धादिङमा यसरी निर्धारण भयो निर्वाचन क्षेत्र

2550 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १५ भाद्र २०७४, बिहीबार ०७:१८

सम्पादक: Dhading News

xdhading4.JPG.pagespeed.ic.zQoPMefgKvधादिङ, १५ भदौ : यस अघि तीनवटा निर्वाचन क्षेत्र रहेको धादिङ जिल्लामा प्रतिनिधि सभाका लागि  अब दुई वटा  निर्वाचन क्षेत्र  कायम हुने भएको छ । नयाँ संरचना अनुसार  प्रदेश सभाका लागि भने चार निर्वाचन क्षेत्र कामय गरिएको छ । निर्वाचन क्षेत्र निर्धारण आयोगले बुधवार सांझ प्रधानमन्त्री शेरवहादुर देउवा मार्फत सरकारलाई बुझाएको प्रतिवेदनमा संघीय संसद्का लागि देश भरी १६५ र प्रदेश सभाका लागि ३३० गरी प्रत्यक्षतर्फ कुल ३९५ क्षेत्रको सिमा निर्धारण गरिएको छ । जस अनुसार धादिङको क्षेत्र नम्बर १ मा धुनिवेसी नगरपालिका, थांक्रे, गल्छी,गजुरी वेनिघाट रोराङ र सिद्धलेक गाउँ पालिका कायम गरिएको छ ।
क्षेत्र नम्बर दुई मा रुवीभ्याली, गंगाजमुना, नेत्रावती,खनियाबास, त्रिपुरासुन्दरी,ज्वालामुखी गाउँपालिकाको साथै नीलकण्ठ नगरपालिकालाई  समेटिएको छ ।
प्रदेश सभाका लागि भने क्षेत्र नम्बर १ मा धुनिवेसी, थांक्रे र गल्छी गाउँपालिका,क्षेत्र नम्बर २ का लागि सिद्धलेक,गजुरी र वेनिघाट रोराङ गाउँपालिका, क्षेत्र नम्बर ३ का लागि नीलकण्ठ नगरपालिकाको वडा नम्बर १० र ११ ( साविकको ज्यामरुङ गाविस) वाहेकका नीलकण्ठ, साङकोष,सुनौलावजार,मुरलीभन्ज्याङ,खाल्टे र धुंवाकोट गाविस) १२ वटा वडाका साथै नेत्रावती र ज्वालामुखी गाउँपालिका र क्षेत्र नम्बर ४ का लागि नीलकण्ठ नगरपालिकाको १० र ११ नम्बर वडाका साथै त्रिपुरासुन्दरी, गंगाजमुना,खनीयाबास र रुवीभ्याली गाउँपालिकालाई समेटिएको छ ।


१५ भाद्र २०७४, बिहीबार ०७:१८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

छुट्टाछुट्टै स्थानमा दुर्घटना, दुईको मृत्यु , एक घाईते

धादिङ, १२ फागुन - शनिवार विहान धादिङ जिल्लाको दुई छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा परि दुई जनाको ज्यान गएको छ भने एक जना घाईते भएका छन् । धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नं १ कालिका मन्दिर नजिकै.....

धादिङमा पुनर्निर्माणमा महिलाहरू सक्रिय

धादिङ -बन्दै गरेको घर, चाहे जग खन्दै होस् या गाह्रो लगाउने चरणमा । बन्दै गरेको हरेक नयाँ घरमा महिला कामदार.....

पार्टी तथा भातृ संगठनकाे अधिवेशन रोक्ने एमालेकाे निर्णय

काठमाडौं । माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकिकरणको सहमति भइसकेको भन्दै एमालेले पार्टी कमिटी र भातृ संगठनका.....

राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा

काठमाडौं, फागुन १० - निर्वाचन आयोगले राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा गरेको छ। आयोगले.....

सुत्केरीढुंगाबाट चरेश सहित दुई जना पक्राउ

धादिङ, ८ फागुन - धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ सुत्केरीढुंगाबाट प्रहरीले प्रतिवन्धित लागुऔषध चरेश बरामद.....