यि हुन धादिङमा बाम गठवन्धनका उम्मेदवार

1479 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ४ कार्तिक २०७४, शनिबार १९:०७

सम्पादक: Dhading News

 

 

22552747_124867831605341_7221698071380726752_nधादिङ जिल्लामा प्रतिनिधि सभा २ र प्रदेश सभा ४ गरी ६ क्षेत्र मध्ये चार वटा नेकपा एमाले र दुई क्षेत्र नेकपा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवारले टिकट पाएका  छन् ।  एमाले नेता राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे  यो चुनावमा प्रदेश बाट प्रतिस्पर्धा गर्दैछन ।  २०४३ सालमा राष्ट्रिय पञ्चायतको सदस्यमा जनपक्षिय उम्मेदवार बनेर चुनावी मैदानमा देखापरेका पाण्डे सो चुनावमा पराजित भएपनि २०४५ सालमा जिल्ला पञ्चायतको सभापतिमा जनपक्षिय उम्मेदवारबाट विजयी भएका थिए । सभापति हुंदा बिचैमा पञ्चायत प्रशासनले पाण्डेलाई जेलमा राखेको थियो । बहुदल आएपछि २०४८,२०५१,२०५६सालको आम निर्वाचनमा धादिङ क्षेत्र नम्बर ३ बाट सांसदमा विजयी भएका पाण्डे २०६४ सालको चुनावमा भने पराजित भएपनि २०७० मा पुन विजयी भएका थिए ।  यसअघि ३ वटा निर्वाचन क्षेत्र भएको धादिङ यसपालादेखि २ वटा निर्वाचन क्षेत्र र ४ वटा प्रदेश सभामा सिमित गरिएकोछ ।

22528563_1864906310233151_7230270292235906119_n 22549577_1864906420233140_1631640258289941064_nदुई वटा प्रतिनिधि सभा रहेको धादिङ जिल्लाको दुवै क्षेत्र नेकपा एमालेको भागमा परेको छ । प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १ मा नेकपा एमालेका तर्फबाट जिल्ला कमिटी अध्यक्ष भूमि त्रिपाठी, प्रदेश निर्वाचन क्षेत्र नं १ (क) मा नेकपा एमालेका तर्फबाट राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे र प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १(ख)मा माओवादी केन्द्रका तर्फबाट शालिकराम जमरकट्टेल उम्मेदवार छन् ।माओवादी केन्द्रका केन्द्रिय सदस्य एवम धादिङ जिल्ला अध्यक्ष समेत रहेका जमकट्टेल २०६४ सालको निर्वाचनमा धादिङ क्षेत्र नम्बर ३ बाट एमालेका राजेन्द्र  पाण्डेलाई पराजित गर्दै निर्वाचित भएका थिए भने २०७० सालमा पाण्डे संगै पराजित हुन पुगेका थिए ।

uml-and-maoobadi-1024x565त्यस्तै प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २ मा नेकपा एमालेका तर्फबाट पूर्व जिविस सभापति खेमप्रसाद लोहनी, प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २(क) मा नेकपा एमालेका तर्फबाट डा.रामकुमार अधिकारी र प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं२ (ख) मा माओवादी केन्दका तर्फबाट जगत सिंम्खडा उम्मेदवार छन् ।पाण्डे र जमकट्टेल बाहेक अरु उम्मेदवारहरु पहिलो पटक संसदीय निर्वाचनमा प्रतिष्पर्धामा उत्रिएका हुन । यि मध्ये खेम लोहनी २०५४ सालमा नेकपा एमालेको तर्फबाट  जिल्ला विकास समितिको सभापतिमा विजयी भएका थिए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

४ कार्तिक २०७४, शनिबार १९:०७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

प्रहरी उपरीक्षक राजकुमार बैदवारको धादिङबाट विदाई

धादिङ- गएको एघार महिना देखि जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङको कार्यालय प्रमुखको रुपमा कार्यरत प्रहरी उपरिक्षक (एसपि)राजकुमार बैदवारलाई विहिबार धादिङबाट विदाई गरिएको छ । जिल्लामा कार्यरत रहँदा जिल्लाको.....

सुनखानीमा बोलेरो जिप दुर्घटना १२ जना घाईते

धादिङ, २६ मंसिर - सदरमुकाम धादिङबेसीबाट ज्वालामुखी गाउँपालिकाको ढोलातर्फ जाँदै गरेको बोलेरो जिप दुर्घटना भएको.....

नागढुङ्गा-सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु

 काठमाडौँ। काठमाडौँ भित्रने सहज मार्गका रुपमा हेरिएको नागढुङ्गा–सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु.....

साङकोष माविका शिक्षक नविन श्रेष्ठले किन थाम्न सकेनन आँसु ?

धादिङ– मेरो नाम नविन श्रेष्ठ हो । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको साङकोष माविमा शिक्षक पदमा कार्यरत छु ।.....

बूढीगण्डकी प्रभावित आरुघाटबासीको आन्दोलन स्थगित

धादिङ, २२ मंसिर - प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजनाको डुवान क्षेत्रमा पर्ने जग्गाको.....

Categories