यि हुन धादिङमा बाम गठवन्धनका उम्मेदवार

1152 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ४ कार्तिक २०७४, शनिबार १९:०७

सम्पादक: Dhading News

22552747_124867831605341_7221698071380726752_nधादिङ जिल्लामा प्रतिनिधि सभा २ र प्रदेश सभा ४ गरी ६ क्षेत्र मध्ये चार वटा नेकपा एमाले र दुई क्षेत्र नेकपा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवारले टिकट पाएका  छन् ।  एमाले नेता राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे  यो चुनावमा प्रदेश बाट प्रतिस्पर्धा गर्दैछन ।  २०४३ सालमा राष्ट्रिय पञ्चायतको सदस्यमा जनपक्षिय उम्मेदवार बनेर चुनावी मैदानमा देखापरेका पाण्डे सो चुनावमा पराजित भएपनि २०४५ सालमा जिल्ला पञ्चायतको सभापतिमा जनपक्षिय उम्मेदवारबाट विजयी भएका थिए । सभापति हुंदा बिचैमा पञ्चायत प्रशासनले पाण्डेलाई जेलमा राखेको थियो । बहुदल आएपछि २०४८,२०५१,२०५६सालको आम निर्वाचनमा धादिङ क्षेत्र नम्बर ३ बाट सांसदमा विजयी भएका पाण्डे २०६४ सालको चुनावमा भने पराजित भएपनि २०७० मा पुन विजयी भएका थिए ।  यसअघि ३ वटा निर्वाचन क्षेत्र भएको धादिङ यसपालादेखि २ वटा निर्वाचन क्षेत्र र ४ वटा प्रदेश सभामा सिमित गरिएकोछ ।

22528563_1864906310233151_7230270292235906119_n 22549577_1864906420233140_1631640258289941064_nदुई वटा प्रतिनिधि सभा रहेको धादिङ जिल्लाको दुवै क्षेत्र नेकपा एमालेको भागमा परेको छ । प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १ मा नेकपा एमालेका तर्फबाट जिल्ला कमिटी अध्यक्ष भूमि त्रिपाठी, प्रदेश निर्वाचन क्षेत्र नं १ (क) मा नेकपा एमालेका तर्फबाट राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे र प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १(ख)मा माओवादी केन्द्रका तर्फबाट शालिकराम जमरकट्टेल उम्मेदवार छन् ।माओवादी केन्द्रका केन्द्रिय सदस्य एवम धादिङ जिल्ला अध्यक्ष समेत रहेका जमकट्टेल २०६४ सालको निर्वाचनमा धादिङ क्षेत्र नम्बर ३ बाट एमालेका राजेन्द्र  पाण्डेलाई पराजित गर्दै निर्वाचित भएका थिए भने २०७० सालमा पाण्डे संगै पराजित हुन पुगेका थिए ।

uml-and-maoobadi-1024x565त्यस्तै प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २ मा नेकपा एमालेका तर्फबाट पूर्व जिविस सभापति खेमप्रसाद लोहनी, प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २(क) मा नेकपा एमालेका तर्फबाट डा.रामकुमार अधिकारी र प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं२ (ख) मा माओवादी केन्दका तर्फबाट जगत सिंम्खडा उम्मेदवार छन् ।पाण्डे र जमकट्टेल बाहेक अरु उम्मेदवारहरु पहिलो पटक संसदीय निर्वाचनमा प्रतिष्पर्धामा उत्रिएका हुन । यि मध्ये खेम लोहनी २०५४ सालमा नेकपा एमालेको तर्फबाट  जिल्ला विकास समितिको सभापतिमा विजयी भएका थिए ।


४ कार्तिक २०७४, शनिबार १९:०७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

अवैध बालुवा खानी वन्द गर्न धादिङका प्रजिअको निर्देशन

 धादिङ–अवैधानिक रुपमा सञ्चालन भइरहेका बालुवा धुने उद्योग फिरफिरे यन्त्रलाई दिइँदै आएको विद्युत्त तुरुन्त काट्न स्थानीय प्रशासनले विद्युत्त प्राधिकरणलाई निर्देशन दिएको छ । घरायसी प्रयोजन भनेर.....

सुरुङमार्ग निमार्णको ५ स्थानमा सम्भाव्यता अध्ययन

सरकारको १४औं योजनामा प्राथामिकतामा परेको विभिन्न स्थानमार्फत शुरुङमार्ग निमार्ण गर्ने प्रक्रियालाई अघि.....

यी हुन् देउवा सरकारले नियुक्त गरेका सात प्रदेश प्रमुख

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई बाहिरै राखेर सरकारले प्रदेश प्रमुख तोकेको छ । सात प्रदेश प्रमुख मध्ये नेपाली.....

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु.....

साक्षरताको नाममा नाटक मञ्चन ,पूर्ण साक्षर जिल्ला धादिङमा ल्याप्चे नै ल्याप्चे

धादिङ माघ २,  । चार बर्ष अघि धादिङ जिल्लालाई निकै तामझामका साथ पूर्ण साक्षर जिल्ला घोषणा गरियो । साक्षर जिल्ला.....