धादिङमा मनोनयन दर्ता उत्साहपूर्ण -मुख्य दलका अध्यक्षहरुनै मैदानमा

902 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ५ कार्तिक २०७४, आईतवार १८:२९

सम्पादक: Dhading News

 

????????????????????????????????????

धादिङ : मंसिर १० मा हुने प्रदेश तथा प्रतिनिधि सभाको निर्वाचनकोलागि धादिङका राजनितिक दलले सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन ।
गठबन्धन बनाएर चुनावी प्रतिस्पर्धामा उत्रिएका राजनितिक दलले संयुक्त रुपमै उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन् । २ संघिय र ४ वटा प्रदेश निर्वाचन क्षेत्र रहेको धादिङमा बाम गठबन्धनको तर्फबाट २ वटै संघिय क्षेत्रमा नेकपा एमालेले उम्मेदवारी दिएको छ । त्यस्तै प्रतिनिधि सभा २ र ४ प्रदेश सभा गरी ६ क्षेत्र मध्ये लोकतान्त्रिक गठबन्धनको तर्फबाट पाँच वटा नेपाली काँग्रेस र एकवटा राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले बाँडफाँट गरेका छन् ।

त्यस्तै बाम गठबन्धनको तर्फबाट प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १ मा नेकपा एमालेका तर्फबाट भूमि त्रिपाठी, प्रदेश निर्वाचन क्षेत्र नं १ (क) मा नेकपा एमालेका तर्फबाट राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे र प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १(ख)मा माओवादी केन्द्रका तर्फबाट शालिकग्राम जमरकट्टेलले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् ।
त्यस्तै प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २ मा नेकपा एमालेका तर्फबाट खेमप्रसाद लोहनी, प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २(क) मा नेकपा एमालेका तर्फबाट डा.रामकुमार अधिकारी र प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २ (ख) मा माओवादी केन्दका तर्फबाट जगत सिंम्खडा उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन् ।

????????????????????????????????????

प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १ मा नेपाली काँग्रेसका तर्फबाट विश्व अर्याल, प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १ को प्रदेश निर्वाचन क्षेत्र नं (क) मा नेपाली काँग्रेसका तर्फबाट मधुकुमार श्रेष्ठ र प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १ को प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं (ख) मा नेपाली काँग्रेसका तर्फबाट प्रभात किरण सुवेदीले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् ।
त्यस्तै प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २ मा नेपाली काँग्रेसका तर्फबाट दिलमान पाख्रिन, प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २ को प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं (क) मा नेपाली काँग्रेसका तर्फबाट रमेश धमला र प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नं २ को प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं (ख) मा राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका डम्बरबहादुर तामाङले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् ।

त्यस्तै नयाँ शक्ति नेपालले पनि धादिङ जिल्लाका दुवै निर्वाचन क्षेत्रहरुको लागि उम्मेदवारी दर्ता गराएको छ । प्रतिनिधि सभाको क्षेत्र नं १ मा राजु नेपालले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन भने क्षेत्र नं २ मा डाक्टर राजन केसीले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् ।
त्यस्तै विवेकशील साझा पार्टीले पनि धादिङमा उम्मेद्वारी दर्ता गराएको छ । विवेकशील साझाको तर्फबाट प्रतिनिधि सभा क्षेत्र नं १ को लागि दीपेश थापाले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन भने क्षेत्र नं १ क क प्रदेशका लागि जितेन्द्र श्रेष्ठले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् ।
केही स्वतन्त्र उम्मेद्वारहरुले पनि उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् ।  अवेरसम्ममा मात्रै उम्मेद्वारहरुको नामावली प्रकाशित गरिने मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यलयले जनाएको छ ।


५ कार्तिक २०७४, आईतवार १८:२९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

अवैध बालुवा खानी वन्द गर्न धादिङका प्रजिअको निर्देशन

 धादिङ–अवैधानिक रुपमा सञ्चालन भइरहेका बालुवा धुने उद्योग फिरफिरे यन्त्रलाई दिइँदै आएको विद्युत्त तुरुन्त काट्न स्थानीय प्रशासनले विद्युत्त प्राधिकरणलाई निर्देशन दिएको छ । घरायसी प्रयोजन भनेर.....

सुरुङमार्ग निमार्णको ५ स्थानमा सम्भाव्यता अध्ययन

सरकारको १४औं योजनामा प्राथामिकतामा परेको विभिन्न स्थानमार्फत शुरुङमार्ग निमार्ण गर्ने प्रक्रियालाई अघि.....

यी हुन् देउवा सरकारले नियुक्त गरेका सात प्रदेश प्रमुख

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई बाहिरै राखेर सरकारले प्रदेश प्रमुख तोकेको छ । सात प्रदेश प्रमुख मध्ये नेपाली.....

अमेरिकाको न्यूयोर्कमा डम्फु साँझ, घन्कियो म्हेन्दोमाया

अमेरिका-२८५४ औँ खि सोनम ल्होसारको अवसरमा तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका तामाङ सोसाइटी अफ अमेरिका ( टिएसए ) द्धारा डम्फु.....

साक्षरताको नाममा नाटक मञ्चन ,पूर्ण साक्षर जिल्ला धादिङमा ल्याप्चे नै ल्याप्चे

धादिङ माघ २,  । चार बर्ष अघि धादिङ जिल्लालाई निकै तामझामका साथ पूर्ण साक्षर जिल्ला घोषणा गरियो । साक्षर जिल्ला.....