प्रदेश सभा क्षेत्र नं. १ का लागि नेत्रराज पौडेल सर्वसम्मत

492 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १८ आश्विन २०७४, बुधबार २१:०८

सम्पादक: Dhading News

 

 

 Netraraj-paudel-Arthatantra9नेकपा एमाले धादिङले आगामी मंसिर १० गते हुने प्रदेश सभा निर्वाचनको उम्मेदवार छनोट गर्न चारवटै क्षेत्रको बैठक बुधबार सम्पन्न गरेको छ ।

प्रदेश सभामा चार वटा क्षेत्र रहेको मध्य क्षेत्र नं. १ अन्तर्गत (१) को निर्वाचन क्षेत्र भित्र धुनिवेसी नगरपालिका, थांक्रे र गल्छी गाउँपालिका समेटिएका छन । जस्मा साविकको छत्रेदेउराली, जिवनपुर,नौविसे, थांक्रे, तसर्पु,केवलपुर,भुमेस्थान,गोगनपानी, कल्लेरी र बैरेनी गाविस पर्दछन । यो नेकपा एमालेको राम्रो पकड भएको क्षेत्रका रुपमा चिनिन्छ । र (ख) को बैठक सकिएको छ । १(क) मा आठ जना आकांक्षीका बीचमा प्रदेश कमिटीका सदस्य नेत्रराज पौडेल निर्विरोध चयन भएका छन् । महादेवबेसीमा सम्पन्न प्रदेश क्षेत्रिय कमिटीको बैठकमा केदार खतिवडा, रामराजा पाण्डे, देवकी पौडेल, उद्दव लुईटेल, कुमार पाण्डे, सुरेश आचार्य, दिनेश रुपाखेतीले पनि उम्मेदवार हुने आकांक्षा राखेका थिए । बैठकले आकांक्षी सबैलाई जिल्ला कमिटिमा सिफारिस गर्दै आकांक्षी मध्यमा सबैभन्दा उपयुक्त पात्र नेत्रराज पौडेलको नाममा सर्वसम्मत निर्णय गरिएको व्यहोराको नोट लेखेर हस्ताक्षर गरी पठाइएको एमाले जिल्ला कमिटीका सदस्य नरेश खतिवडाले जानकारी दिए । मिजासिला स्वाभावका पौडेल जनताको प्रिय छन् । उनी विपक्षीमाझ पनि लोकप्रिय छन् । दक्षिण पुर्वको पार्टी संगठनमा पक्कड जमाएका उनी सोही भुगोलबाट २०५४ मा जिविस सदस्य भएका थिए । प्रदेश कमिटीबाट सो क्षेत्रको इञ्चार्जको जिम्मेवारी पाएका उनी नेकपा एमालेका राष्ट्रिय प्रतिनिधि परिषद पुर्व सदस्य हुन् ।

नेकपा एमालेका निम्ति सबैभन्दा अनुकुल मानिएको सो क्षेत्रमा धेरै जनाको आकांक्षा हुनु स्वभाविक भएको एमाले नेताहरु बताउँछन् । एक नगरपालिका सहित तीन वटा स्थानीय तह रहेको सो क्षेत्रका तीन वटै तहमा एमाले निर्वाचित भएको थियो । धुनिवेशी नगरपालिका बाहेक थाक्रे र गल्छिमा नेकपा माओवादी केन्द्र र नेपाली काँग्रेसको गठबन्धन थियो । तीनवटै तहमा फराकिलो जित हासिल गरेको एमालेका निम्ति नेत्र पौडेल हुँदा झनै सहज हुने अनुमान गरिएको छ । त्यस्तै १(ख)को बैठकले चार जनाको नाम जिल्ला कमिटिमा सिफरिस गरेको छ । केन्द्रिय लेखा आयोगका सदस्य मिनराज कंडेल, नेपाल राष्ट्रिय शिक्षक संगठनका महासचिव लक्ष्मण शर्मा, पार्टी सचिव शिवराज कंडेल र पुराना नेता देवप्रसाद त्रिपाठीको नाम सिफरिस गरेको छ । क्षेत्र नं. २ अन्तगर्त दुवै क्षेत्रको बैठक चलिरहेकोले हालसम्म कुनै निर्णय नभएको एमाले नेताहरुले बताएका छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१८ आश्विन २०७४, बुधबार २१:०८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

प्रहरी उपरीक्षक राजकुमार बैदवारको धादिङबाट विदाई

धादिङ- गएको एघार महिना देखि जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङको कार्यालय प्रमुखको रुपमा कार्यरत प्रहरी उपरिक्षक (एसपि)राजकुमार बैदवारलाई विहिबार धादिङबाट विदाई गरिएको छ । जिल्लामा कार्यरत रहँदा जिल्लाको.....

सुनखानीमा बोलेरो जिप दुर्घटना १२ जना घाईते

धादिङ, २६ मंसिर - सदरमुकाम धादिङबेसीबाट ज्वालामुखी गाउँपालिकाको ढोलातर्फ जाँदै गरेको बोलेरो जिप दुर्घटना भएको.....

नागढुङ्गा-सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु

 काठमाडौँ। काठमाडौँ भित्रने सहज मार्गका रुपमा हेरिएको नागढुङ्गा–सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु.....

साङकोष माविका शिक्षक नविन श्रेष्ठले किन थाम्न सकेनन आँसु ?

धादिङ– मेरो नाम नविन श्रेष्ठ हो । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको साङकोष माविमा शिक्षक पदमा कार्यरत छु ।.....

बूढीगण्डकी प्रभावित आरुघाटबासीको आन्दोलन स्थगित

धादिङ, २२ मंसिर - प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजनाको डुवान क्षेत्रमा पर्ने जग्गाको.....

Categories