एमालेबाट धादिङ एकमा भुमि त्रिपाठीको नाम सिफारिस

1882 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १९ आश्विन २०७४, बिहीबार १९:१५

सम्पादक: Dhading News

????????????????????????????????????

गल्छी-धादिङ निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ बाट प्रतिनिधि सभा सदस्य पदमा नेकपा एमाले धादिङका अध्यक्ष भुमि त्रिपाठीको नाम उम्मेदवारमा सिफारिस गरिएको छ ।
उम्मेदवार सिफारिसका लागि गल्छी गाउँपालिकाको बैरेनीमा विहीवार बसेको एक नम्बर निर्वाचन क्षेत्र कमिटीको बैठकले त्रिपाठीको नाम बहुमतबाट उम्मेदवारका लागि जिल्ला कमिटिलाई सिफारिस गरेको हो ।
जिल्ला सदस्य चुडामणी कँडेलको अध्यक्षतामा बसेको भेलामा एमालेका केन्द्रिय लेखा आयोगका अध्यक्ष तथा पार्टी पोलिटव्युरो सदस्य डाक्टर पुष्पराज कँडेलको प्रमुख आतिथ्य रहेको थियो । भेलामा पार्टीका संस्थापक नेता एवम धादिङ जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख जगन्नाथ नेपाल, एमालेका पुर्व राष्ट्रिय प्रतिनिधि परिषद सदस्य नेत्रराज पौडेलका साथै अन्य जिल्ला नेताहरुको आतिथ्य रहेको थियो ।
नयाँ कायम भएको एक नम्बर क्षेत्रीय निर्वाचन कमिटीका सदस्यहरुको उपस्थितीमा भएको भेलामा सहभागीहरुले आ–आफ्नो धारणा राख्दै उम्मेदवार सिफारिसमा सर्वसम्मत हुनुपर्ने र पार्टीको जित सुनिश्चित हुने कुरामा जोड दिएका थिए ।
भेलामा उम्मेदवारका लागि दावी गरेका भुमिप्रसाद त्रिपाठीको नाममा सर्वसम्मत निर्णय गर्दै जिल्ला कमिटिलाई सिफारिस गरेको छ । उम्मेदवारीमा दावी गरेका नरेश खतिवडा र रमेश आचार्यले त्रिपाठीलाई समर्थन गर्दै आफ्नो दावी छाडेका थिए भने पार्टीका पोलिटव्युरो सदस्य एवम सांसदद्धय पाण्डे र तुलाधर भेलामा अनुपस्थित रहेका कारण भेलाको बहुमतले त्रिपाठीलाई उम्मेदवारका लागि जिल्ला कमिटीलाई सिफारिस गर्ने निर्णय गरेको निर्वाचन क्षेत्र कमिटीका सचिव अर्जुन अर्यालले जानकारी दिनु भयो ।

क्षेत्र नम्बर २ मा छ जनाको नाम सिफारिस
निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ मा पनि उम्मेदवार सिफारिसका लागि बसेको क्षेत्रीय कमिटीको भेलाले सर्वसम्मतबाट नाम सिफारिस गर्न नसकेपछि ६ जनाको नाम जिल्ला कमिटिमा सिफारिस गरेको छ । यसरी नाम सिफारिस गरिएकाहरुमा एमाले केन्द्रिय सदस्य खेम लोहनी, सांसद गुरुप्रसाद वुर्लाकोटीका साथै अन्य जिल्ला नेताहरु लक्ष्मी श्रेष्ठ, भरत ढुंगाना, बेदवहादुर खाँड र देवेन्द्र अधिकारीको नाम जिल्ला कमिटीमा सिफारिस गरेको एमालेका जिल्ला सदस्य इन्द्रवहादुर श्रेष्ठले जानकारी दिनु भयो ।

प्रदेश तर्फको उम्मेदवारको  नाम सिफारिस 

प्रतिनिधि सभा क्षेत्र नं १ अन्र्तगत प्रदेश सभा क्षेत्र नं क मा नेत्र पौडेल, कुमार पाण्डे, केदार खतिवडा, रामराज पाण्डे, सुरेश आचार्य, उद्धव लुइटेल, दिनेश रुपाखेती, देवकी पौडेल प्रतिनिधि सभा क्षेत्र नं १ अन्र्तगत प्रदेश सभा क्षेत्र नं ख मा शीव कडेल, मीनराज कडेल देवप्रसाद त्रिपाठी र लक्ष्मण शर्माको नाम सिफारिस गरिएको क्षेत्रिय कमिटीले जानकारी दिएको छ ।

प्रतिनिधि सभा क्षेत्र नं २ अन्र्तगत प्रदेश सभा क्षेत्र नं ख मा इन्द्रबहादुर श्रेष्ठ, फुरबहादुर तामाङ,नारायणबहादुर कार्की, बाबुकृष्ण श्रेष्ठ, गोपीप्रसाद पाण्डे, लीलाबहादुर खड्का, इन्दिरा ढुङगाना, गोपाल गुरुङ, उमेश थापा, भरतबहादुर खत्री र धनबहादुर घलेको नाम सिफारिस गरिरएको प्रदेश नं २ क्षेत्रिय कमिटिले जानकारी दिएको छ ।

क्षेत्रिय क्षेत्रीय कमिटीको बैठकले प्रतिनिधि सभा र प्रदेशसभाका लागि नामावली जिल्ला कमिटीलाई सिफारिस गरेको हो । जिल्ला कमिटीले क्षेत्रिय कमिटीबाट सिफारिस भइ आएको नामावलीलाई शुक्रबार जिल्ला कमिटिको बैठक पछि केन्द्रमा पठाइने नेकपा एमाले धादिङले जानकारी दिएको छ  । प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभाको समानुपातिकको नाम पनि शुक्रबार नै सिफारिस गर्ने बुझिएको छ ।


१९ आश्विन २०७४, बिहीबार १९:१५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

अवैध बालुवा खानी वन्द गर्न धादिङका प्रजिअको निर्देशन

 धादिङ–अवैधानिक रुपमा सञ्चालन भइरहेका बालुवा धुने उद्योग फिरफिरे यन्त्रलाई दिइँदै आएको विद्युत्त तुरुन्त काट्न स्थानीय प्रशासनले विद्युत्त प्राधिकरणलाई निर्देशन दिएको छ । घरायसी प्रयोजन भनेर.....

सुरुङमार्ग निमार्णको ५ स्थानमा सम्भाव्यता अध्ययन

सरकारको १४औं योजनामा प्राथामिकतामा परेको विभिन्न स्थानमार्फत शुरुङमार्ग निमार्ण गर्ने प्रक्रियालाई अघि.....

यी हुन् देउवा सरकारले नियुक्त गरेका सात प्रदेश प्रमुख

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई बाहिरै राखेर सरकारले प्रदेश प्रमुख तोकेको छ । सात प्रदेश प्रमुख मध्ये नेपाली.....

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु.....

साक्षरताको नाममा नाटक मञ्चन ,पूर्ण साक्षर जिल्ला धादिङमा ल्याप्चे नै ल्याप्चे

धादिङ माघ २,  । चार बर्ष अघि धादिङ जिल्लालाई निकै तामझामका साथ पूर्ण साक्षर जिल्ला घोषणा गरियो । साक्षर जिल्ला.....