निर्वाचन शिक्षाको लागि सडक नाटक’ महादान ‘मञ्चन

354 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २९ कार्तिक २०७४, बुधबार १७:५९

सम्पादक: Dhading News

23517920_10214148636327340_6780493873121554694_nधादिङ – प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभाको  निर्वाचनको मिति नजिकिंदै जांदा मतदाता शिक्षाका लागि विभिन्न कार्यक्रमहरु शुरु भएका छन् ।  यसै क्रममा धादिङ जिल्लाका विभिन्न स्थानमा  निर्वाचन शिक्षाको लागि  सडक नाटक  भएको छ ।
प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभाको निर्वाचन सन्दर्भमा निर्वाचन अयोगद्धारा सञ्चालन गरिने मतदाता शिक्षा कार्यक्रम अन्तर्गत सडक नाटक भएको हो ।
निर्वाचन आयोगको सहयोग , सांस्कृतिक संस्थान (राष्ट्रिय नाचघर) र आरोहण गुरुकुलको समन्वयमा सप्तक कला प्रतिष्ठानले मंगलबार धादिङको धुनिवेसी नगरपालिकाको नौविसे, थांक्रे गाउँपालिकाको महादेवबेसी, गल्छी गाउँपालिकाको बैरेनीबजार र गजुरी गाउँपालिकाको गजुरीबजारमा सडक नाटक ‘महादान ‘ प्रदर्शन गरेको हो ।

23621470_10214148637407367_5459283567571230013_n नाटकमा निर्वाचनको महत्व, मतदाताको भूमिका, मतदान गर्ने तरिका, मतपत्रमा छाप लगाउने तरिका लगायतका बिषयमा जानकारी गराईएको थियो । धादिङमा भएको सडक नाटकको निर्देशन बरिष्ठ रंगकर्मी दामोदर खतिवडाका साथै कलाकारहरु श्रीकृष्ण कुमाल,देउती प्याकुरेल,विवेक खतिवडा,पशुपति खनाल,संगिता प्याकुरेल, विजय लामिछाने र रामकृष्ण श्रेष्ठले अभिनय गरेका थिए ।


२९ कार्तिक २०७४, बुधबार १७:५९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

फागुन १६ गतेदेखी २७ गतेसम्म धादिङ महोत्सव हुने

धादिङवेसी - फागुन १६ गतेदेखी २७ गतेसम्म धादिङवेसीमा  धादिङ महोत्सव हुने भएको छ । साना तथा मझौला व्यवसायी महासंघ नेपाल, जिल्लाशाखा धादिङले महोत्सवको  आयोजना गरेको हो । ‘सम्वृद्ध धादिङको कामना एक घर एक.....

छुट्टाछुट्टै स्थानमा दुर्घटना, दुईको मृत्यु , एक घाईते

धादिङ, १२ फागुन - शनिवार विहान धादिङ जिल्लाको दुई छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा परि दुई जनाको.....

धादिङमा पुनर्निर्माणमा महिलाहरू सक्रिय

धादिङ -बन्दै गरेको घर, चाहे जग खन्दै होस् या गाह्रो लगाउने चरणमा । बन्दै गरेको हरेक नयाँ घरमा महिला कामदार.....

पार्टी तथा भातृ संगठनकाे अधिवेशन रोक्ने एमालेकाे निर्णय

काठमाडौं । माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकिकरणको सहमति भइसकेको भन्दै एमालेले पार्टी कमिटी र भातृ संगठनका.....

राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा

काठमाडौं, फागुन १० - निर्वाचन आयोगले राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा गरेको छ। आयोगले.....