७ सय १६ जनाको उम्मेदवारी कायम

53 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ८ कार्तिक २०७४, बुधबार २०:१५

सम्पादक: Dhading News

Nirbachanaayogकाठमाडौ, ८ कात्तिक ।आगामी मंसीर १० गते हुने प्रदेश सभा र प्रतिनिधि सभा पहिलो चरणको निर्वाचनमा प्रत्यक्षतर्फ ७ सय १६ जनाको उम्मेदवारी कायम रहेको छ ।
निर्वाचन आयोगले बुधबार अपरान्ह अन्तिम नामावली प्रकाशित गर्दै प्रदेश सभा र प्रतिनिधि सभा निर्वाचनमा प्रत्यक्षतर्फ ७ सय १६ जनाको उम्मेदवारी कायम रहेको जानकारी गराएको हो । आयोगका प्रवक्ता नवराज ढकालले प्रदेश सभा र प्रतिनिधि सभामा गरी ८७ जनाले उम्मेदवारी फिर्ता लिएको पनि स्पष्ट पार्नु भयो ।
निर्वाचन आयोगमा प्रदेश सभा र प्रतिनिधि सभा निर्वाचनका लागि ३२ जिल्लामा ८ सय ३ जनाको उम्मेदवारी परेकोमा ८७ जनाले उम्मेदवारी फिर्ता लिएका हुन । आयोगका प्रवक्ता ढकालले सबैभन्दा बढि उम्मेदवारी दोलखामा परेको पनि बताउनु भयो ।
निर्वाचन आयोगले आगामी शुक्रबारबाट प्रदेश सभा र प्रतिनिधि सभा निर्वाचनको प्रत्यक्षतर्फको मतपत्र छपाईको काम सुरु गर्ने तयारी पनि गरेको छ । शुक्रबारबाट प्रत्यक्षतर्फको मतपत्र छपाईको काम सूरु हुने पनि प्रवक्ता ढकालले जानकारी दिनु भयो ।
निर्वाचन आयोगले समय अभावको कारणले पनि प्रदेश सभा र प्रतिनिधि सभा निर्वाचनको मतपत्र छुट्टाछुट्टै छपाउन सक्ने अवस्था भने नरहेको पनि स्पष्ट पारेको छ । निर्वाचन आयोगले समानुपातिकतर्फको मतपत्र छपाईको कामलाई पनि तीव्र गतिमा अघि बढाएको जनाएको छ ।
निर्वाचन आयोगले निर्वाचन आचारसंहित उलंघन नगर्न पनि सरकार, राजनीतिक दल र स्वतन्त्र उम्मेदवारहरुलाई पनि पटक पटक सचेत गराउँदै आएको छ । प्रदेश सभा र प्रतिनिधि सभा दोस्रो चरणको निर्वाचनमा भने कार्तिक २१ गते हुँदैछ ।


८ कार्तिक २०७४, बुधबार २०:१५ मा प्रकाशित

Dhading Galaudi mahotsav 2073

समाचार

सबै

छिमेकी झगडामा एक घाइते, पार्टीहरुबीच आरोप प्रत्यारोप

धादिङ   ८ मंसिर  -छिमेकी छिमेकी विच भएको झगडालाई धादिङको धुवाकोटमा राजनीतिकरण भएपछि पार्टीहरुबीच आरोप प्रत्यारोप सुरु भएको छ । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा न.ं १४ धुवाकोटको टारमा शुक्रबार विहान छिमेकीहरुबीच.....

निर्वाचन विथोल्न धादिङमा श्रृङखलाबद्ध रुपमा बम आतंक

धादिङ - निर्वाचन विथोल्ने नियतले धादिङमा एक साता यता श्रृङखलाबद्ध रुपमा वम आतंक मच्चाईएको छ । शुक्रवार  विहान.....

नेपाल बन्द हल्ला मात्रै: विप्लव

मंसिर ८ गते नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेकपाले गर्ने भनेको नेपाल बन्द हल्ला मात्रै भएको जनाएको छ.....

धादिङमा प्रतिनिधिसभालाई समेत छायामा पार्दै प्रदेशका ‘हेभीवेट’ उम्मेदवार

  काठमाडौं : देशैभरमा प्रदेशसभा निर्वाचन प्रतिनिधिसभा निर्वाचनको छायामा परेको महसुस भइरहेका बेला धादिङमा भने.....

पृथ्वीराजमार्गमा भेटिएको बम निष्क्रिय

धादिङ, ५ मंसिर  :धादिङको निर्वाचन क्षेत्र नमबर १ मा पर्ने गजुरी गाउँपालिका वडा नं २ बिहानीपम्प नजिकै.....

netrawati 3x2 = 20pcs

dashai-shub-kamana