निर्वाचन शिक्षाको लागि सडक नाटक’ महादान ‘मञ्चन

290 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २९ कार्तिक २०७४, बुधबार १७:५९

सम्पादक: Dhading News

23517920_10214148636327340_6780493873121554694_nधादिङ – प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभाको  निर्वाचनको मिति नजिकिंदै जांदा मतदाता शिक्षाका लागि विभिन्न कार्यक्रमहरु शुरु भएका छन् ।  यसै क्रममा धादिङ जिल्लाका विभिन्न स्थानमा  निर्वाचन शिक्षाको लागि  सडक नाटक  भएको छ ।
प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभाको निर्वाचन सन्दर्भमा निर्वाचन अयोगद्धारा सञ्चालन गरिने मतदाता शिक्षा कार्यक्रम अन्तर्गत सडक नाटक भएको हो ।
निर्वाचन आयोगको सहयोग , सांस्कृतिक संस्थान (राष्ट्रिय नाचघर) र आरोहण गुरुकुलको समन्वयमा सप्तक कला प्रतिष्ठानले मंगलबार धादिङको धुनिवेसी नगरपालिकाको नौविसे, थांक्रे गाउँपालिकाको महादेवबेसी, गल्छी गाउँपालिकाको बैरेनीबजार र गजुरी गाउँपालिकाको गजुरीबजारमा सडक नाटक ‘महादान ‘ प्रदर्शन गरेको हो ।

23621470_10214148637407367_5459283567571230013_n नाटकमा निर्वाचनको महत्व, मतदाताको भूमिका, मतदान गर्ने तरिका, मतपत्रमा छाप लगाउने तरिका लगायतका बिषयमा जानकारी गराईएको थियो । धादिङमा भएको सडक नाटकको निर्देशन बरिष्ठ रंगकर्मी दामोदर खतिवडाका साथै कलाकारहरु श्रीकृष्ण कुमाल,देउती प्याकुरेल,विवेक खतिवडा,पशुपति खनाल,संगिता प्याकुरेल, विजय लामिछाने र रामकृष्ण श्रेष्ठले अभिनय गरेका थिए ।


२९ कार्तिक २०७४, बुधबार १७:५९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

प्रत्यक्षतर्फका सबै निर्वाचन क्षेत्रको मतगणना सम्पन्न

काठमाडौं, २७ मंसिर । पहिलो र दोस्रो चरणमा मंसिर १० र २१ गते भएको प्रतिनिधिसभा सदस्य तथा प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनको पहिलो हुने निर्वाचित हुने प्रणालीतर्फको मतगणना सम्पन्न भएको छ । प्रतिनिधिसभाको सुनसरी.....

धादिङमा समानुपातिकमा कुन दलले कति मत पायो (सबै बिबरण सहित)

 धादिङ-प्रतिनिधि सभा र  प्रदेश सभा तर्फको प्रत्यक्ष तर्फको सम्पूर्ण सिट जितेको धादिङको  वाम गठवन्धनले.....

सातै प्रदेशमा प्रदेश प्रमुख र अस्थायी राजधानी तोकिँदै

काठमाडौं, २६मंसिर - प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले तीन दिनभित्रै प्रदेशको अस्थायी राजधानी तोकिने बताएका.....

सांसद खेम लोहनीको मतदातालाई आभार

धादिङ-संयुुक्त वाम गठवन्धनको तर्फवाट धादिङ प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्र नं २ बाट  प्रतिनिधि सभा.....

Motorcyclist killed in Dhading bike-truck collision

KESHAV ADHIKARI The image of an overturned motorcycle after it had collided with a truck in Gajuri Rural Municipality-2 of Dhading district, on Monday, December 11, 2017. Photo: Keshav Adhikari DHADING: A person died after a motorcycle he was riding on collided with a truck.....