाथ खतिवडा, माओवादी केन्द्रका रामचन्द्र सेन्चुरी, राप्रपाका प्रेमवहादुर अधिकारी गाउँपालिकाका कार्यकारी अधिकृत दिपेन्द्र रेग्मी, विभिन्न सामाजिक संघ संस्था, बिद्यालय, स्थानीय सरकारी कार्यालयका प्रतिनिधिहरुको उपस्थिती रहेको थियो ।बैरेनी र कल्लेरी गाविसको सबै वडा र गोगनपानी गाविसको वडा नम्बर ५ वडा समेटेर वनाईएको गल्छी गाउँपालिकामा ८ वडा कायम गरिएको छ । १२९.८ वर्ग किलोमिटर क्षेत्रफल रहेको यस गाउँपालिकाको जनसंख्या २७ हजार ७ सय ८४ रहेको छ ।

गाउँपालिकाले कृषि, पुर्वाधार विकास, शिक्षा, स्वास्थ्य, वाताबरण संरक्षण, पर्यर्टन प्रवर्दन,आर्थिक  बृद्धिका लागि उद्योग व्यवसाय लगायत जनसरोकारका बिषयलाई पहिलो प्राथमिकतामा राखी निती तथा कार्यक्रमलाई कार्यान्वयन गर्ने अध्यक्ष श्रेष्ठले वताउनु भएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३ श्रावण २०७४, मंगलवार १७:१० मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा सम्पन्न भएको छ । सञ्चालक समितिका अध्यक्ष रामनाथ अधिकारीको अध्यक्षतामा भएको क्याम्पस सभाको.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

उपाध्यक्ष कँडेलद्धारा धादिङका राष्ट्रिय गौरव आयोजनाको अनुगमन

केशव अधिकारी धादिङ,१२ मंसिर -  धादिङ जिल्लामा सञ्चालित राष्ट्रिय गौरवका आयोजना र अन्य योजनाहरुको राष्ट्रिय.....

धादिङका गोकर्णमणी दुवाडी सचिवमा बढुवा

धादिङ- सरकारले  गोकर्णमणी दुवाडी सहित तीन जना सहसचिवलाई सचिवमा बढुवा गरेको छ । बुधवार बसेको मन्त्रिपरिषद्.....

Categories