धादिङमा २ लाख ३३ हजार मतदाताले मतदान गर्न पाउने

107 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २ मंसिर २०७४, शनिबार १८:५८

सम्पादक: Dhading News

 vote-nirbachan-aayog-300x173धादिङ । मंसिर १० गते हुन गईरहेको  प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनमा धादिङ जिल्लाका २ लाख ३३ हजार  मतदाताले मतदान गर्न पाउने भएका छन् ।

 दुई निर्वाचन क्षेत्र रहेको धादिङको क्षेत्र नम्बर १ मा १ लाख १८ हजार १ सय ५० जना र क्षेत्र नम्बर २ मा १ लाख १५ हजार ३ सय ५५ जना गरि २ लाख ३३ हजार ५ सय पाँच जना मतदाता निर्वाचनमा सहभागी हुने भएको जिल्ला निर्वाचन कार्यालय धादिङका प्रमुख इश्वर सिम्खडाले  जानकारी दिनुभयो ।

 धादिङमा १ लाख १७ हजार ७ सय ८ जना पुरुष, १ लाख १५ हजार ७ सय ९६ जना महिला र १ जना तेस्रोलिङगी गरी मतदाता रहेका छन् । प्रतिनिधी सभा निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ अन्तर्गत प्रदेश सभा क्षेत्र नम्बर १ (१) मा ६५ हजार ४ सय ५८ जना मतदाता रहेका छन् । यस अन्तर्गत धुनिबेशि नगरपालिका सहित थाक्रे र गल्छि गाउँपालिका पर्दछन् । यस्तै प्रदेश सभा क्षेत्र नम्बर १ (२) मा ५२ हजार ६ सय ९२ जना मतदाता रहेका छन् । यस अन्तर्गत गजुरी, बेनिघाट रोराङ र सिद्धलेक गाउँपालिका पर्दछन् । यसैगरी प्रतिनिधी सभा निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ अन्तर्गत प्रदेश सभा क्षेत्र नम्बर १ (१) मा ६१ हजार १ सय १८ जना मतदाता रहेका छन् यस अन्तर्गत निलकण्ठ नगरपालिकाको वडा नम्बर १, २, ३, ४, ५, ६, ७, ८, ९, १२, १३ र १४ नम्बर वडा सहित नेत्रावती र ज्वालामुखी गाउँपालिका पर्दछन् । यस्तै प्रदेश सभा क्षेत्र नम्बर १ (२) मा ५४ हजार २ सय ३७ जना मतदाता रहेका छन् । यस अन्तर्गत निलकण्ठ नगरपालिकाको वडा नम्बर १० र ११ सहित त्रिपुरासुन्दरी, गँगाजमुना, खनियाँबास, गँगाजमुना र रुबी भ्याली गाउँपालिका पर्दछन् । निर्वाचनका लागि धादिङ जिल्लामा २ सय ७५ मतदान केन्द्र र १ सय ९ मतदानस्थल निर्धारण गरिएको निर्वाचन कार्यालयले जनाएको छ ।


२ मंसिर २०७४, शनिबार १८:५८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

प्रत्यक्षतर्फका सबै निर्वाचन क्षेत्रको मतगणना सम्पन्न

काठमाडौं, २७ मंसिर । पहिलो र दोस्रो चरणमा मंसिर १० र २१ गते भएको प्रतिनिधिसभा सदस्य तथा प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनको पहिलो हुने निर्वाचित हुने प्रणालीतर्फको मतगणना सम्पन्न भएको छ । प्रतिनिधिसभाको सुनसरी.....

धादिङमा समानुपातिकमा कुन दलले कति मत पायो (सबै बिबरण सहित)

 धादिङ-प्रतिनिधि सभा र  प्रदेश सभा तर्फको प्रत्यक्ष तर्फको सम्पूर्ण सिट जितेको धादिङको  वाम गठवन्धनले.....

सातै प्रदेशमा प्रदेश प्रमुख र अस्थायी राजधानी तोकिँदै

काठमाडौं, २६मंसिर - प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले तीन दिनभित्रै प्रदेशको अस्थायी राजधानी तोकिने बताएका.....

सांसद खेम लोहनीको मतदातालाई आभार

धादिङ-संयुुक्त वाम गठवन्धनको तर्फवाट धादिङ प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्र नं २ बाट  प्रतिनिधि सभा.....

Motorcyclist killed in Dhading bike-truck collision

KESHAV ADHIKARI The image of an overturned motorcycle after it had collided with a truck in Gajuri Rural Municipality-2 of Dhading district, on Monday, December 11, 2017. Photo: Keshav Adhikari DHADING: A person died after a motorcycle he was riding on collided with a truck.....