धादिङमा यसरी निर्धारण भयो निर्वाचन क्षेत्र

2235 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १५ भाद्र २०७४, बिहीबार ०७:१८

सम्पादक: Dhading News

xdhading4.JPG.pagespeed.ic.zQoPMefgKvधादिङ, १५ भदौ : यस अघि तीनवटा निर्वाचन क्षेत्र रहेको धादिङ जिल्लामा प्रतिनिधि सभाका लागि  अब दुई वटा  निर्वाचन क्षेत्र  कायम हुने भएको छ । नयाँ संरचना अनुसार  प्रदेश सभाका लागि भने चार निर्वाचन क्षेत्र कामय गरिएको छ । निर्वाचन क्षेत्र निर्धारण आयोगले बुधवार सांझ प्रधानमन्त्री शेरवहादुर देउवा मार्फत सरकारलाई बुझाएको प्रतिवेदनमा संघीय संसद्का लागि देश भरी १६५ र प्रदेश सभाका लागि ३३० गरी प्रत्यक्षतर्फ कुल ३९५ क्षेत्रको सिमा निर्धारण गरिएको छ । जस अनुसार धादिङको क्षेत्र नम्बर १ मा धुनिवेसी नगरपालिका, थांक्रे, गल्छी,गजुरी वेनिघाट रोराङ र सिद्धलेक गाउँ पालिका कायम गरिएको छ ।
क्षेत्र नम्बर दुई मा रुवीभ्याली, गंगाजमुना, नेत्रावती,खनियाबास, त्रिपुरासुन्दरी,ज्वालामुखी गाउँपालिकाको साथै नीलकण्ठ नगरपालिकालाई  समेटिएको छ ।
प्रदेश सभाका लागि भने क्षेत्र नम्बर १ मा धुनिवेसी, थांक्रे र गल्छी गाउँपालिका,क्षेत्र नम्बर २ का लागि सिद्धलेक,गजुरी र वेनिघाट रोराङ गाउँपालिका, क्षेत्र नम्बर ३ का लागि नीलकण्ठ नगरपालिकाको वडा नम्बर १० र ११ ( साविकको ज्यामरुङ गाविस) वाहेकका नीलकण्ठ, साङकोष,सुनौलावजार,मुरलीभन्ज्याङ,खाल्टे र धुंवाकोट गाविस) १२ वटा वडाका साथै नेत्रावती र ज्वालामुखी गाउँपालिका र क्षेत्र नम्बर ४ का लागि नीलकण्ठ नगरपालिकाको १० र ११ नम्बर वडाका साथै त्रिपुरासुन्दरी, गंगाजमुना,खनीयाबास र रुवीभ्याली गाउँपालिकालाई समेटिएको छ ।


१५ भाद्र २०७४, बिहीबार ०७:१८ मा प्रकाशित

Dhading Galaudi mahotsav 2073

समाचार

सबै

गल्छी गाउँपालिकामा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम

गल्छी गाउँपालिकाको आयोजनामा  शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । शुक्रवार गल्छी गाउँपालिकाको वडा नम्बर ८ छाङ्गेश्वर मन्दिर परिसरमा विजयादशमी, शुभदिपावली तथा छठ पर्व २०७४ को पावन अवसरमा.....

रकमको जोहो गर्नुहोला पाँच अर्ब ७१ करोडको हकप्रद सेयर आउँदैछ

काठमाडौँ / धितोपत्र बोर्डले विभिन्न १२ वटा कम्पनीलाई रु पाँच अर्ब ७१ करोड ८५ लाख ४२ हजार बराबरको हकप्रद शेयर.....

नेपाल टेलिकमको दशैं अफर सार्वजनिक

नेपाल टेलिकमले नेपालीहरुको महान चाड बडादशैंको अवशर पारेर नयाँ अफरहरु सार्वजनिक गरेको छ । टेलिकमले बुधबार.....

नागढुंगाबाट २८ मरेका खसीबोका बरामद

काठमाडौं, असोज ५ -महानगरीय प्रहरी प्रभाग नागढुंगाले २८ वटा मरेका खसीबोका बरामद गरेको छ । प्रभागबाट.....

धादिङमा तीन जनालाई डेँगुको संक्रमण

धादिङ । धादिङमा डेँगु रोगका तीन जना बिरामी भेटिएका छन् । हालै जिल्ला अस्पताल धादिङमा उपचारका लागि आएका.....

netrawati 3x2 = 20pcs

dashai-shub-kamana